ممنوعیت برگزاری دسته عزاداری و ایستگاه صلواتی در خیابان

ممنوعیت برگزاری دسته عزاداری و ایستگاه صلواتی در خیابان

[ad_1]

گروه فرهنگ-رجانیوز: عیسی فرهادی فرماندار تهران در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت شهر تهران به لحاظ پایتخت بودن و نزدیکی شهرهای بزرگ به تهران و مراجعات مختلفی که روزانه از استان‌های همجوار و بلعکس صورت می‌گیرد جمعیت 18 و 19 میلیونی در خود جایی داده و علاوه بر این موضوع توزیع انواع نیازهای کشور و تبادلات تجاری و وجود انبار‌ها و کارخانجات باعث شده ترددهای زیادی در شهر تهران صورت بگیرد و با رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی توسط بعضی از شهروندان ما باعت افزایش بیماران کرونا شده و متاسفانه افراد زیادی بر اثر این ویروس منحوس جان خود را از دست دادند.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، فرهادی ادامه داد: شهر تهران در حال حاضر در وضعیت هشدار و قرمز قرار گرفته و ضرورت دارد آحاد جامعه با همکاری و همراهی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از آسیب رساندن به خود و خانواده و جامعه بکاهند تا بتوانیم از این وضعیت به سلامت عبور کنیم. فرهادی اظهار داشت با کاهش تردد جمعیت در حمل و نقل عمومی(مترو، اتوبوس و…) و تسهیل در رفت و آمدها با هماهنگی که با دستگاه‌های اجرایی در این خصوص صورت گرفته و کماکان  ادامه دارد یک سوم کارمندان می‌توانند با هماهنگی مدیران مربوطه از طریق دورکاری ارائه خدمت نمایند.

 

وی تصریح کرد: تعطیلی مدارس که از اسفند ماه صورت گرفت تاثیر به سزایی در کاهش تردد‌ها در حمل و نقل عمومی و کاهش تردد از سه میلیون نفر در روزهای عادی به یک میلیون نفر داشته است و از شهروندان عزیز خواستاریم همچنان از سفرهای غیر ضروری درسطح شهر اجتناب کنند تا باعث  کاهش شیوع این ویروس شود.

 

فرماندار تهران گفت: الزام استفاده از ماسک برای همه افراد که تاثیربه سزایی در کنترل این بیماری که ضریب قابل توجهی از آلودگی را کاهش می‌دهد بسیار حائز اهمیت است. سهل انگاری و بی توجهی به خصوص جوان‌ها مهمترین حلقه اتصال و ابتلا به کرونا هستند چرا که درصد بالایی از جوانان از ماسک زدن خودداری می‌کنند و این امر در صورت ابتلا منجر به انتقال بیماری به افراد کثیری من جمله خانواده، اقوام و دیگر افراد جامعه خواهد شد.

 

معاون استاندار گفت: این بیماری مشکل و معضلی است که زندگی بیشماری از افراد جامعه را دچار مختل کرده است، شغل‌های فراوانی همچون رستوران‌ها، استخرها، تالارها، آرایشگاه‌ها و … به‌ دلیل مهار این ویروس کارکنانشان یا به مرخصی اجباری فرستاده شدند یا کار خود را از دست داده‌اند، در صورت مراعات این ممنوعیت با آماده سازی پروتکل‌های بهداشتی با اتخاذ تدابیر نسبت به بازگشایی آنها اقدام شود تا مشکلات این عزیزان نیز مرتفع گردد.

 

فرهادی افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و اعتقادات و ارادت شیعیان به اباعبدلله و(هر چه داریم از محرم و سفر است ) با رعایت فاصله گذاری اجتماعی که ستاد کرونا اعلام می‌کند برگزار خواهد شد، دستورالعمل برگزاری مراسم ایام محرم براین است که در فضای باز ودر صورت امکان باهماهنگی های لازم در محوطه مدارس، که چهار هزار مدارس به صورت پراکنده در شهر تهران هست که معمولا فضای بزرگتری دارند، با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌ گذاری اجتماعی انجام گیرد و هرگونه دسته‌های عزاداری در خیابان‌ها  و همچنین ایستگاه‌های صلواتی ممنوع خواهد بود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *