قیمت میلگرد در شهر آمل

قیمت میلگرد آجدار میانه همانطور که می دانید آرماتور بسته به نوع آج و استانداردهای تولید کاربردهای مختلفی دارد. در این بخش، می خواهم در مورد مقررات تولید و انواع روشهای تولید میلگرد، استانداردهای ایرانی و فروش میلگرد صحبت کنم. به این ترتیب تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. نوع تقویت کننده از نظر استانداردهای تولید به طور کلی می توان گفت میلگرد مورد استفاده در ایران از استانداردهای روسیه پیروی می کرد. استانداردهای مختلف ساخته شده در روسیه را می توان A1، A2، A3 و A4 در نظر گرفت. قیمت میلگرد در کارخانه های مختلف به دلیل کیفیت و تنوع متفاوت است. استاندارد ملی شماره 3132 در حال حاضر استاندارد ملی ایران است که براساس تعداد و نوع آج طبقه بندی می شود.

اناوع میلگرد در بازار

این استاندارد از مقررات مرجع بین المللی مانند مقررات DIN و EN اروپا، مقررات JIS ژاپن و مقررات ASTM و ISO آمریکایی گرفته شده است. با توجه به شرایط خاص جغرافیایی کشور ما، از هر نوع تقویت کننده در مناطق خاصی از کشور ما استفاده می شود. به عنوان مثال، استانداردهای ژاپن برای مناطق زلزله زده و استانداردهای اروپایی برای مناطق امن تر طراحی شده اند. با این حال، طبقه بندی کلی بازار هنوز بر اساس استانداردهای روسیه است و برای خرید هر نوع تقویت کننده، باید اطلاعات کافی داشته باشید. میله های تقویت کننده در کشور ما به چند دسته تقسیم می شوند و تحت این استانداردها ذکر می شوند. خرید میلگرد گالوانیزه

میلگرد A1 یا آج 240: از نظر طبقه بندی چسب نرم، بدون آج. آرماتور انعطاف پذیر، مناسب برای کار جعل، جوشکاری و تغییر شکل. حداقل مقاومت کششی مجاز 360 و حداقل مقاومت تسلیم مجاز 240 MPa است. فقط می تواند به عنوان تقویت پیچشی عناصر سازه ای بتن مسلح استفاده شود. تقویت کننده A1 به عنوان پیچش عناصر سازه ای در بتن مسلح استفاده می شود.

آج میلگرد A2 یا 340: به دسته نیمه سخت یا نیمه خشک تعلق دارد و آج های فنری (مارپیچی) به دو شکل اسپیندل و یکنواخت در بازار موجود است. عمدتا برای برش مقاطع در ساخت و ساز و خرپا استفاده می شود. لحیم کاری بهتر نیست. حداقل مقاومت کششی مجاز 500 و حداقل مقاومت تسلیم مجاز 340 MPa است.

قیمت میلگرد A3 یا آج 400: از دسته سخت (خشک یا شکننده) است، دارای آج 2 پایه است و در بازار سخت افزار یکنواخت است. در مهندسی عمران صنعتی و ساختمان استفاده می شود. برای ساخت و جوشکاری زاویه های تیز مناسب نیست. حداقل مقاومت کششی مجاز 600 و حداقل مقاومت تسلیم مجاز 400 MPa است.

میلگرد یا آج 500 A4: از دسته سخت است و دارای آج کامپوزیت است. حداقل مقاومت کششی مجاز 650 و حداقل مقاومت تسلیم مجاز 500 MPa است. بتن آرمه در طراحی و ساخت انواع سازه های ساختمانی (به استثنای سازه های غیر سازه ای) به تصویب رسیده است، به شرط آنکه با مجموعه ای از استانداردها مطابقت داشته باشد. مهاربند ویژه و قاب خمشی ویژه.

ارائه انواع میله های تقویت کننده با توجه به روش ساخت همانطور که قبلا ذکر شد، قاب و تمام آهن ها بسته به شرایط آب و هوایی مطابق با مقررات استاندارد، به روش های مختلفی ساخته می شوند. در اینجا دو روش معمول برای ایجاد میله های تقویت کننده یا میله های تقویت کننده وجود دارد. خرید میلگرد آلیاژی

تولید میلگرد به روش ترماکس

روش Tremax ترکیب شیمیایی فولاد را برای بدست آوردن یک نقطه بازده بالا دستکاری نمی کند تا آرماتور تولید شده بتواند جوشکاری شود. در عوض، میلگرد پس از یک فرآیند نورد گرم در شمش تقویت می شود و پس از ورود میلگرد به محفظه آب سرد، یک فرآیند خنک سازی فوری بر روی سطح میلگرد انجام می شود. برش داده شده و روی صفحه خنک کننده قرار می گیرد. مرکز آنها نیز خنک کننده است. نتیجه این فرآیند تولید میلگردهایی با مقاومت تسلیم بالا و تنوع ساختاری و فیزیکی از خارج به مرکز است. این آرماتور قابلیت انعطاف پذیری و جوشکاری بیشتری دارد. از نظر سرعت تولید و نیروی انسانی ارزان است اما برای مناطق زلزله خیز مناسب نیست.

قیمت میلگرد به قیمت کف بازار از طرفدار میلگرد 18 آیبون A3 ذوب آهن اصفهان میله های تقویت کننده یا میله های تقویت کننده به محصولات فولادی با مقطع گرد به شکل دنده یا دشت های ساخته شده از فولاد نورد گرم گفته می شود و به دو شکل تهیه و عرضه می شوند. شاخه و سیم پیچ. انواع مختلفی از آرماتورها با توجه به قطر اسمی مقطع، مقاومت کششی و نوع آج طبقه بندی شده اند.

استاندارد ملی ایران شماره طبق 3132، طبقه بندی آرماتورهای تک و آجدار به شرح زیر است: نوع مارک خاصیت میلگرد

 تک قاب Q240 آرماتور آجدار آجدار مارپیچی (یکنواخت یا پین) 340 آج 350 تقویت دنده موج دار (یکنواخت یا باله) آج 400 آج 420 آج تقویت کننده دنده کامپوزیت (اسپیندل) 500 آج 520 طبقه بندی های فوق در بازار با نام های A3، A2، A1 و A4 نیز شناخته می شوند که هر یک از ردیف های جدول به بالا و پایین مطابقت دارند. خرید میلگرد ساده کربنی

خرید میلگرد آجدار

قیمت امروز میلگرد آجدار میلگرد آجدار فولاد A3 اصفهان آرماتور دنده در اندازه های مختلف موجود است، اندازه نشان دهنده قطر اسمی میلگرد است. میلگردهای استاندارد در اندازه های 6، 8، 10، 12، 14، 16، 18، 20، 22، 25، 28، 32، 36، 40 و 50 موجود هستند. اندازه های کوچک معمولاً به عنوان عامل بعدی استفاده می شود. نگهدارنده، فاصله دهنده و عناصر کوچک بتونی. از طرف دیگر، عناصر بزرگتر برای برآوردن نیازهای طراحی عناصر نسبتاً بزرگ برای مقاومت در برابر نیروهای مختلف از جمله کشش و خمش استفاده می شود.

برنامه میلگرد A3 (آج 400) میله های تقویت کننده دنده ای دارای مقاومت کششی و فشاری بالایی هستند. دنده ها به آرماتورها کمک می کنند تا به خوبی با بتن ادغام شوند و احتمال جداسازی را کاهش دهند. میله های تقویت کننده استاندارد A3 معمولاً برای موارد زیر استفاده می شود: برای افزایش قدرت برش ستون و جلوگیری از ترک خوردگی استفاده می شود. مش: آرماتور مش برای صفحات بتونی و کف بتونی استفاده می شود. خرپا: از دال های بتنی برای ثابت سازی شبکه های تقویت کننده ساختاری بر روی دیواره های نگهدارنده و همچنین دال های بتنی استفاده می شود که به آن آرماتور رکابی می گویند. این نوع تقویت کننده معمولاً به شکل U استفاده می شود.

قیمت میلگرد استیل سنجاق: این نوع آرماتورها به عنوان گیره عمل می کنند، آرماتورهای طولی و طولی عناصر بتنی را به هم متصل می کنند، باعث یکپارچه سازی و افزایش ظرفیت برشی می شوند. آرماتور فشاری: در بعضی از اعضای بتن که ظرفیت بتن در فشار طراحی کافی نیست، از میله های تقویت کننده فشرده سازی استفاده می شود تا این آرماتور به مقاومت بتن در برابر فشار کمک کند. جمع شدگی و تقویت گ جمع: از این نوع تقویت کننده برای مقابله با اثرات جمع شدگی و سایر تغییر شکل های اعضای بتن استفاده می شود.

مشخصات ظاهری آرماتور آجدار A3 تشخیص نوع میلگرد می تواند با استفاده از آزمایشات و خصوصیات فیزیکی انجام شود، اما روش ساده تر تشخیص نوع آج میلگرد است. در یک قاب ساده هیچ مرحله ای وجود ندارد و تشخیص آن آسان است. آرماتورهای مارپیچی دنده ای (A2) و خرپا (A3) هر کدام می توانند به عنوان شکل آج شناخته شوند، بنابراین آرماتور A2 به صورت فنر موازی و مارپیچ است، اما آرماتور آرماتور d A3 دارای لبه برش است (شکل 7 یا 8). شکل زیر انواع میلگرد دنده را نشان می دهد. تعداد قاب نیز معمولاً حک می شود، در غیر این صورت قطر توسط دستگاه اندازه گیری طول مانند خط کش یا کولیس تعیین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.