۲۰۰ کودک در بند رژیم صهیونیستی هستند

[ad_1]

گروه مقاومت رجانیوز: «قدری ابوبکر» رئیس کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی به مناسبت روز کودک فلسطینی (فردا/ پنجم آوریل) اعلام کرد، رژیم صهیونیستی همچنان ۲۰۰ کودک و فرد کم سن و سال را در زندان‌های «عوفر»، «مجدو» و «دامون» نگه داشته و آنها را به شدت شکنجه می‌دهد.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از «دنیا الوطن»، ابوبکر در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد: رژیم اشغالگر اسرائیلی از سال ۲۰۰۰ تا کنون دستکم ۱۷۰۰۰ فلسطینی ما بین ۱۲ تا ۱۸ سال را بازداشت کرده است.

 

وی ادامه داد، رژیم صهیونیستی همنچنین بازداشت کودکان بسیاری را که سن آنها از ده سال تجاوز نمی‌کند، در کارنامه خود دارد.

 

ابوبکر سپس تصریح کرد، سه چهارم آنها به نوعی مورد شکنجه جسمی قرار گرفته‌اند و بر اساس آمارها و گواهی کودکان، همه بازداشتی‌ها هم در مراحل مختلف تحت شکنجه روانی قرار گرفته‌اند.

 

وی تأکید کرد، تخلف‌های انجام شده علیه کودکان فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی لکه ننگی بر پیشانی سازمان ملل و سازمان‌های حقوقی بین‌المللی است، سازمانی که از فراهم کردن کوچکترین حد حمایت از این کودکان ناتوان است.

 

ابوبکر در ادامه گفت، بیشترین آمار بازداشت کودکان مربوط به قدس است و روزانه دهها نفر از آنها دستگیر و به شکل غیرقانونی نگه داشته می‌شود. علیه برخی از آنها سیاست حصر خانگی، تبعید از قدس یا جریمه‌های مالی سنگین وضع می‌شود.

 

وی در پایان از سازمان ملل، شورای حقوق بشر، یونیسف و سازمان عفو بین‌الملل خواست با اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی به این جنایت‌ها پایان دهند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.