همه چیز درباره دیزل ژنراتور

همه چیز درباره دیزل ژنراتور

[ad_1]

 بشر امروز نه تنها برای سرگرمی و راحت تر کردن زندگی خود به برق و الکتریسیته نیازمند است؛ بلکه گاها برق و الکتریسیته نجات بخش جان او نیز هستند. لذا دسترسی همیشگی به برق از اولویت های زندگی امروز خواهد بود. این دسترسی همیشگی هم بدون وجود دیزل ژنراتورها هرگز امکان پذیز نخواهد شد.

دیزل ژنراتور نیروگاه کوچکی است که انرژی شیمیایی موجود در سوخت های فسیلی مثل گازوئیل را به انرژی الکتریسیته و برق تبدیل می کند. این دستگاه ها دسترسی به برق را برای مکان های دور افتاده فراهم کرده اند. کاربرد دیگر یک دیزل ژنراتور تولید برق اضطراری است. به این صورت که اگر دسترسی به برق سراسریقطع شود، یک دیزل ژنراتور به تامین برق یک مرکز یا ساختمان می پردازد. مکان هایی مثل بیمارستان ها، مراکز نظامی و برخی از مراکز تولیدی کوچک و بزرگ، از جمله مواردی هستند که به یک دیزل ژنراتور برای تامین برق اضطراری خود احتیاج دارند.

دیزل ژنراتورها از دو قسمت تشکیل شده اند. اول؛ قسمت موتور دیزل و دوم؛ قسمت ژنراتور. قسمت موتور، انرژی شیمیایی موجود در سوخت را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند. این انرژی در دیزل ژنراتور به قسمت ژنراتور منتقل می شود. سپس ژنراتور انرژی مکانیکی تولید شده را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. 

همانطور که کاملا مشخص است مجموع این دو دستگاه با هم وزن بسیار زیادی را تشکیل می دهند. به همین منظور باید برای آن یک اتاق مخصوص در نظر گرفت. اهمیت این موضوع با بالا رفتن قدرت ژنراتور بیشتر می شود. چرا که حجم و وزن کل دیزل ژنراتور با افزایش قدرت افزایش می یابد.

این جاست که شرکت رویان صنعت با یک ابتکار ساده ولی نبوغ آمیز دیزل ژنراتورها را کاربردی تر کرده است. این محصول جدید درواقع دیزل ژنراتور قابل حمل است. دیزل ژنراتور قابل حمل همان دیزل ژنراتوری است که مورد نیاز شماست و شما برای خرید آن را سفارش می دهید. هنگام سفارش دیزل ژنراتور به شرکت رویان صنعت، میتوانید قابل حمل بودن را هم به صورت یک آپشن به شرکت سفارش دهید تا برای شما آماده کنند. در ادامه به بررسی ویژگی های بیشتر این دیزل ژنراتور ها می پردازیم.

ویژگی های دیزل ژنراتور قابل حمل

دیزل ژنراتور پرتابل با دو چرخ: در شرکت رویان صنعت، مهندسین طراح، تعداد چرخ های دیزل ژنراتور پرتابل را بنا به سفارش مشتری و حجم و وزن کلی دستگاه تعیین میکنند. این امکان وجود دارد که دستگاه به صورت دو چرخ طراحی گردد. این مدل مولد برق پرتابل را حتما زیاد در مکان های مختلف شهر مشاهده کرده اید. معمولا دیزل ژنراتور های کوچک تر را به این صورت قابل حمل می کنند. این دیزل ژنراتور ها قدرت کمی دارند و بیشتر جهت جوشکاری در پروژه های عمرانی مورد استفاده قرار می گیرند.

دیزل ژنراتور پرتابل با چهار چرخ: با افزایش قدرت دیزل ژنراتور و باالطبع، حجم و وزن آن، استفاده از حداقل چهار چرخ برای پرتابل سازی این دستگاه ها اجتناب ناپذیر خواهد بود. در این طراحی دو چرخ عقب ثابت و چرخ های جلو به منظور جهت دهی به حرکت دیزل ژنراتور قابلیت زاویه دهی خواهد داشت. این زاویه دهی بر اساس سیستم فرمان خودرو بوده و امکان واژگونی را بسیار کاهش میدهد.

دیزل ژنراتور پرتابل با تعداد بیشتر چرخ: پرتابل سازیبرای دیزل ژنراتور های بزرگ تر که قدرت آن ها در حد چندین مگاوات است، پیچیدگی بیشتری خواهد داشت. براساس حجم و وزن این دیزل ژنراتورها گاها طراحی پرتابل آن ها تریلر مانند خواهد بود. 

فنر و کمک فنر: در طراحی دیزل ژنراتور های پرتابل در شرکت رویان صنعت، امکان سفارش فنر و کمک فنر هم فراهم می باشد. با توجه به مسیری که دیزل ژنراتور باید جا به جا شود و مشاوره ای که مهندسین شرکت در اختیار شما قرار می دهند؛ میتوانید دیزل ژنراتور پرتابلخود را به فنر و کمک فنر مجهز نمود. برای جاده های روستایی و غیر آسفالت، بهتر است دیزل ژنراتور قابل حمل به این آپشن مجهز شود. برای جا به جایی های شهری هم استفاده از فنر و کمک فنر مفید خواهد بود؛ چرا که مسیر های شهری و آسفالت هم دارای ناهمواری های غیر استاندارد زیادی هستند و استفاده از فنر ویا کمک فنر طول عمر دیزل ژنراتور را بسیار افزایش خواهد داد.

نصب دیزل ژنراتور مستقیم یا اتومات: دیزل ژنراتور ها به دو دسته مستقیم و اتومات تقسیم می شوند. دیزل ژنراتورهای مستقیم که به دیزل ژنراتور جزیره (آیلند) هم شناخته شده هستند، به صورت تمام وقت به تولید برق مشغول هستند. در حالی که دیزل ژنراتور اتومات، در صورت قطع برق سراسری به صورت اتومات شروع به تولید برق می کنند. امکان قابل حمل سازی برای هر دو مدل وجود دارد.

کاربرد دیزل ژنراتور قابل حمل

این دیزل ژنراتورها بیشتر توسط ستاد های بحران مورد استفاده قرار میگیرند. در هنگام بروز بلایای طبیعی، ستاد های بحران به راحتی میتوانند دیزل ژنراتورهای پرتابل خود را به محل حادثه برده و برق محل آسیب دیده و بحران زده را تامین نمایند. نمایشگاه های موقت و سیار هم از دیگر محل هایی است که از دیزل ژنراتور قابل حمل برای تامین برق غرفه های نمایشگاه استفاده میکنند. سیرک ها هم از مشتریان این دیزل ژنراتور ها به شمار می آیند. کمپ های علمی ستاره شناسی هم برای تامین برق کمپ در کویر می توانند از دیزل ژنراتور قابل حمل استفاده کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *