مهاجرت به کانادا : سن و مهاجرت (بخش اول: سیاستهای رسمی)

کانادا برخی از ایالتها، برای عدهای از دانشجویان بینالمللی پوشش درمانی رایگان یا همراه با مزایا را در بر میگیرد که دانشجویان میتوانند برای دریافت آن به صورت جداگانه درخواست دهند. به یا داشته باشید که شرط اول قبولی در دانشگاه های فوق، نمره زبان انگلیسی بالا می باشد و زبان انگلیسی از مهم ترین معیارهای پذیرش دانشجو در این دانشگاه ها است. رزیدنس هال اغلب ساختمانهایی بزرگ هستند که حجم زیادی از دانشجویان در آنها ساکن شده، اما تاون هاوسها حدود 3-6 دانشجو را شامل میشوند. در پاسخ به این سوال میتوان گفت که برای پذیرش اکثر دانشگاه های برتر کانادا، مدرک زبان با حداقل نمره 6 یا 6.5 لازم است اما برای اخذ پذیرش تعداد زیادی از کالج ها و دانشگاه ها برای دانشجویان خود داشتن مدرک زبان را اجباری ندانسته و قبل از ورود متقاضی به این کالج ها و دانشگاه ها، یک آزمون تعیین سطح از دو زبان انگلیسی و فرانسوی برگزار میکند تا بتوانند سطح زبان دانشجو را بسنجند.

{||||||||||||||||}

کانادا برخی از برنامههای مهاجرتی خاصی، این امکان را به مهاجران خارجی میدهند تا بتوانند به همراه اعضای خانواده خود به کانادا مهاجرت کنند. تمکن مالی یا پشتیبانی مالی در برنامه های مهاجرتی مقدار وجه مورد نیاز با توجه به تعداد اعضای خانواده می باشد . برای اینکه بتوانید از خانواده خود حمایت مالی کنید، باید شهروند کانادایی باشید یا اقامت دائم را گرفته باشید. روال اخذ این ویزا از طریق سفارت کانادا انجام می شود و والدین باید مدارک مالی معتبری دال بر این که توانایی مالی خوبی برای گذراندن زندگی در کانادا و پرداخت هزینه های مدرسه فرزند خود را دارند برخوردار هستند. هر ساله حدود 500000 دانشآموز (آخرین آمار منتشر شده تا نیمه اول سال 2019) و دانشجو، از سراسر دنیا این کشور را برای تحصیل انتخاب میکنند. ۵ سال سابقه کار: متقاضیان با ۵ سال سابقه کار ۳۵ امتیاز را کامل دریافت می کنند. متقاضیان پس از ورود به کانادا، تنها 90 روز برای درخواست این بیمه فرصت دارند. متقاضیان باید تسلط کافی بر مباحث گرامری و ویراستاری زبان انگلیسی داشته باشند. برای تمدید این بیمه باید مدارک مربوط به تمدید اجازه تحصیل به دپارتمان مربوطه ارسال شود.

مهاجرت به کانادا

برای دریافت این ویزا فرد متقاضی باید دعوتنامه داشته باشد و مدارک مالیاش به صورت شفاف ضمیمهی فایلهای اسکن شده شود. شرکت مهاجرتی نیسا میتواند با همکاری وکلای مجرب معتبر امریکائی از طرق مختلف از قبیل سرمایه گذاری بدون تجربه کاری و مدارک لازم بشرط اینکه سرمایه خود را قانونی کسب کرده باشید با برنامه های برگشت سرمایه پرداختی برای شما و خانواده شما گرین کارت اخذ کرده یا از طربق کار با اخذ گرین کارت یا ویزای سرمایه گذاری سریع با تمام مزایا پرونده شمار را به اتمام برساند. سالانه حدود 1000 دانشجوی بین المللی از بیش از 60 کشور در کالج فنشاو تحصیل می کنند. همچنین آنها نباید بیش 31 روز متوالی خارج از ایالت سپری کنند. کانادا هر ساله بیش از 200 هزار نفر را در شغلهای مختلف برای اقامت در این کشور میپذیرد تا بتواند نیازهای داخلی این کشور به نیروهای متخصص را تأمین کند. در ابتدا متقاضی می بایست نامه پذیرش را از موسسه علمی و یا مراکز هنری کانادا و یا دانشگاه های کانادا دریافت کند و بعد نسبت به دریافت ویزای فرصت مطالعاتی کانادا اقدام کند. به این شکل که شما این مبلغ را به دولت کانادا میدهید و بعد از 5 سال بدون دریافت هیچ گونه سودی، دولت کانادا اصل پول را به شما باز میگرداند.

دانشجویان بین المللی در Saint-Boniface باید به سطح خاصی از زبان فرانسه تسلط داشته باشند چرا که این دانشگاه فرانسوی زبان است. بیمه دانشجویی در استانهای مختلف کانادا رویهها و قوانین متفاوتی را دنبال میکنند، به همین دانشجویان پیش از ورود به دانشگاه مورد نظر، باید قوانین مربوط به آن ایالت را مطالعه کنند. دانشجویان بینالمللی میتوانند از راه تسلط بر زبان مادری خود نیز به کسب درآمد بپردازند. در این شرایط اداره مهاجرت کانادا به این فکر میکند که متاقضی دلیلی برای بازگشت به کشور خود بعد از اتمام دوره تحصیلی را نخواهد داشت و همین امر باعث بی اعتمادی اداره مهاجرت به پرونده ویزای کانادا فرد میشود. همچنین آنها اغلب سالن غذاخوری مجزایی داشته که دانشجویان میتوانند وعدههای غذایی خود را از آن خریداری کنند. البته دانشگاهها و موسسات آموزشی ممکن است طرح بیمه مختص خود را داشته باشند که به صورت اختیاری یا اجباری ارائه شود. بیشتر دانشگاههای انتاریو مشمول طرح پوشش درمانی سراسری دانشگاهی (UHIP) میشوند. آیا هزینه درمانی دانشجویان بینالمللی را پوشش میدهد؟

استفاده از خوابگاههای دانشجویی است.

تحصیل پزشکی در این این کشور برای دانشجویان بینالمللی به علت سیاستهای آموزشی کانادا متکی بر حمایت دانشجویان بومی برای این رشته، بسیار دشوار و رقابتی است. رشتههای علوم انسانی و اجتماعی یکی از بهترین رشتهها برای تحصیل در کانادا هستند و اغلب دانشگاههای این کشور این رشتهها را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه میدهند. دانشگاه های اوتاووا، کالگری، وسترن، کوئینز، مک گیل و آلبرتا از بهترین دانشگاه های ارائه دهنده رشته پرستاری در کانادا هستند. آژانس هواپیمایی ستاره ونک برگزار کننده تور کانادا و ارائه دهنده خدمات ویزای توریستی کانادا، سوپر ویزای کانادا و ویزای تضمینی کانادا میباشد. به طور کلی خوابگاههای دانشجویی در کانادا در قالب رزیدنس هال (Residence Halls)، تاون هاوس (Townhouses) و آپارتمان (apartment) ارائه میشوند. یکی از بهترین گزینههای اقامت برای دانشجویان بینالمللی هنگام تحصیل در کانادا استفاده از خوابگاههای دانشجویی است. متقاضی بعد از پایان دوره زبان میتواند تحصیل خود را در کالج یا دانشگاه مورد نظر خود آغاز نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *