کامپوزیت دندان چیست؟

پیروی از توصیهها و نکات فوق میتواند به شما کمک تا دندان کامپوزیت شدهتان را تا زمان مراجعه بعدی به دندانپزشکی، سالم و بدون لکه نگه دارید. دیگر ویژگی این برند که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته، عدم تغییر رنگ است. اگر دندانهای زردی دارید یا به صورت صاف و یکدست در کنار هم قرار نگرفتهاند میتوانید با کمک لمینت های سرامیکی لبخدتان را زیباتر کنید. در این مرحله، دندانپزشک “ماده کامپوزیت” (یک پلاستیک مایع) را با استفاده از یک برس کوچک یا اپلیکاتور روی سطح متخلخل شدة دندان رنگآمیزی میکند.

گاهی اوقات خوب مسواک نزدن یا استفاده نکردن از نخ دندان باعث میشود دندانها رفته رفته پوسیده شوند و تغییر رنگ بدهند. اولین اقدام قبل از انجام کامپوزیت دندان، انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی می باشد تا نتایج آن مطلوب و مورد انتظار باشد و کامپوزیت شما از ماندگاری بالایی برخوردار باشد. مطمئناً قبل از انجام کامپوزیت دوست دارید در مورد تمام جوانب تاثیرگذار بر روی هزینه کامپوزیت اطلاعات کسب کنید. اولین مورد تعیین کننده قیمت کامپوزیت دندان در سال ۱۴۰۰ تعداد دندان های مورد نیاز برای انجام این روش زیباسازی است.

در گذشته از روکش برای سفید کردن دندان استفاده می شد که نیاز به تراش قسمت زیادی از دندان داشت. این برند با قرار دادن یک ماده تحریک کننده به نام سیلیکات کلسیم در ساخت کامپوزیت در حفاظت از دندان و لثه های طبیعی بسیار مفید عمل کرده است. رنگ کامپوزیت دندان به چهار دسته A B C و D تقسیم می شود که هر کدام از رنگ ها بر اساس شدت روشنایی در درجه بندی ۱ ۲ ۳ و ۴ قرار می گیرند. همچنین با قرار دادن مواد هیدروکسید کلسیم و دیگر مواد منحصر به فرد به منظور قابلیت فرم دهی بالا کامپوزیت توانسته است استحکام و مقاومت خوبی برای دندان های کامپوزیتی به ارمغان آورد.

اگر کامپوزیت نور کافی دریافت نکند، ماده به خوبی سخت نشده و احتمال شکستگی در ترمیم وجود دارد. در حالت کلی انتخاب رنگ کامپوزیت کمی سخت می باشد؛ چون ممکن است به دلیل تداخل نور و رنگ دندانپزشک دچار اشتباه شود. چه بسا در بسیاری از موارد کامپوزیت های گران قیمت توسط دندانپزشکان غیر متخصص به کار گرفته شده و نتیجه مطلوبی برای بیمار نداشته است. استفاده از کامپوزیتها علاوه بر داشتن دوام و ماندگاری خوب، موجب راحتتر شدن درمانهای زیبایی دندان شده و در نتیجه، درمان در مدت زمان کوتاهتر با هزینه کمتری انجام شود.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد کامپوزیت دندان در بارداری ضرر دارد لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.