فراخوان اکران مستند سینمایی «داغ قره‌باغ»

فراخوان اکران مستند سینمایی «داغ قره‌باغ»

[ad_1]

گروه فرهنگ-رجانیوز: دقیقاً از سه دهه پیش که اولین گلوله‌های جنگ در قره‌باغ شلیک شد، یک جنگ بزرگتر در دنیای رسانه کلید خورد: «جنگ روایت‌ها». اما در این میان، ایران و مردم ایران، غایب اصلی جنگ روایت‌ها بودند. بالأخره پس از سالیان دراز، یک مستندساز جوان از خطه آذربایجان، تلاش کرده است یک روایت جدید، متفاوت و جامع از تاریخچه و ناگفته‌های مناقشه قره‌باغ ارائه کند.

 

مستند «داغ قره‌باغ» به تهیه‌کنندگی امیرمهریزادن و کارگردانی سینا حسین‌پور، اثری جذاب، تکان‌دهنده و غافلگیرکننده برای جوانانی است که در جست‌وجوی پاسخ سؤالاتشان درباره این ماجرا هستند. 

 

به گزارش رجانیوز، این مستند با پرداخت به منطقه قره‌باغ، شروع مناقشات بر سر این منطقه را پس از فروپاشی شوروی با سرنخ گرفتن از سوژه‌های یک خبرنگار پی می‌گیرد و با نگاهی فراتر از سیاست‌های خارجی جمهوری اسلامی ایران، در جست‌وجوی پشت‌پرده‌ اصلی ماجرا است.

 

نظر رهبری درباره مسئله قره‌باغ، سیاست ایران در قبال پایان دادن به این قائله و مدیریت آوارگان آذربایجانی، ماجرای پرواز پهبادهای رژیم صهیونیستی از آذربایجان، ممنوع شدن عزادای برای سردار سلیمانی در این کشور و نقش عناصر خیانت‌کار داخلی آذربایجان در آتش‌افروزی جنگ با ارمنستان، از جمله مسائلی هستند که در این مستند بررسی می‌شوند.

 

اکران مستند جذاب «داغ قره‌باغ» همراه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، توسط سامانه عماریار آغاز شده و علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام و درخواست اکران این فیلم در فضا‌های باز، مساجد، مدارس، سازمان‌ها، دانشگاه‌ها و … به سایت «عماریار» به نشانی Ammaryar.ir مراجعه کنند یا با شماره 02142795620 تماس بگیرند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *