طراحی لبخند دیجیتال DSD |دکتر سعید کریمی|طراحی لبخند با کامپیوتر

لازم به ذکر است که این روش کامپوزیت ونیر ( لامینت ) پس از پایان نیاز به چند جلسه پالیش کردن جهت تثبیت رنگ دارد. با این وجود برای حفظ زیبایی و سلامت دندان ها لازم است به صورت مداوم تحت معاینه دندانپزشک خود قرار بگیرید تا در صورت نیاز درمان لازم برای دندان لک شده و یا لب پر شده ی شما انجام طراحی لبخند دیجیتالی شود. در بسیاری از موارد دندان ها بسیار کوتاه میباشند و بخش لثه ایآنها توسط لثه بیش ار حد پوشیده شدهاست ، این موارد به لبخند لثهای یا Gummy Smile معروف میباشند.

اما در روش ترمیم و طراحی توسط نرم افزار DSD به کمک کاملترین اسکن ها، عکس ها و امکانات دیجیتال و از همه مهمتر ارتباط دقیق و برنامه ریزی شده بین پزشک، تکنسین و بیمار، بهترین نتایج حاصل خواهد شد. دندانپزشک با کمک تصاویر دیجیتالی که به درستی و با کیفیت بالا گرفته شده اند می تواند هر مورد را مطالعه کند و درمان و نتایج تقریبی آن را طراحی کند. تصاویر و ویدئوها کمک می کنند آزمایشگاه نمونه واقعی تری بسازد، که ممکن است زیبایی چهره و دیگر جنبه های مهم را شامل شود.

شما حتی قبل از آغاز درمان نیز می توانید نتایج مورد نظر خود را ببینید، با این امکان که لبخند جدید خود را روی چهره خود امتحان کنید. در مورد طراحی ديجيتالی لبخند کاملاً شبيه سيستم هاي قبلی می باشد و در مواردی تجويز می شود که ترکيبی از روکش و لمينت مورد نياز باشد ويا در گذشته از ونيرهاي کامپوزيتی استفاده شده باشد، چرا که نياز به تراشيدن سه چهارم محيط دندان را دارد.

اين روش طراحی لبخند با توجه به شرايط خاص مر اجعه کننده و نظر دندانپزشک براي کسانی که امکان انجام این نوع طراحی لبخند را داشته باشند قابل اجرا می باشد. در صورتيکه در روش هايی که قبلاً ذکر شد، کاملاً طبق سليقه و نظر شما قابل اجرامي باشد. در اين نوع روکش ها، بازسازی ظاهر شفاف و ترانسلوسنت مينای طبيعی دندان در عين مقاومت بالا، صد در صد امکان پذير ميباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *