قدردانی نماینده اردبیل از آیت‌الله رئیسی

[ad_1]

گروه سیاسی-رجانیوز: صدیف بدری با اشاره به نتیجه جلسه هیئت داوری سازمان خصوصی‌سازی مبنی بر ابطال واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان و تلاش‌های قوه قضائیه در این راستا، گفت: انصافاً قوه قضائیه در راستای تعیین تکلیف شرکت کشت و صنعت مغان تلاش‌های زیادی داشت.


وی با اشاره به تلاش‌های دادگستری استان اردبیل که در خط مقدم تعیین تکلیف شرکت کشت و صنعت مغان قرار گرفته بود، تاکید کرد: ورود شخص آقای عتباتی در مقطعی به عنوان دادستان  و هم اکنون به عنوان رئیس دادگستری استان اردبیل به این پرونده بسیار خوب بوده و انصافاً دادگستری و دادستانی اردبیل در بحث‌های کارشناسی پیرو این پرونده بسیار درست عمل کردند.


بدری ادامه داد: همچنین دادستانی و سازمان بازرسی کل کشور و کارشناسان محترم این دستگاه تلاش‌های زیادی پیرو این پرونده داشتند که این تلاش‌ها قابل تقدیر است.


این نماینده مجلس گفت: بنده از ابتدای این واگذاری و از روز بازگشایی پاکت های این واگذاری در جریان این موضوع بودم.


وی افزود: انصافاً قوه قضاییه در خط مقدم تعیین تکلیف شرکت کشت و صنعت مغان قرار داشت و این قوه حتی در کنار زدن واگذاری کشت و صنعت مغان به نام شخصی به اسم صرافان نقش قابل توجهی داشت تا این شرکت به این فرد واگذار نشود. البته در آن مقطع دادستانی تهران، طی نامه‌ای مکتوب عنوان کرده بود:«با توجه به عدم رعایت قانون این مزایده باطل است و حتماً باید تغییر قیمت صورت گیرد» که متاسفانه رئیس وقت سازمان خصوصی‌سازی به هیچ وجه به این پیشنهادات اهمیتی نداد و خودسرانه اقدام خود را به پیش برد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه رئیس پیشین و فعلی سازمان بازرسی کل کشور در تعیین تکلیف شرکت کشت و صنعت مغان اقدامات قابل توجهی داشتند گفت: با همه این تفاسیر روحیه فسادستیزی شخص آیت الله رئیسی محور و هستۀ اصلی این موضوع بود، به واقع آیت الله رئیسی از زمانی که بر مسند امور قوه قضاییه قرار گرفتند بارقه امیدی در فساد ستیزی و مبارزه با فساد در کل مجموعه کشور ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه قوه قضاییه در رسیدگی به مباحث مربوط به واگذاری‌های اصل ۴۴ قانون اساسی، فارغ از بحث‌های حاشیه‌ای کاملاً به صورت حقوقی و حرفه‌ای عمل کرده است، بیان داشت: قوه قضاییه دفاع از بیت المال و حقوق عامه مردم را در پیگیری این امور، سرلوحه کار خود قرار داد لذا ورود این قوه به پرونده کشت و صنعت مغان هم انصافاً خوب بوده است.

این نماینده مجلس افزود: همچنین بنده در طول یک سال و نیم گذشته و در چندین دیدار مختلف با آیت الله رئیسی، شاهد این بودم که  ایشان پیرو نامه نگاری ما دستورات خوبی را پیرو این پرونده صادر کردند.

وی با اشاره به سفر اخیر آیت الله رئیسی به استان اردبیل گفت: آیت الله رئیسی در جمع بندی جلسه دو ساعت و سی دقیقه‌ای که پیرو پرونده کشت و صنعت مغان برگزار شد اذعان داشتند که این پرونده باید فارغ از هیاهو‌ها و فشار‌ها بررسی و هیئت داوری باید حکم عادلانه و منصفانه‌ای به دور از ترس از هیچ مقامی صادر کند. 

وی تأکید کرد: به واقع هیئت داوری مذکور سال گذشته قصد داشت همین حکم را صادر کند، اما متاسفانه تحت فشار‌هایی قرار گرفت.

این نماینده مجلس با بیان اینکه هیئت داوری مذکور بر اساس مستندات متقن  و نه مستندات بنده نوعی حکم درستی صادر کردند، گفت: همواره قیمت پایین این واگذاری یکی از هزاران دلیل برای ابطال این واگذاری بود. ما حتی در تحقیق و تفحصی که پیرو این موضوع در مجلس انجام دادیم اذعان داشتیم که شرایط ظاهری و شکلی قانون هم رعایت نشده بود لذا تمام اقداماتی که سازمان خصوصی سازی پیرو این واگذاری انجام داده بود، خلاف قانون بود، اما حکمی که امروز صادر شد دل مردم عزیز اردبیل را شاد کرد. بنده از تصمیم امروز هیئت داوری تشکر می‌کنم.
 

بدری تصریح کرد: بنده از زحمات، تلاش‌ها و پیگیری جدی آیت‌الله رئیسی در راستای به نتیجه رسیدن این پرونده به صورت ویژه تشکر می‌کنم همچنین آقای عتباتی، نماینده آیت الله رئیسی هم زحمات زیادی در جریان این پرونده داشتند که از ایشان هم تشکر می‌کنیم.

 

وی بیان داشت: همچنین بنده از دادستان اردبیل آقای طباطبایی هم که در جریان این پرونده زحمات زیادی کشیدند تشکر می کنم چراکه در جریان این پرونده انصافاً این عزیزان نقش محوری داشتند. امیدواریم دعای خیر مردم باعث موفقیت روز افزون رئیس قوه قضائیه شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *