شبی که موسوی برنده قطعی شد

شبی که موسوی برنده قطعی شد

[ad_1]

ساعاتی مانده به پایان رای گیری، میر حسین موسوی با برگزاری یک کنفرانس خبر اعلام کرد: “برابر اطلاعاتی که از ستادهایمان در سطح کشور داریم، برنده قطعی با نسبت آرای بسیار زیاد اینجانب هستم.”

موسوی اولین نفری نبود که خبر از پیروزی اصلاحطلبان، آنهم پیش از اینکه رای گیری به اتمام برسد داده بود. ساعت 12:30 درحالی که تنها چند ساعت از آغاز رای گیری می گذشت، سایت اصلاح طلب “یاری نیوز” به نقل از محمد خاتمی، خبر پیروزی موسوی را در دور نخست انتخابات مخابره کرد.

سایت “قلم نیوز” دیگر رسانه اصلاحطلب نیز ساعت 13:11 به نقل از ابوالفضل فاتح رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد موسوی اعلام کرد: “پیروزی مهندس موسوی با فاصله زیاد قطعی است….همه برای این پیروزی یک سجده شکر بدهکاریم.”

این سایت همچنین در ساعت 19:01 این بار به نقل از فرشاد مومنی عضو ستاد موسوی نوشت: “میر حسین موسوی در آستانه شکستن رکورد 30 میلیون رای است.” “قلم نیوز” در ساعت 20:21 نیز در خبری اعلام کرد: “موسوی بیش از 60 درصد آراء را کسب کرده است.”

سایت “جمهوریت” دیگر سایت وابسته به اصلاحطلبان نیز ساعت 21:00 در خبری با عنوان “خاتمی به موسوی تبریک گفت”، خبر از پیروزی موسوی در انتخابات داد.

در این بین خبرگزاری فارس بعد از ظهر روز رای گیری، در خبری اعلام کرد که تا آن لحظه احمدی نژاد 60 درصد آراء را به دست آورده است.

اگر ادعای حامیان موسوی را که مدعی هستند فارس با انتشار خبر کذب تخلف کرده است را بپذیریم، تکلیف رسانه های اصلاح طلب و اعضای ستاد مهندس موسوی که از ساعات ابتدایی رای گیری در چندین مرحله [که در بالا نیز آمد] خبر از پیروزی موسوی آنهم با رای بالا را مخابره می کردند چیست؟

یازده سال است از حامیان موسوی می‌پرسیم که چرا کاندیدای محبوبشان ساعاتی مانده به پایان رای گیری و درحالی که هنوز شمارش آراء شروع نشده بود، با اعلام این که برنده قطعی انتخابات، آنهم با آرای بسیار بالا اوست، کشور را به پرتگاه برد، خبر فارس مبنی بر پیروزی مقطعی احمدی نژاد را عَلَم می‌کنند و به عبارتی تاثیر ادعای موسوی، یکی از دو کاندیدای اصلی انتخابات در کنفرانس خبریِ مذکور را با خبر یک خبرگزاریْ یکی می‌دانند! روزگار عجیبی است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.