واکنش چین به خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی

[ad_1]

«ژائو لیجیان» (Zhao Lijian) سخنگوی وزارت خارجه چین امروز چهارشنبه تصمیم آمریکا به خروج از سازمان بهداشت جهانی را محکوم کرد.

 

سخنگوی وزارت خارجه چین در این خصوص گفت: خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی نشانه دیگری از رویکرد یک‌جانبه‌گرایی واشنگتن و خروج از گروه‌ها و شکستن قراردادها به شمار می‌رود.

 

«ژائو لیجیان» در نشست روزانه خود در این خصوص تاکید کرد: سازمان جهانی بهداشت معتبرترین و حرفه ای ترین نهاد بین‌ المللی در زمینه امنیت بهداشت عمومی در جهان است و خروج آمریکا از این سازمان تلاش‌ ها علیه همه‌گیری در سطح بین‌المللی را تضعیف می‌کند.

 

گفتنی است، سناتور ایالت نیوجرسی آمریکا دیشب از اقدام رسمی رئیس جمهور این کشور برای خارج کردن آمریکا از سازمان بهداشت جهانی خبر داد.

 

بر اساس این گزارش، «باب منندز» سناتور دموکرات ایالت نیوجرسی شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به صورت رسمی این کشور را از سازمان بهداشت جهانی خارج کرده است.

 

این سناتور دموکرات در صفحه توئیتر خود نوشت: کنگره اطلاعیه‌ای دریافت کرد که رئیس جمهور آمریکا همزمان با شیوع (ویروس کرونا) آمریکا را از سازمان بهداشت جهانی خارج کرد. این تصمیم موجب حفظ منفعت یا زندگی آمریکایی‌ها نمی‌شود و آمریکایی‌ها را بیمار و تنها می‌کند.

 

گفتنی است که ترامپ پیش از این با انتقاد از سازمان بهداشت جهانی در خصوص شیوع ویروس کرونا، این سازمان را به جانبداری از چین متهم کرده بود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.