سیستم کنفرانس جلسات چطور کار می‌کند؟ پشت پرده سالن‌های همایش و کنفرانس

[ad_1]

سیستم کنفرانس شرکت طنین سیما

هنگامی که یک جلسه و دورهمی در یکی از سالن‌های کنفرانس، همایش یا آمفی تئاتر برگزار می‌شود، در واقع بسیاری از ابزارهای مهندسی سیستم کنفرانس و تجهیزات صوتی و تصویری به نحوی چیده‌ می‎شوند تا یک برنامه فوق العاده برای حاضرین برگزار شود. در ادامه پشت پرده برگزاری همایش های حرفه‌ای را با هم باز می‌کنیم.

سیستم کنفرانس مجهز و مدرن مانند میکروفن های میز معمولی نیست. در واقع با سیستم کنفرانس مجهز می توان بحث را به خوبی مدیریت کرد، رای گیری کرد، تصویر برداری انجام داد و البته کارهای دیگری که در ادامه خواهیم دید. امروزه از تکنولوژی های زیاد والبته نوینی برای مجهز کردن اتاق جلسات و همایش ها استفاده می شود. چنین تجهیزاتی امکانات رسانه ای زیادی را برای حاضرین فراهم می نماید و مدیریت کردن سالن را بسیار آسان تر و حرفه‌ای تر می‌کند. در کنار سیستم‌های حرفه ای صوت و تصویر، سیستم کنفرانس “آنالوگ” و “دیجیتال” دو دسته از این دستگاه‌ها هستند که برای تجهیز کردن سالن‌ از آن‌ها استفاده می‌شود.

متخصص تیم مهندسی شرکت طنین سیما درباره قابلیت‌هایی که باید هنگام بررسی سیستم صوتی تصویری کنفرانس و همایش در نظر گرفت چینن می‌گوید:

قابلیت‌های سیستم کنفرانس مدرن

 • امکان رأی گیری میان اعضا را فراهم می کند.
 • شرکت کنندگان به خوبی تشخیص داده می شوند.
 • امکان بهره مندی از ترجمه همزمان با کنفرانس فراهم می باشد.
 • امکان پخش صدای همزمان برای چند اتاق یا محدوده وجود دارد.
 • امکان فراخوانی وجود دارد
 • قابلیت ادغام با سیستم های کنفرانس ویدیویی را فراهم می کند.
 • امکانات چند رسانه ای مانند محتوای صوتی، متنی و تصویری با سیستم کنفرانس  میسر می شود.

در چه جاهایی از سیستم کنفرانس استفاده می‌کنند؟

سیستم کنفرانس در محیط های مختلف مانند مراکز مطبوعاتی، دانشگاه ها، اتاق جلسات، سالن کنفرانس، سالن همایش، آمفی تئاتر و … برای برقراری ارتباط بهتر با شرکت کنندگان به کار می رود.

ُسیستم کنفرانس دیجیتال بوش bosch

انواع سیستم های کنفرانس؛ دیجتال و آنالوگ

سیستم کنفرانس از یک واحد کنترل مرکزی، میکروفن های میزی، پنل های بحث، ماژول و نرم افزارهای رابط تشکیل شده است. سیستم های آنالوگ تنها امکان صحبت کردن و مدیریت جلسه  و در صورت اضافه کردن رکورد امکان ضبط صدا را می‌دهد. اما تصویربرداری، اتصال به کامپیوتر، ترجمه همزمان و… تنها با بهره گیری از دستگاه دیجیتال امکان پذیر خواهد شد.

نحوه تعامل واحد کنترل مرکزی و دستگاه های شخصی نمایندگان نوع سیستم کنفرانس را مشخص می کند. سیستم های کنفرانسی می توانند در نوع بی سیم یا کابلی باشند.

طنین سیما یکی از شرکت های معتبر و پرسابقه در زمینه تجهیزات سالن همایش، کنفرانس و آمفی تئاتر مشاوره لازم برای انتخاب سیستم کنفرانس مناسب را به شما ارائه می کند.

سیستم کنفرانس بی سیم یا باسیم؛ کدام مناسب من است؟

ثبات عملیاتی سیستم های کابلی بیشتر بوده و در برابر تداخل محافظت قابل اعتمادی دارند. سیستم های کابلی با هزینه بیشتری برای نصب همراه هستند اما در مجموع هزینه خیلی پایین تری نسبت به دستگاه بی سیم دارد.

سیستم های کنفرانس وایرلس از سیگنال مادون قرمز یا WiFi برای برقراری ارتباط با حاضرین استفاده می کنند.

زمانی که امکان نصب کابل در اتاق کنفرانس یا همایش وجود ندارد، سیستم کنفرانس وایرلس گزینه بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای می باشد. بیشتر شرکت های اجاره ای از فناوری بی سیم در اتاق کنفرانس بهره مند می شوند.

سیستم های وایرلس در برابر تداخلات چندان مقاوم نیستند و با قیمت بیشتری عرضه می گردند. دستگاه های باتری اتاق کنفرانس در نمونه وایرلس نیاز به شارژ مجدد دارند.

