مصرف فیبر به شبکه: تضمین عملکرد کیفیت ندارد به هزینه شما

[ad_1]

در 15 سال گذشته من با کمک صدها نفر از مشتریان خود را با طراحی شبکه برنامه ریزی و ارتباط فیبر مدیریت نیاز دارد. این شبکه که در بازه زمانی از پررونق CATV HFC روز از اواسط دهه 90 از طریق فیبر اگزوز حالات از telcos به این عظیم الجثه پهنای باند نیازهای مختلف FTTH استقرار استراتژی. یکی از ثابت در همه آنها بوده و با در نظر گرفتن لینک از دست دادن برنامه ریزی بودجه: تا چه حد می تواند به من با من در زمان قدرت نوری قبل از من به فسخ و یا تقویت? من همیشه شگفت زده شده است که بیشتر از نه اولین پاسخ به محدودیت فاصله است که با صدای تلپ در بیشتر قدرت نوری در راه EDFA های فرستنده و تقویت کننده است. انتقال نوری و داشتن قدرت به آن را دریافت کنید که در آن شما می خواهید آن را به رفتن می تواند گران قیمت ، با این حال افزایش قدرت است نه تنها راه به دست آوردن فاصله.

شاید مهمترین عنصر نادیده گرفته و از یک شبکه طراحی شده است و کیفیت عملکرد ساده در مورد: فیبر پچ بند ناف. کیفیت پچ بند ناف نه تنها باعث بهبود عملکرد و قابلیت اطمینان شبکه, اما آن را نیز امتداد ارزش دلار در حال حاضر فعال نوری تجهیزات نصب شده در شبکه. کلیدی برای بهینه سازی گزاره ارزش خود شبکه است که نیاز به یک کم. dB از دست دادن در هر نصب پچ بند ناف.

در طول سال در این صنعت کار می کنم اغلب دیده می شود جفت جفت (دو کانکتور یا endfaces جفت از طریق یک آداپتور) از دست دادن بودجه است. 6dB در هر جفت. در یک منطقی فیبر اجرا است که شامل 10 جفت جفت پایان برای پایان دادن به, من تا به حال به فرض 6dB (. 6 ضرب در ضریب 10) از دست دادن اتصالات تنهایی – که قبل از من محاسبه از دست دادن ارتباط با فیبر ظهر فعال تجهیزات قطعات نوری و پیرایش.

در سال های اخیر Telcordia ایجاد کرده است که این استاندارد برای dB loss باید بیش از.4dB. اگر شما می تواند رسیدن به یک از دست دادن درج بهبود در تمام پچ کورد 50 درصد فکر می کنم در مورد آنچه که می تواند انجام دهد برای خود نوری بودجه…

با استفاده از همان مثال از 10 جفت جفت در یک منطقی فیبر اجرا; شما می توانید به دست آوردن 2dB از قدرت نوری. فکر می کنم در مورد هزینه تفاوت حرکت از نوری راه اندازی قدرت 19dB به 21dB در مقابل بهبود عملکرد خود را استاندارد کابل پچ برای.2dB فرو دست دادن — با هیچ افزایش در قیمت می باشد. محاسبه.20 دسی بل از دست دادن برای هر کیلومتر در 1550nm جزء به جزء (بدون هر گونه جلوه زیان) افزایش عملکرد patch cord اجازه می دهد تا شما را به گسترش موجود خود را قدرت تقریبا یکی دیگر از 10 کیلومتر است. حداقل آن را به شما می دهد برخی از نوری سقف بیمه در برابر دیگر میرایی حوادث آمده است که پس از نصب و راه اندازی.

تضمین در مقابل معمولی ؟

زمانی که Telcordia re-مجموعه ای از استاندارد برای.4dB از دست دادن اکثر پچ بند ناف فروشندگان گزارش عملکرد سطوح “معمولی” از Telcordia استاندارد است. به عنوان “نمونه” فرایند برای ساخت پچ بند ناف بود قادر به ارائه.4dB عملکرد, اما هر فردی پچ بند ناف که آمد خط ممکن است یا نه دیدار با استاندارد – آیا 51% از کابل مطابقت با استاندارد است ؟ 75%? چند پچ بند ناف فروشندگان بودند “تضمین” است.4dB از دست دادن آن را به عنوان مورد نیاز گسترده اقدامات کنترل کیفیت در فرآیند تولید آنها و تحمل بسیار محکم در آزمون متریک. این تغییرات بودند درک شده توسط فروشنده به عنوان گران قیمت و هزینه های سنگین است. دستیابی به یک “تضمین” سطح عملکرد مورد انتظار بود منجر به تولید گسترده طبقه “قراضه” به عنوان پچ کورد که نمی دیدار با تضمین تعداد بودند یا set-aside به عنوان “ثانیه” و یا دوباره جلا برای رسیدن به نتایج مورد نظر است. با یقین به آنچه که آنها گرفتن, شبکه طراحان نیاز به اجازه می دهد برای تنوع در پچ بند ناف عملکرد. به عنوان یک نتیجه, شبکه خود را طرح نمی شد به طور کامل قادر به بهره مندی از گزارش عملکرد پیشرفت است.

تعیین یک استاندارد جدید

فیبر در خارج گیاهی ساخته شده است که تضمین عملکرد انتقادی به طراحی شبکه. رسیدن به فیبر تضمین شده به صورت فوری و در رفتن عملکرد برای زندگی از شبکه بسیار مهم است برای ارائه تجربه کاربر است که FTTp شبکه های وعده داده است. به عنوان یک نتیجه از یک کلاس جدید از پچ کابل در حال ظهور است که حداقل تضمین های عملکرد به شبکه فیبر. فروشندگان که ساخته شده اند تولید خود را طبقه برای عملکرد مطلوب در حال ارائه تضمین شده است.2dB از دست دادن.

تضمین شده از دست رفتن بیش از.2dB کاهش هزینه FTTp استقرار شبکه با گسترش شبکه های رسیدن به حداقل رساندن نیاز به تقویت در بنادر و یا EDFA و اجازه می دهد تا طراحان شبکه به تمرکز بر روی عناصر دیگر از شبکه خود را طراحی. چه چیزی بیشتر تولید کنندگان این کلاس جدید از پچ بند ناف در حال ارائه این سطح از اتصال بدون هزینه قابل توجه حق بیمه به دلیل تکرار فرآیندهای است که تاسیس شده اند در سطح جهانی کارخانجات. FTTp طراحان شبکه در حال حاضر بسیاری را در مورد هیجان زده!

پس چگونه شما می دانید اگر شما در حال گرفتن پچ بند ناف با کیفیت شما نیاز به شبکه خود را ؟

مرحله 1 – تقاضای 100%. 20B یا بهتر است. دوره. این شرط به تنهایی علف هرز را که می خواهید به شود از کلاس جهانی.

مرحله 2 – بپرسید چند ساده و در عین حال مهم, سوال در مورد فرآیندهای سیستم و پرسنل به اطمینان حاصل شود که تکرار و کیفیت محور تولید و محیط زیست وجود دارد.

شما می توانید به من بگویید که این نوع از اتوماسیون است که شما را به ثبت خود را فسخ روند ؟

در حالی که فسخ فیبر نیاز به بسیاری از فرآیندهای دستی است که باید انجام شده توسط تکنسین های ماهر وجود دارد بسیاری از چیزهایی که شما باید برای نگاه در فرآیندهای تولید کنندگان که به طور خودکار مراحل مهم در فیبر ختم روند.

نمونه

اپوکسی – چه نوع آنها با استفاده از ؟ مخلوط قبل از مخلوط? چگونه می توانم آنها د-گاز ؟ این بسیار مهم است برای فسخ استفاده در محیط کنترل نشده مانند خارج از کارخانه. برخی از تقلب خواهد شد این مرحله است. آنها ممکن است به شما عملکرد عالی داده. اما آن را انجام دهد به درستی در محیط های خشن?

اپوکسی توزیع – چگونه حجم رای کنترل کرد ؟ اغلب ساده سرنگ استفاده شده است و توزیع به معیارهای بصری از پرسنل انجام این کار است که می تواند در نتیجه تنوع در حجم اپوکسی توزیع. نگاه برای کنترل در اینجا با تولید کنندگان است که استفاده از پنوماتیک سرنگ توزیع تجهیزات آن نیز مجهز به تایمر. Epoxies در معرض اکسیژن در حال پخت و تبدیل شدن به غیر قابل قبول برای استفاده در طول زمان است. دوباره عملکرد داده ها ممکن است به نگاه خوب است اما در دراز مدت قابلیت اطمینان می تواند تحت تاثیر قرار اگر epoxies هستند به کار گرفته شده و توزیع به درستی.

Hackle حذف – بسیار بخش مهمی از این فرآیند به عنوان خوب یا بد hackel حذف است و نه کشف شده تا پایان ختم روند در آزمون و بصری. اکثر تولید محیط با استفاده از یک فرایند دستی به موجب آن یک کاتب استفاده می شود به نمره های شیشه ای در کنار فرول و شکستن آن به دور است. روند بهتر است به نمره های شیشه ای در دو طرف 180 درجه از هم جدا و جلو استینگر دور به جای فرار از آن دور. این کاهش تغییر برای ترک تنها در آزمون. بهترین راه این است که به استفاده از اتوماسیون با راه لیزر ساطور. این فرایند با استفاده از یک کنترل لیزر برش/ذوب استینگر دور از فرول در تحمل بسیار محکم بین بردن یک دست اپوکسی حذف مرحله است که همچنین می تواند باعث ترک.

در پایان بازرسی – این است که روند بررسی یک پایان-صورت چاله و خراش و ترک و ذرات. آنها یکی است ؟ بسیاری از نیست. اگر آنها را می توانید اتصال به دیدار عملکرد آنها را در تماس با آن خوب است. در حالی که وجود دارد هیچ به رسمیت شناخته شده صنعت استاندارد برای پایان دادن صورت وضعیت و پاکیزگی هیچ سوال وجود دارد که در پویا اتصال طولانی مدت قابلیت اطمینان است که تا حد زیادی به خطر بیافتد به عنوان چاله ها و خراش ها می تواند جمع آوری ذرات است که می تواند آلوده اتصالات دیگر. برای کسانی که در انجام یک پایان-صورت استاندارد بپرسید اگر آن را ذهنی به یک اپراتور و یا اگر اتوماسیون با استفاده از یک تصویر دیجیتال از پایان چهره بزرگ در 400x است در مقایسه با یک پروفایل است که از قبل لود شده به تجهیزات و تنها ارائه یک تصویب و یا شکست بیماری است. بپرسید برای دیدن این نمایش که به شما می گوید که دقیقا چه نوع نقص آنها را اجازه می دهد. هیچ گودال یا ابتدا باید اجازه در تماس با منطقه 1, 2 یا منطقه 8 برابر اندازه اصلی. این نوع از فرایند تضمین قابلیت اطمینان طولانی پس از عملکرد داده های اندازه گیری شده در کارخانه.

تست عملکرد – در چه طول موج را اندازه گیری آنها در برابر ؟ عملکرد بسیار حساس تر است و در طول موج. I. e. 1550 و 1625. از دست دادن درج باید برابر یا بهتر از x. آن را نمی توان “معمولی” نتایج. از دست دادن باید اندازه گیری در هر ختم نمی شود و مجموع یا میانگین پچ بند ناف.

Endface هندسه – از تداخل یک ضرورت مطلق برای توسعه فرآیند پرداخت و سپس به اطمینان حاصل شود که این روند همچنان قادر است. هر کسی که به شما می گوید که آنها لازم نیست که یکی از شما باید راه رفتن به سرعت به دور از. بپرسید اگر هر یک از استانداردهای هندسه بیش از استانداردهای صنعت Telcordia. اگر شما واقعا می خواهید برای دریافت به روند بپرسید به گسترش کلیدی هندسه داده مانند شعاع انحنای apex افست و فیبر فروختن/برآمدگی. این معنی در حاشیه و یا درست در وسط از استاندارد است. در کوتاه مدت آنها عبور اما “زندگی بر روی لبه. “شما می توانید طرح خود را هیستوگرام و نقد و بررسی… خوب من دور شدن اینجا و اینها قرار است به سریع.

آیا شما گواهی ISO?

این یکی دیگر از “وجین کردن” کردن سوال. در حالی که یک “نه” پاسخ لزوما به این معنی نیست که آنها نمی تواند ارائه با کیفیت ختم یک “بله” به شما می گوید که آنها باید کیفیت سیستم در محل برای اسناد و فرآیندهای آموزش و انواع کنترل برای تولید با کیفیت محیط زیست است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *