گام عملیاتی بنیاد مستضعفان در بهبود سطح سلامت محرومین

گام عملیاتی بنیاد مستضعفان در بهبود سطح سلامت محرومین

[ad_1]

گروه اجتماعی-رجانیوز: به موجب این تفاهم نامه سازمان بسیج جامعه پزشکی در قالب اعزام گروه‌های جهادی اقدام به ارائه خدمات بهداشتی، پیشگیری، مشاوره، ارتقا سلامت و درمان در نقاط هدف آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان می‌نماید.

 

به گزارش رجانیوز، در این جلسه که به میزبانی بنیاد علوی برگزار شد، مهندس منصوری معاون بنیاد مستضعفان و مدیرعامل بنیاد علوی گفت: با ابلاغیه رهبر معظم انقلاب و تأکیدات ایشان به بنیاد مستضعفان مسیر حرکت بنیاد شتاب بالایی گرفت که محوری‌ترین آن توانمندسازی محرومین است. از سوی دیگر ایشان تاکید فرمودند که باید از کارهای موردی، ناپایدار و خیریه‌ای جز در موارد خاص پرهیز کرد.

 

منصوری با بیان تاکید رهبر انقلاب نسبت به تحقق الگوی جامع آبادانی و پیشرفت مناطق با تکیه بر مدل قلعه گنج، افزود: باید ضمن تقویت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف اقدامات قبلی، در مجموع اقدامات محرومیت‌زدایی بنیاد توسعه پیدا کند.

 

معاون بنیاد مستضعفان در تشریح ابعاد طرح آبادانی و پیشرفت نیز گفت: جامع بودن طرح بنیاد ابعاد و عرصه‌های مختلفی دارد که حوزه‌های عمرانی و آبادانی یک حوزه می‌باشد، عرصه سلامت حوزه مهم بعدی و همچنین حوزه‌های دیگر آموزشی و تربیت، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را نیز شامل می‌شود. در مجموع نیازهای منطقه شناسایی و کمک شود تا این نیازها برطرف شود.

 

وی افزود: مجموعه بنیاد مستضعفان دو بال دارد یک بال اقتصادی که همان مجموعه شرکت‌های بنیاد هستند و دیگری بال اجتماعی و محرومیت زدایی می‌باشد که همان بنیاد علوی است.

ایشان به شرایط نامطلوب بعضی از مناطق هدف در خصوص مسائل بهداشتی و سلامت نیز اشاره کرد و افزود: موضوع سلامت به جهت اینکه تأثیر مستقیم در زندگی مردم دارد، از حوزه‌های اصلی بنیاد در مناطق هدف می‌باشد.

 

شاهین محمد صادقی، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کل کشور نیز ضمن تشکر از اقدامات جهادی بنیاد مستضعفان در پیشرفت و آبادانی مناطق گفت: بنیاد مستضعفان خوشبختانه با اجرای سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری زحمات زیادی در رفع محرومیت از مناطق دورافتاده کشیده است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه اصل قدرت در نظام جمهوری اسلامی ایران خود مردم هستند، افزود: خدمت به قشر محروم ماندگار خواهد بود و فلسفه وجودی بنیاد هم همین می‌باشد. محمدصادقی در خصوص مأموریت بسیج جامعه پزشکی نیز گفت: بسیج جامعه پزشکی به طور کلی از بعد خدمت رسانی دستگاهی است که اقدامات و خدمات خود را در خدمت انقلاب اسلامی و مردم انجام می‌دهد، البته این اقدامات به نسبت در مناطق محروم اولی تر نیز می‌باشد.

 

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی گفت: در حوزه محرومیت‌زدایی ما به شکل‌های مختلف در مناطق محروم خدمات رسانی داشته‌ایم. گروه‌های جهادی به صورت تخصصی و موردی در مناطق مختلف کشور حضور پیدا می‌کنند. همچنین ایجاد بیمارستان‌های صحرایی برای مدت محدود و نهایتاً شکل ماندگار و پایدار آن، از خدمات این سازمان در مناطق محروم کشور می‌باشد. ایشان در پایان این تفاهم‌نامه را آغاز باب جدیدی از تعاملات میان بخش‌های مختلف کشور در حوزه محرومیت زدایی دانست و گفت: این تفاهم نامه بین بسیج جامعه پزشکی به نمایندگی از بسیج کشور و بنیاد علوی به نمایندگی از بنیاد مستضعفان انجام می‌شود که امیدواریم برای اقدامات و قدم‌های بعدی در حوزه سلامت نمونه‌ای موفق باشد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *