کرونا ۱۰۸ هزار میلیارد به اقتصاد کشور ضربه زد

کرونا ۱۰۸ هزار میلیارد به اقتصاد کشور ضربه زد

[ad_1]

گروه سیاسی-رجانیوز: علی ربیعی سخنگوی دولت ظهر امروز (دوشنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: ۱۴ و ۱۵ خرداد فرصتی را برای دولت فراهم می‌کند تا مجدد با آرمان‌های امام و انقلاب بیعت مجدد کند. برای ادامه مسیرمان ارجاع به خطوط اصلی امام الگویی است که همواره بخصوص در دوران پرتلاطم امروز پاسخگو خواهد بود.

 

به گزارش رجانیوز، ربیعی افزود: انتقال رهبری در ۱۴ خرداد سوال بزرگی برای جهان و داخل کشور بود اما با خرد جمعی این انتقال به بهترین وجه صورت گرفت و تا امروز رهبری محور ثبات، مقاومت و تکیه‌گاه تحولات کشور شده و شیوه انتقال هم مرهون دیدگاه امام است.

 

ربیعی تاکید کرد: ما در دولت بر اصول و آرمان امام تاکید داریم، مبارزه با بی عدالتی و فقر، مردم باوری، توسعه و پیشرفت و مبارزه با ظلم از جمله این اصول است که به آن متعهدیم. در الگوی امام میزان رأی ملت است. پیشرفت ایران و مقابله با سلطه طلبی از آموزه‌های امام است و دولت به آن تعهد دارد.

 

سخنگوی دولت تصریح کرد: در هفته‌ای که به سر می‌بریم افتتاح مجلس یازدهم و تعیین هیئت رئیسه را داشتیم. از سوی دولت به همه نمایندگان منتخب و انتخاب ارکان مجلس تبریک می‌گوئیم. دولت با احترام به استقرار از مجلس از هیچ تلاش و همکاری فروگذار نخواهد کرد. در شرایط امروز کشور و با توجه به تحریم‌های کمرشکن، فشار عظیم اقتصادی برای ایجاد چالش بین مردم و نظام و هجوم بی سابقه سیاسی علیه ایران و فشار بر امنیت روانی مردم و اقتصاد کوچک شده ناشی از تحریم، همه ارکان نظام برای عبوراطمینان بخش و به سر منزل مطلوب رساندن جامعه باید کنار هم باشیم.

 

وی ادامه داد: ما دولتی با درآمدهای ارزی زیاد و نجومی نبودیم بلکه دولتی بودیم با عقلانیت و سخت کوشی به اداره جامعه پرداختیم. به همه این موارد مدیریت موفق صد روزه کرونا را هم اضافه کنید. کرونا فقط در ۱۳ رسته ای که محاسبه شد، با ۱۰۸ هزار میلیارد تومان کسری درآمد و ضربه به کسب و کارها ما را مواجه ساخت. در اسفند سال گذشته ۶۵ هزار میلیارد تومان و فرودین امسال ۴۳ هزار میلیارد تومان به کسب و کارها آسیب خورده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *