پرستار سالمند چه وظایفی دارد؟

پرستار سالمند چه وظایفی دارد؟

[ad_1]

پدر و مادرهایی که به سن سالمندی می رسند انتظار دارند که فرزندان خود را بیشتر ببینند و بیشتر با آنها وقت بگذراند. اما از آنجایی که دنیای امروز پر از دغدغه و مشغله است ممکن است که این امکان را برای فرزندان آن ها به وجود نیاورد تا زود به زود به دیدن پدر و مادرهایشان بروند، بنابراین پرستار سالمند می تواند یک همراه خوب برای سالمند باشد و تا حدودی سالمند را از تنهایی بیرون بیاورد.

 

 

 اما پرستار سالمند نیز باید فرد بسیار قابل اعتمادی باشد تا بتوان به راحتی به او اعتماد کرد. مجموعه هوم کا با استخدام پرستار سالمند مجرب و متخصص می تواند به شما در امر نگهداری از سالمند کمک کند.

  پرستار سالمند چه وظایفی دارد؟

 معمولاً پرستاران سالمند وظایف مختلفی دارند و این وظایف بر اساس وضعیت جسمانی فرد سالمند مشخص می ‌شود و گاهی ممکن است سالمند ناتوان باشد و وضعیت جسمی مناسبی نداشته باشد در این صورت پرستارسالمند باید تمام کارهای شخصی و نظافت منزل سالمند را انجام دهد. از دیگر وظایف پرستار سالمند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 انجام فعالیت های سرگرم کننده در اوقات فراغت سالمند

 حمام کردن سالمند

 کنترل داروهای سالمند

 مراقبت از سالمند

 انجام امور مالی و اداری سالمند

غذا پختن و غذا دادن به سالمند

بیرون رفتن با سالمند و همراه  بودن با او

 در صورتی که سالمند نیاز به کنترل فشارخون و یا قند داشته باشد پرستارسالمند باید به این اصطلاحات و مریضی ها آشنا باشد و بتواند فشار خون، دقند و یا ضربان قلب سالمند را کنترل کند.

 درخواست پرستار سالمند از مجموعه هوم کا چگونه است؟

 شما می توانید بر اساس نیازی که دارید به مجموعه هوم کا مراجعه کنید و درخواست پرستار سالمند خود را ثبت کنید. پرستاران سالمند این مجموعه هم به صورت شبانه روزی و هم به صورت موقتی به سالمندان شما خدمات رسانب می کنند.

شما باید بر اساس شرایط خود و همچنین شرایط سالمند پرستار را انتخاب کنید و از کارشناسان مجموعه هوم کا بخواهید که به شما در  انتخاب پرستار خوب کمک کنند.

 استفاده از خدمات پرستار سالمند چه فوایدی دارد:

 کاهش استرس والدین سالمند

 افزایش روحیه و انگیزه سالمند به دلیل همراه بودن پرستار با او

 

 

 افزایش امید به زندگی بعد از برقراری ارتباط با پرستار

 قبل از درخواست پرستار سالمند باید به چه چیزهایی توجه کنید؟

 قبل از اینکه برای پرستار سالمند درخواست دهید باید توجه کنید که آیا دارای مجوز و مدرک می باشد یا خیر. داشتن مجوز و مدرک دانشگاهی پرستار سالمند نشان‌دهنده ی این است که او در کار خود بسیار تخصص دارد.

 اگر سالمند شما دچار بیماری های خاص و مزمن است باید پرستار سالمندی را درخواست دهید که به بیماری ها آشنایی داشته باشد و بتواند وضعیت سلامتی سالمند شما را کنترل کند.

 پرستار باید خود از وضعیت جسمانی و روحی خوبی برخوردار باشد، در صورتی که اینگونه نباشد می تواند برای سالمند شما خطراتی را به وجود بیاورد.

 هزینه ی پرستار سالمند چگونه است؟

 برخی از خانواده‌ها  ترجیح می ‌دهند که به صورت شبانه روزی برای سالمند خود پرستار اختیار کنند که بتواند به طور مداوم با آن ها همراه باشد. در این صورت هزینه ی پرستار هایی که به صورت شبانه‌روز خدمات می ‌رسانند نسبت به پرستار های موقتی و یا پاره وقت بسیار بیشتر است.

اما نحوه خدمات دهی و وضعیت جسمانی فرد سالمند نیز تاثیر بسیار زیادی بر روی هزینه پرستار سالمند دارد. گاهی ممکن است پرستار سالمند به دلیل وضعیت جسمانی بد سالمند تمام فعالیت‌های او را انجام دهد که در این صورت باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

چرا انتخاب ما برای شما مجموعه هوم کا است؟

 از آنجایی که مجموعه هوم کا سعی کرده است که تیم پرستاری خود را از پرستاران متخصص و متعهد تشکیل دهد، به همان میزان نیز تلاش می ‌کند تا خدمات را نحو احسن انجام دهد. این مجموعه علاوه بر ارائه خدماتی در رابطه با پرستار سالمند خدمات دیگری را نیز مرتبط با پرستار بیمار نیز به مشتریان خود عرضه می کند.

 این مجموعه جزء معتبرترین مجموعه‌ های ارائه خدمات مراقبتی بهداشتی است که شما می توانید بدون هیچ نگرانی به مجموعه هوم کا اعتماد کنید و بیماران و یا سالمندان خود را به پرستاران آن بسپارید.

پرستار سالمند باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

 پرستار باید بسیار مهربان و دلسوز باشد. این ویژگی در پرستاران باعث می شود تا رابطه بهتر و صمیمانه تری با سالمندان برقرار کند و بتوانند سالمندان را همانند خانواده خود بدانند و همچنین سالمندان اعتماد بیشتری به پرستاران خود کنند.

 

 

نحوه رفتار صحیح و درست با سالمندان در ارتباط با وضعیت جسمانی آنها: پرستار سالمند باید بداند که با سالمندی که دچار الزایمر است چگونه رفتار کند و باید چگونه نیازهای عاطفی آن ها را برطرف کند. همچنین باید نحوه رفتار با سالمندانی که دچار ناتوانی های جسمانی هستند، را نیز به خوبی بشناسد.

 توجه کردن به وضعیت سلامت سالمند: پرستار سالمند باید وضعیت سلامتی سالمند را مورد کنترل قرار دهد و به نشانه‌های آن نیز توجه کنند. از این طریق می ‌تواند تا حدودی از بروز مشکلات جدی برای سالمند جلوگیری کند.

 باید صبور باشد: داشتن صبر یکی از ویژگی های بسیار مهم در پرستاران سالمند می ‌باشد. از آنجایی که افراد سالمند ممکن است دچار بیماری ‌های بسیار زیادی باشند، از این رو صبر داشتن پرستار سالمند باعث می شود که بتواند شرایط را بهتر درک کند و همچنین رفتار درستی را با سالمند داشته باشند.

  داشتن پرستار سالمند چه مزایایی دارد؟

 پرستار سالمند شاید به نظر برخی زیاد حائز اهمیت نباشد اما این یک فکر بسیار اشتباهی می باشد، زیرا پرستارسالمند برای سالمندان مزایای بسیار زیادی دارد و می ‌تواند تا حدودی روند زندگی سالمند را تغییر دهد و حتی باعث افزایش طول عمر آن ها شود. مهمترین مزایا پرستار سالمند عبارت است از:

 اطمینان خاطر فرزندان و بستگان سالمند

  جلوگیری از قطع ارتباط سالمند با اطرافیان و خانواده خود

به دلیل بالا بودن کیفیت مراقبت از بروز بسیاری از بیماری های جسمانی جلوگیری می شود

 داشتن حس امنیت بیشتر برای سالمند

 افزایش امید به زندگی سالمند

تفاوت پرستار سالمند مرد با زن در چیست؟

 توجه به تمام ویژگی های موجود در پرستار سالمند از اهمیت بالایی برخوردار است. اما توجه به این که سالمند شما با پرستار سالمند مرد و یا زن راحت ‌تر است، نیز بسیار اهمیت دارد. برخی سالمندان ترجیح می دهند که پرستار آن ها زن باشد، اما برخی دیگر  بنا به دلایلی دوست دارند که پرستار آنها مرد باشد. هر کدام از این پرستار ها دارای مزایایی هستند.

 پرستار سالمند زن برای سالمند: بیشتر پرستاران ایران زنان هستند. آن ها به دلیل ویژگی های مانند دلسوز بودن مهربان بودن می ‌توانند پرستارهای بسیار خوبی برای سالمندان باشند. زنان در انجام امور منزل و همچنین آشپزی کردن توانایی بسیار بالایی دارند و از این رو بسیاری از سالمندان ترجیح می ‌دهند که پرستار آنها زن باشد، زیرا با آنها احساس راحتی بیشتری دارند.

 پرستار سالمند مرد برای سالمند: بسیاری از سالمندان با پرستار مرد راحت تر هستند، زیرا توان جسمانی مردان بالاتر است و می ‌توانند در بسیاری از فعالیت ‌ها به سالمندان کمک شایانی کنند. معمولا سالمندانی که عدم توانایی در حرکت دارند از پرستار مرد استفاده می کنند.

مجموعه هوم کا نیز دارای پرستاران سالمند مرد و زن است و علاوه بر داشتن ویژگی های خاص برای پرستار بودن، دارای تخصص نیز می باشند. مجموعه هوم کا این هدف را دارد که بتواند با ارائه خدمات توسط پرستار سالمند خود کیفیت زندگی سالمندان را ارتقا دهد و نگرانی والدین را نیز کاهش دهد.

 

 

 شما باید در انتخاب پرستار سالمند به چه فاکتورهایی توجه کنید؟

 توجه به فاکتورهایی قبل از انتخاب پرستار سالمند می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. این فاکتورها عبارت است از:

 آیا پرستار سالمندی که انتخاب کرده‌اید دوره‌های لازم را گذرانده است؟

 مرکز خدمات بهداشتی که انتخاب کرده اید قابل اعتماد است؟

 پرستار سالمند تا چه حد وظایف و تکالیف خود را به درستی انجام می ‌دهد؟

 ایا پرستار رفتاری رضایت بخش و قابل قبول دارد؟

  توجه به این فاکتور ها می تواند باعث شود که شما از انتخاب پرستارسالمند خود رضایت داشته باشید و همچنین بتوانید این رضایت را در رفتار سالمند خود نیز ببینید.

 مجموعه هوم کا جزء مجموعه‌ هایی به حساب می ‌آید که تمام این فاکتورها را برای استخدام پرستاران سالمند خود در نظر گرفته است و شما می توانید با خیال راحت به این مجموعه اعتماد کنید.

سالمندان به هیچ وجه دوست ندارند آن ها را به آسایشگاه سالمندان بفرستید، زیرا احساس تنهایی بیش از حد می ‌کنند و ممکن است حتی دچار بیماری های روحی روانی و افسردگی شوند. بنابراین بهترین گزینه برای سالمندان پرستار سالمند می باشد. یادتان نرود سالمندان با ارزش ترین فرد در خانواده می باشد. پس باید قدر آن ها را دانست و به نحو احسن از آنها مراقبت کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.