کاشت ایمپلنت دندان در کسانی که پوکی استخوان دارند

کاشت ایمپلنت دندان در کسانی که پوکی استخوان دارند

[ad_1]

آیا برای کسانی که پوکی استخوان دارند، می شود کاشت ایمپلنت دندان انجام داد؟ در پوکی استخوان، استخوان ها تراکم خود را از دست می دهند. این وضعیت در استخوان های سرتاسر بدن اتفاق می افتد. اگر پوکی استخوان دارید و مشکل جایگزینی دندان های از دست رفته دارید احتمالا می خواهید بدانید آیا می توانید در جای خالی دندان ایمپلنت بگذارید یا نه.

برای کاشت ایمپلنت دندان، باید استخوان قابلیت نگهداری ایمپلنت را داشته باشد. پس از جایگذاری ایمپلنت، استخوان اطراف آن رشد کرده و به ایمپلنت جوش می خورد. اما اگر استخوان ضعیف باشد یا تراکم خود را از دست داده باشد چطور؟

 

بررسی شرایط استخوان فک پیش از کاشت ایمپلنت

هنگامی که مشخص می شود شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت را دارید و برنامه درمانی برایتان طرح ریزی می شود، یک مرحله مهم بررسی دقیق استخوان فک است. دندانپزشک با تجهیزات عکس برداری دقیق و پیشرفته، استخوان فک را با دقت بررسی میکند و تراکم آن را مشخص می نماید.

 

 

 

شکل- تصویر سمت راست یک قطعه از استخوان دچار پوکی را نشان می دهد و تصویر سمت چپ استخوان سالم را نشان می دهد.

 

کاشت ایمپلنت در بیماران پوکی استخوان چگونه است؟

عکس برداری به دندانپزشک امکان میدهد مشخص کند آیا شما که دچار پوکی استخوان هستید، می توانید در دهان ایمپلنت بگذارید یا نه و آیا برای کاشت ایمپلنت دندان نیازی به اقدامات دیگری دارید یا تغییر شکل یا اندازه در استخوان فک به وجود بیاورید یا خیر. اگر استخوان فک تا حدی تحلیل رفته باشد، ممکن است لازم باشد ایمپلنتی در اندازه کوچکتر از حالت عادی بگذارید.

دندانپزشک ممکن است در صورتی که نیاز ببیند، پیوند استخوان نیز انجام دهد تا استخوان تقویت شود و بتواند ایمپلنت را پشتیبانی کند.

 

تاثیر داروهای پوکی استخوان بر درمان کاشت ایمپلنت دندان

ایمپلنت باید به استخوان فک جوش بخورد پس باید استخوان فک بلافاصله پس از جایگذاری ایمپلنت، در اطراف آن شروع به رشد نماید. اما بعضی از داروها جوش خوردن استخوان به ایمپلنت را به تاخیر می اندازند. اگر پوکی استخوان داشته باشید ممکن است داروهایی برایتان تجویز شده باشد. بعضی از داروهای درمان پوکی استخوان که به بیس فسفوناتها (bisphosphonate) شناخته میشوند، فرایند تحلیل رفتن استخوانها را کند میکنند و برای پوکی استخوان مفیدند اما یکی از عوارض جانبی آنها، اختلال در جوش خوردن استخوان پس از جراحی است.  

پژوهشها نشان میدهند بیمارانی که بیس فسفونات مصرف میکنند و بلافاصله پس از کشیدن دندان طبیعی ایمپلنت برایشان جایگذاری میشود، درمانشان موفق تر است. خالی ماندن جای دندان باعث میشود به مرور استخوان فک تحلیل برود به خصوص وقتی که پوکی استخوان داشته باشید. بنابراین بهتر است پس از کشیدن دندان وقت را تلف نکنید و فورا برای درمان ایمپلنت اقدام کنید.

اگر قبلا دندانی را از دست داده اید و نتوانسته اید جای آن ایمپلنت بکارید و اکنون جای آن خالی است، با وجود مصرف بیس فسفونات باز هم میتوانید درمان ایمپلنت را با موفقیت پشت سر بگذارید.

نکته مهم این است که موضوع پوکی استخوان و مصرف دارو را حتما باید به دندانپزشک بگویید.

دوره نقاهت در بیماران پوکی استخوانی که بیس فسفونات مصرف میکنند و ایمپلنت کاشته اند ممکن است طولانی تر باشد. به همین علت احتمال عوارض بیشتر است و باید بیشتر مراقب باشید.

 

آیا با وجود پوکی استخوان، میتوانم ایمپلنت دندان بکارم یا نه؟

به طور کلی ایمپلنت یک جراحی بسیار موفق است. در است پوکی استخوان، به پیچیدگی درمان ایمپلنت افزوده می شود اما این به معنای شکست درمان نیست. بهترین راه اطمینان از موفقیت کاشت ایمپلنت، دادن اطلاعات درست به دندانپزشک راجع به بیماری ها، داروها و مکمل ها و سابقه دندانپزشکی است.

دندانپزشک با در کنار هم قرار دادن این اطلاعات می تواند معایب و مزایای جراحی ایمپلنت دندان را سنجیده و برنامه درمانی متناسب با شرایط شما بریزد.

 

 

 

در این مرکز دندانپزشکی متخصص ایمپلنت دکتر علی سجودی آمادگی کامل برای درمان های جراحی لثه ، ایمپلنت و لمینت دندان را دارد. همچنین شما می توانید برای رزرو وقت با شماره 88082941 تماس بگیرید.

    منبع: سایت دکتر علی سجودی    https://drsojodi.com/Dental-implants-cost

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *