واکنش نماینده عراقی به سخنان اخیر رهبر انقلاب

[ad_1]

یکی از اعضای «فراکسیون صادقون» در پارلمان عراق سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست وزیر عراق درباره ترور فرماندهان مقاومت (شهیدان سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس) را حاوی پیامی به آمریکایی‌ دانست.

«محمد البلداوی» در گفت‌وگو با پایگاه خبری المعلومه گفت: «اینکه آیت الله خامنه‌ای با مصطفی الکاظمی درباره حادثه فرودگاه و ترور حاج ابومهدی المهندس و حاج قاسم سلیمانی صحبت کردند این پیام آشکار را برای آمریکا دارد که ایران این اقدام تروریستی را فراموش نکرده و نخواهد کرد و پاسخ  ایران شدیدتر خواهد بود».

این عضو پارلمان عراق افزود، روند تحقیقات درباره ترور سردار شهید سلیمانی از سوی دولت الکاظمی و بازپرسان کند پیش می‌رود با وجود آنکه طرفی که این عملیات را انجام داد شناخته شده است و آمریکایی‌ها آشکارا مسئولیت این عملیات را برعهده گرفتند.

نخست‌وزیر عراق دیروز سه‌شنبه در رأس هیأتی بلندپایه که اولین سفر خارجی او به شمار میرود، وارد تهران شد و با مقامات کشورمان از جمله رهبر انقلاب و رئیس جمهور دیدار و گفت‌وگو کرد.

رهبر انقلاب در این دیدار، جنایت آمریکا در ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس را یک نمونه از نتیجه حضور آمریکایی‌ها برشمردند و خطاب به نخست وزیر عراق افزودند: «آن‌ها میهمان شما را در خانه شما کشتند و صریحاً به این جنایت اعتراف کردند که این موضوع کوچکی نیست».

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: «جمهوری اسلامی ایران هرگز این موضوع را فراموش نخواهد کرد و قطعاً ضربه متقابل را به آمریکایی‌ها خواهد زد».

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *