نقاشی ساختمان درتهران

معرفی نقاشی ساختمان در تهران

[ad_1]

معرفی نقاشی ساختمان در تهران

 

امروزه بیشتر افراد برای دکوراسیون منزل خود از نقاشی ساختمان استفاده می کنند به همین دلیل روز به روز شاهد سفارشات زیاد در نقاشی ساختمان در تهران هستیم. رنگ آمیزی ساختمان دیگر مانند گذشته به دو رنگ پلاستیک و روغنی محدود نمی شود و رنگ های جدیدی وارد بازار شده است مانند رنگ بلکا، رنگ اکریلیک، رنگ پتینه و … اما در بین تمامی این رنگ ها همچنان نقاشی ساختمان رنگ روغنی دارای کیفیت بالایی است و حتی با پیشرفت تکنولوژی ویژگی های بهتری مانند تنوع بیشتر در رنگ  را می توان در آنها مشاهده کرد.

 

 

مزایا رنگ روغن در نقاشی ساختمان در تهران

همیشه در نقاشی ساختمان در تهران سعی می شود قبل از اجرای کار در مورد ویژگی های کار به صورت کامل به کارفرما توضیح داده شود تا فرد بتواند با اطلاعات کامل رنگ مورد نظر خود را انتخاب نماید. حال در این قسمت قصد داریم در مورد مزایای رنگ روغن که زیاد است توضیح کاملی در اختیار شما قرار دهیم، این مزایا به صورت شرح زیر است:

عایق بودن: یکی از مهم ترین ویژگی های رنگ روغن این است که می توان به عنوان یک عایق از آن استفاده کرد. به این صورت که این رنگ با کیفیتی که دارد می تواند از سطح کار به صورت کامل محافظت کند تا رطوبت به لایه های زیرین آسیب وارد نکند. افراد با اطمینان به این ویژگی از رنگ های روغن در سطوح مختلف مانند درها و پنجره ها استفاده می کنند، این در حالی است که رنگ های دیگر مانند رنگ پلاستیک به هیچ عنوان برای این سطوح مناسب نیستند. جالب است بدانید در مشخصات رنگ ها اکریلیک آمده است که فرد می تواند از آنها برای درب و پنجره های فلزی استفاده کنید اما باید بدانید این رنگ ها در مقایسه با رنگ های روغنی بسیار بی کیفیت تر هستند. تمامی نقاشان حرفه ای و با تجربه اولین انتخابشان برای این قسمت از ساختمان رنگ روغنی است.

دوام بالا: یکی دیگر از ویژگی هایی که رنگ روغن را از رنگ های دیگر متمایز می کند دوام آن است زیرا این رنگ در برابر آسیب های خارجی مانند شرایط آب و هوایی کمترین آسیب را می بیند. البته باید این نکته را بدانید کیفیت و دوام رنگ روغن تا حد زیادی به زیر سازی کار بستگی دارد از این رو بیشتر در نقاشی ساختمان رنگ روغنی سعی می کنند تمامی موج ها و ترک خوردگی های دیوارها به صورت کامل از بین ببرند. اگر می خواهید تا چند سال از دیواری که رنگ آمیزی کرده اید با همان کیفیت اولیه استفاده کنید باید تنها به گزینه رنگ آمیزی با رنگ  روغن بیندیشید.

قابل شست و شو: از گذشته های دور تا به امروز اولین رنگی که به عنوان رنگ ضد آب شناسایی می شود رنگ روغن است. این ویژگی بیشتر برای قسمت هایی که احتمال کثیف شدن دارند از جمله اتاق کودکان بسیار مهم است. تا به حال دیده ایم که کودکان خواسته یا ناخواسته بر روی دیوارها نقاشی می کنند حال به جای اینکه مجبور باشید تمام دیوار را دوباره نقاشی کنید تنها کافی است با یک دستمال نم دار آن را به راحتی تمیز کنید.

 

مزایای نقاشی با رنگ روغن

 

هزینه نقاشی ساختمان در تهران

در مورد هزینه نقاشی ساختمان در تهران نمیتوان به صورت یکسان برای تمامی منازل یک قیمت را مشخص کرد زیرا برای مشخص کردن هزینه باید به عوامل مختلفی توجه کرد که در زیر به آنها اشاره کرده ایم:

زیرسازی: اولین پارامتری که در هزینه تمام شده نقاشی ساختمان بسیار تاثیر دارد زیرسازی کار است. گاهی ساختمانی تازه ساز است و نیازی به زیرسازی دارد از اینرو هزینه نقاشی کم است این در حالی است که برخی از خانه بسیار قدیمی هستند و زمان زیادی برای زیرسازی اصولی نیاز دارند که باعث می شود هزینه تمام شده نقاشی بیشتر شود.

مصالح: هر  نوع نقاشی دارای یک قیمت است به عنوان مثال رنگ های روغن با رنگ های پلاستیک متفاوت است  یا اینکه گاهی ممکن است نوع رنگ آمیزی فرق داشته باشد مثلا اگر فرد رنگ آمیزی ساده بخواهند هزینه کمتری دارد این در حالی است که رنگ آمیزی طرح های مختلف مانند مولتی کالر و پتینه کاری به دلیل اینکه به تکنیک و زمان بیشتری نیاز دارند هزینه شان بیشتر می شود.

دستمزد نقاش: صنف نقاشی ساختمان برای هر نقاش یک دستمزدی مشخص کرده است که تمامی نقاشان موظف هستند طبق همان به کارفرما قیمت بدهند اما اگر نقاش صرف تجربه و هنری که دارد قیمت بیشتری بگوید این به عهده کارفرما است که بپذیرد یا نپذیرد.

متراژ ساختمان: یکی از قسمت های مهم که در هزینه نقاشی تاثیر گذار است متراژ ساختمان است. دقت داشته باشید متراز باید به صورت دقیق بررسی شود. گاهی به صورت حدودی طبق متراژ ساختمان هزینه مشخص می شود که بعد از اجرا ممکن است هزینه بیشتری دریافت شود و دلیل آن این است که فرد به صورت دقیق اندازه گیری نکرده است. در زمان اندازه گیری ها معمولا نقاشان به میزان سختی کار نیز توجه می کنند به عنوان مثال هزینه رنگ آمیزی یک دیوار ساده با دیواری که داری گچبری های ظریف است متفاوت می باشد.

 

بهترین رنگ برای نقاشی

 

بهترین رنگ ها در نقاشی ساختمان در تهران

این که بخواهید در زمان رنگ آمیزی تنها به کیفیت رنگ توجه کنید بزرگترین اشتباه است زیرا هر رنگ باید متناسب با محل باشد. به عنوان مثال رنگ آمیزی پذیرایی با اتاق خواب متفاوت است. در علم روانشناسی بهترین و مناسبترین رنگ ها را برای هر قسمت از منزل مشخص کرده اند. به عنوان مثال بهترین رنگ برای اتاق کودک رنگ های آبی و سبز کم رنگ است در نقطه مقابل به هیچ  عنوان نباید از رنگ قرمز برای اتاق کودک استفاده شود زیرا باعث می شود که خشم و هیجان کودک بیشتر شود. همچنین برای اتاق خواب های دیگر بیشتر باید از رنگ های روشن و آرامش بخش استفاده کرد تا سلامت خواب تامین شود.

معمولا بیشتر افراد سعی میکنند بهترین رنگ ها را برای پذیرایی و اتاق مهمان انتخاب کنند تا زمانی که مهمان می آید نمای خانه زیبا تر باشد به همین دلیل در نقاشی ساختمان در تهران از رنگ ها زیبا و گرم استفاده می شود همچنین معمولا برای این قسمت ها از تکنیک رنگ پتینه کاری برای زیبایی بیشتر استفاده می کنند.

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *