MLM بازاریابی شبکه ای-قانون #3 – آماده می شود با داشتن یک پیش برنامه ریزی پاسخ به پرسش های متداول

[ad_1]

همسر من سه سال را صرف خدمت به کشور ما به عنوان یک سرباز در دریایی هسته ای. او به من گفت که او آموخته بود به زندگی با آنچه آنها تماس بگیرید 6 “P” است که “قبل از برنامه ریزی از یک Piss-عملکرد ضعیف.” این شعار بسیاری از حکمت و حقیقت در آن و MLM/شبکه بازاریابان خوبی را به فکر می کنم کسب و کار خود را در این نور است.

اغلب می شنوم MLM/شبکه بازاریابان مبارزه با پاسخ دادن به برخی از رایج ترین سوالات که چشم انداز را بپرسید که اگر آن را اولین بار خود را با شنیدن این سوال! در بالای لیست است که سوال “چه چیزی شما را انجام دهید” و یا “آن چیست؟” به طور معمول ضعیف MLM/شبکه فروشنده می دهد و پاسخ گریزان یا فقط ضعیف ابلاغ شود.

من یک مدافع از داشتن یک آماده پاسخ به جای رفتن بالای سر من. بنابراین من با استفاده از یک فرمول است که اجازه می دهد تا به من برای پاسخ با وضوح و در عین حال قانع کننده فرد به اطلاعات بیشتری می خواهید (با فرض اینکه آنها یک چشم انداز واقعی).

هر گاه کسی از شما می پرسد “چه چیزی شما را انجام دهید” و یا “آن چیست؟” در اینجا چگونه شما پاسخ دهند. “آیا شما می دانید که چگونه (در خالی را پر کنید)…? خوب چه کار کنم (در خالی را پر کنید).

مثال:

چشم انداز: “لری, چه چیزی شما را (برای زندگی)؟”

من: “آیا شما می دانید که چگونه بسیاری MLM/شبکه بازاریابان چشم انداز و یا تعقیب و گریز دوستان و خانواده تماس سرد غریبه ها و یا خرید منجر به ساخت کسب و کار خود را?)”

چشم انداز: “بله.”

من: “خب چه کار کنم (آموزش آنها را چگونه به دریافت آگهی های بیشتر و پول بیشتر با آنچه که من اسمش “هیچ عامل” سیستم. اکثر بازاریابان شبکه نفرت اکتشاف به طوری که آنها هیجان زده به یاد بگیرند که راه بهتر و من همیشه خوشحال به آنها را نشان می دهد.)”

اگر این چشم انداز MLM/بازاریاب شبکه و از طریق آنها رفته درد و رنج ناشی از اکتشاف این است که بسیار جذاب به آنها و piques علاقه خود را. هنگامی که شما برای ساختن پاسخ خود را و چشم انداز می تواند احساس خود را “درد” آنها به شما اجازه می دانم و شما رسما باید خودتان را قبل از واجد شرایط چشم انداز.

نشستن با یک ورق کاغذ و قرار دادن این فرمول به عمل خود را با کسب و کار. هنگامی که شما آمده تا با یک لباس راحت جریان به “آیا شما می دانید که چگونه/چه کار کنم” فرمول عمل به آن تا زمانی که شما آن را به پایین.

شما لازم نیست که به دنبال تا با هر گونه سوال شما بعد از این می گویند. اگر آنها علاقه مند هستند و آنها به شما اجازه می دانم; اگر نه آیا نیروی آن است. به یاد داشته باشید اکتشاف لطمه می زند; بازاریابی کمک می کند. این روش بازاریابی است که با این نسخهها کار شگفتی برای وضعیت خود و اعتماد به نفس.

آن را امتحان کنید و اجازه دهید من می دانم چگونه آن را با این نسخهها کار برای شما.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *