کوچک کردن سینه مردان در شیراز + کلینیک تخصصی ژنیکوماستی در شیراز – کلینیک زیبایی

در ۹۰ درصد پسران نوجوان، ژنیکوماستی بلوغ در مدت کمتر از سه سال خود به خود برطرف میشود. در اغلب مردان، ژنیکوماستی در هر دو سینه مشاهده میشود ولی اگر تنها یکی از سینهها برآمده بود باید جهت معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه شود. بعضی از مردان هم تنها به دلیل چاقی، دارای سینه های برآمده هستند، اما در بزرگی سینه به دلیل بزرگ شدن غدد سینه یعنی ژنیکوماستی، چاقی موثر نیست. دکتر سوال هایی در مورد سابقه سلامت و مصرف دارو در خانواده تان و همینطور ناراحتی های بالینی ارثی خواهد پرسید. بیماری هایی مانند سیروز کبدی، تومورهای سرطانی، پرکاری تیروئید و سوء تغذیه. علل ایجاد این نوع فرم سینه ممکن است در اثر شرایط خاص مانند پرکاری تیروئید،نارسایی کبدی مزمن، سیروز کبدی، سطح تستوسترون پایین و چاقی و یا در اثر سو مصرف بعضی از داروها باشد. پرکاری تیروئید. در این شرایط غده تیروئید بیش از حد هورمون تیروکسین تولید می کند. ژینکوماستی حاصل عدم تعادل محیط هورمونی در بدن میباشد، به طوری که سطح استروژن (هورمون زنانه) در مقایسه با آندروژنها (هورمونهای مردانه) در این حالت بیش از حد افزایش می آبد. از جمله مشکلات سینه مردان به ژنیکوماستی می توان اشاره کرد که بیماری خوش خیمی است که در آن سینه ها از حد معمول بزرگ تر می شوند.

هنگامی که توده های قابل لمس یک طرفه، سخت، ثابت، محیطی نوک پستان و همراه با ترشحات نوک سینه، تغییرات پوستی یا بزرگ شدن غدد لنفاوی هستند، باید به سرطان سینه مشکوک بود و ارزیابی کامل از جمله عملکرد ماموگرافی و MRI توصیه می شود. این ترشحات می تواند شفاف یا همراه با خون باشد و بیمار از روی لکه های روی لباسش متوجه آن می شود. اگر متوجه هر یک از نشانه های ذکر شده در خود شدید، هر چه سریع تر باید به پزشک مراجعه کنید. یک راه پیش رو برای بازماندگان این سرطان، ترمیم پستان با روش های جراحی زیبایی است. برای راحتی شما در طول عمل جراحی داروهایی تجویز میشوند. در طول دوران نوزادی، بلوغ و در مردان میان سال، بروز این نوع فرم سینه می ژنیکوماستی درمان خانگی تواند رایج باشد. معمولا علت بزرگی غدد پستان در ژنیکوماستی(کوچک کردن سینه مردان) قابل تشخیص است و در اکثر موارد به دلیل مصرف بعضی داروها و یا بیماری کبدی بروز میکند. ماستکتومی برداشتن بافت غدد پستان با جراحی است.

مواردی که تورم شدید باشد مستلزم درمان فوری است و درمانهای با تأخیر برای مواردی مناسب است که تورم نسبتاً خفیف باشد. استفاده از جلیقه های فشاری و یخ نیز برای کمک به کنترل درد، کاهش تورم و کنترل کبودی رایج است. از آنجایی که سرطان سینه در مردان معمولا در مراحل پیشرفته ی بیماری تشخیص داده می شود، سرطان می تواند به خارج سینه و دیگر قسمت های بدن گسترش پیدا کند. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی لیپوساکشن و گسترش دامنه انتخاب تکنیکهای غیرتهاجمی، جراحان پلاستیک میتوانند بسیاری از بیماران مبتلا به ژنیکوماستی را با لیپوساکشن درمان کنند. توصیه می شود که بیماران انجام درمان را تا رسیدن به محدوده وزن سلامتی به تعویق بیاندازند. برای رسیدن به مرحله­ ی درمان باید از سه مرحله ­ای که قبل از درمان نام برده شدند گذشت. لیپوماتیک روشی برای کاهش سایز است و برای کاهش وزن و درمان چاقی راهحل محسوب نمیشود. قبل از هر چیز پزشک باید دلیل این مشکل در شما را شناسایی کرده و براساس آن یکی از شیوههای درمان را به شما پیشنهاد کند. همانند هر جراحی دیگری، این روش نیز خطراتی را در پی دارد.

بهترین روش درمانی بزرگی بافت سینه در مردان جراحی است که به درمان قطعی و برطرف شدن قطعی این عارضه می انجامد. اگر شما نوجوان هستید، احتمالاً به انجام آزمایش نیازی ندارید و ژنیکوماستی یا بزرگی سینه، طی دو تا سه سال، خود به خود برطرف خواهد شد، اما پسران بزرگ تر و مردان جوان ممکن است به آزمایش نیاز داشته باشند. گاهی برای از بین بردن بافت اضافی در ژنیکوماستی، جراحی انجام میشود. استروئیدهای آنابولیک و آندروژن ها ممکن است برای برخی از شرایط توسط پزشک تجویز شود. تجویز دارو و جراحی درمانهای دیگر هستند. دلایل و علل بزرگ شدن سینه مردان، روشهای پیشگیری، داروهای موثر برای ژنیکوماستی، جراحی ژنیکوماستی چگونه است؟ در جلسه مشاوره، پزشک مناسببودن جراحی برای شما را بررسیمیکند و قبل از اینکه شما تصمیم به کاریبگیرید اولمزایا و خطرات ناشی از جراحی ژنیکوماستی را به شما میگوید. روش های ترکیبی را نیز می توان به کار برد که این موضوع بیش از هر چیز بستگی به شرایط سینه های بیمار دارد. قدم بعدی بعد از دیدین هر کدام از نشانه های سرطان سینه، چیست؟ اگر متوجه هر گونه ترشحی شدید، فوراً به پزشک مراجعه کنید. اگر متوجه یک یا چند توده ی دردناک در نزدیکی یا زیر ناحیه ی زیر بغل خود شدید، هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.