سیستم کنفرانس کابلی یا باسیم با قیمت متوسط عرضه می شوند که البته در حال حاضر به دلیل افزایش قیمت ارز و وارداتی بودن اکثر این محصولات، حتی مدل‌های آنالوگ نیز قیمت نسبتا بالایی دارند.

مشخصات سیستم دیجیتال کنفرانس

سیستم های کنفرانس دیجیتال با امکانات زیادی نظیر کیفیت بالا، امکانات یکپارچه سازی سیستم کنترل، سیستم صوتی، تصویری و عملکرد گسترده همراه است.  

در سیستم های دیجیتال کنفرانس دوربین به شکل اتومات به سمت بلندگو اشاره دارد. با این نوع سیستم امکان نصب نتایج رأی نیز به شکل نمودار در صفحه عمومی نمایان می گردد. اسناد ارائه شده در کنفرانس برای شرکت کنندگان در صفحه عمومی نمایش داده می شود و کنفرانس ویدیویی از دیگر ویژگی های کنفرانس دیجیتال می باشد.

مهندس ارشد شرکت طنین سیما درباره سیستم کنفرانس دیجیتال چینین می‌گوید:

سیستم های صدا، تصویر و نور در سیستم های دیجیتال کنفرانس به راحتی قابل تنظیم هستند.

تجهیزات چند رسانه ای نیز از دیگر امکانات موجود در سیستم دیجیتال کنفرانس است. سیستم کنفرانس دیجیتال مجهز به صفحه لمسی بوده و در این صفحه نمایش می توان فیلم ها، سخنرانی ها، اسناد و … را مشاهده کرد. اطلاعات نامبرده در صفحه نمایش هر شرکت کننده نیز دیده می شود. آنلاین شدن و برنامه های نرم افزاری اضافی می تواند شرایط اتصال به صفحه را فراهم کند.

جالب است بدانید سیستم اتاق کنفرانس می تواند داخل میزها نصب گردد. این ایده برای اتاق هایی که با کمبود فضا مواجه هستند، مناسب و کاربردی خواهد بود و لزوما نیازی به اختصاص اتاق جداگانه وجود ندارد.

سیستم کنفرانس با مترجم همزمان

سیستم کنفرانس با تفسیر همزمان که همان تورگاید یا سیستم ترجمه همزمان نامگذاری شده است، به شرکت کنندگان در رویداد امکان می دهد سخنرانی سخنرانان را به زبان مادری خود بشنوند. برای این منظور ، شرکت کننده کانال دلخواه ترجمه همزمان را روی صفحه میکروفون انتخاب می کند و از هدفون برای گوش دادن استفاده می کند.

تفسیر همزمان توسط مفسران همزمان انجام می شود، هر کدام در اتاق‌های آکوستیک جداگانه نشسته اند. غرفه مترجم یک سیگنال صوتی واضح ارائه می دهد، زیرا از نویز خارجی و گفتار مفسران همسایه به خوبی محافظت می شود.

برندهای مطرح تولید کننده دستگاه های سیستم کنفرانس

شرکت‌های اروپایی و آسیایی زیادی در زمینه تولید این دستگاه‌ها فعال هستند که در ادامه تعدادی از برندهای موجود در ایران را با هم مشاهده می‌کنیم:

 • بوش (Bosch)
 • بیرداینامیک (Beyerdynamic)
 • تلویک (Televic)
 • دی اند دی (D&D)
 • سی اند دی (C&D)
 • لم (LEM)
 • کوآد (QUAD)
 • جی تی آر (JTR)

سیستم صوت و تصویر سالن همایش

شرکت های تجیهز سالن همایش و کنفرانس

احتمالا الان از خودتان میپرسید که این تجهیزات را از کجا باید تهیه کرد و چطور می‌توان تیم مناسب برای طراحی و نصب محصولات را پدا کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

اگر قصد نصب سیستم کنفرانس داشتیم به کجا می‌توانیم مراجعه کنیم؟

دقت در انتخاب یک شرکت خوب به دلایلی همچون تامین محصول خوب و با کیفیت، نصب حرفه‌ای و پشتیبانی بسیار مهم است. طنین سیما، ارائه دهنده انواع خدمات مربوط به تجهیز سیستم‌های صوت، تصویر و نور سالن های همایش، آمفی تئاتر، کنفرانس، سینما و سایر انواع سالن می باشد که افتخار تجهیز سالن همایش سفارت ژاپن در تهران، سالن کنفرانس شرکت سایپا، شهرداری مناطق تهران، بیمارستان لبافی نژاد، سالن کنفرانس وزارت بهداشت و بسیاری از سازمان‌های خصوصی و دولتی را در کارنامه خود دارد.

شما به راحتی می‌توانید از مرحله مشاوره و طراحی تا تامین محصولات و نصب آن را به شرکت فنی مهندسی طنین سیما بسپارید.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *