سیر سیاه دکتر بیز

وقتی به تفاوت بین سیر سیاه و سیر معمولی نگاه کنیم، در واقع مقدار آلیسین در حالت دوم کاهش می یابد. سیر سیاه برای کبد چرب در واقع می تواند که فعالیت و کارایی آنزیم های موجود در کبد را بالا برده و تنظیم نماید که این اتفاق بسیار مهم و با اهمیت است و می تواند بسیاری از ناراحتی های بدن را از بین برده و باعث سرحال شدن و سبک شدن فرد و همین طور افزایش انرژی در انجام فعالیت های روزانه بشود که به همین علت توصیه می کنیم تا در صورت نداشتن بیماری کبد چرب نیز از این داروی طبیعی به میزان کم در غذا های روزانه خود استفاده نمایید. برای تولید سیر سیاه باید آن را به مدت ۵۰ تا ۹۰ روز در دمای ۶۰ تا ۷۷ درجه و در رطوبت ۸۰ تا ۹۰ درصد نگهداری کنید که کار آسانی نیست. برای سرماخوردگی و آلرژی مصرف پودر سیر سیاه مفید است. می توانید سیر سیاه را روی نان تست پهن کنید و مصرف کنید. شما چنانچه از این فناوری استفاده کنید حداقل تا دو روز نمی توانید به راحتی با اطرافیان خود صحبت کنید و این امر به دلیل بوی بد دهان در خصوص مصرف سیر خام می باشد .سیر سیاه هیچگونه علائم و عوارض را به همراه ندارد و همچنین طعم و مزه آن بسیار لذت بخش است.

سیر سیاه خرد شده را می توانید به سالاد و یا مایه ماکارونی اضافه کنید. جالب است که بدانید طبق تحقیقات انجام شده بر روی سیر سیاه اثبات شده که اِس اَلیل سیستین موجود در آن میتواند در کاهش تومورهای سرطانی و مرگ سلولی در سلولهای سرطانی تاثیرات قابل توجهی داشته باشد و هم اکنون تاثیرات مثبت آن بر روی سرطانهای ریه، پستان، معده و روده ی بزرگ به اثبات رسیده است. ـ از آن جا که روند حرارتی بدون ماده شیمیایی و نگهدارنده انجام می شود، ماده غذایی بسیار سالم به حساب می آید. همان طور که از اسم این محصول پیداست، سیر سیاه دارای رنگی سیاه بوده، طعم آن شیرین و بدون بو است. به منظور سطح بالایی از پتاسیم که سیر سیاه دارد، این ماده غذایی برای بیماران کلیوی نیز بسیار توصیه شده است. سیر سیاه برای کبد چرب افرادی که تحرک کافی ندارند می تواند بسیار مفید باشد چرا که اغلب افرادی که به کبد چرب مبتلا می شوند از تحرک کافی برخوردار نیستند و ورزش نمی کنند. به طور مثال و در مورد بهبود گردش خون ابتدا در تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۵ انجام شد، نشان داد میزان این دو عنصر بسیار ناچیزتر از آن است که بتوانند گردش خون را افزایش بدهند.

دوره کمون این بیماری بین 3 هفته تا 2 سال است. دوره کمون (نهفتگی) یعنی فاصله زمانی بین تماس با ویروس و ظهور زگیل در ناحیه تناسلی فرد مبتلا؛ یعنی اگر فردی با شخصی که زگیل تناسلی دارد، تماس جنسی داشته باشد ممکن است تا 2 سال بعد از تماس، هیچ گونه علائمی از زگیل در او مشاهده نشود. در بعضی از مقالات علمی و پزشکی ذکر شده است که خواص سیر سیاه 10 برابر از سیر معمولی بیشتر است و 18 نوع از آمینواسیدهای مورد نیاز بدن را تامین میکند. ـ ۱۰برابر آنتی اکسیدان موجود در سیر سفید را دارد و بوی نامطبوع ندارد. اسانس سیر در میان فرآوردههای به دست آمده از این گیاه مانند پودر سیر عملکرد ضد ویروسی تا 200 الی 500 برابر قوی تر دارد. اما سیر سیاه که از تخمیر سیر معمولی بدست میآید نیز یکی از فرآوردههای پرخاصیت این گیاه میباشد. بنا بر شواهد دیگری بسیاری از پزشکان سیر سیاه را مادهای ضد چاقی، ضد سرطان و ضد قارچ میدانند و این مادهی غذایی پرخاصیت را در درمان بیماریهای عصبی و همچنین محافظت از سلولهای کبدی موثر میدانند. • در درمان دردهای مفصلی و ماهیچهای به دلیل داشتن مخلوط سیر و سیاه دانه سولفور موثر است.

سیر سیاه به علت داشتن ترکیبات سولفوریک، علاوه بر بهبود گردش خون، به تنظیم فشار خون و کاهش فشار خون بالا هم کمک می کند. این گیاه شگفت انگیز باعث فعالتر شدن سلولهای سیستم ایمنی شده و به این ترتیب به برطرف شدن هر چه سریعتر زگیل کمک میکند. این گیاه دارای مقادیر فراوانی از نوعی اسید به نام اسید فوماریک است. متاسفانه عسل های تقلبی در بازار ایران زیاد است و تقلب در ساخت عسل به راحتی و با روش های مختلفی انجام می شود. خواص سیر و عسل و سیاه دانه ؛ معجونی سرشار از ویتامین با. ترکیب عسل و خربزه یکی از بحث های چالش برانگیز از گذشته تا به حال بوده است. چند هفته قبل از برداشت سیر باید از آبیاری مزرعه خودداری کرد تا پوست کاغذی اطراف پیازها خشک شده، از بروز بیماریها در حین نگهداری و انبارداری جلوگیری شود. امروزه پوست گیری مکانیکی نسبت به پوست گیری دستی سریعتر وکم هزینه تر است و به طور وسیعی رواج دارد. وجود عصاره این گیاه در سوسپانسیون ضد زگیل تناسلی ادیب، موجب برطرف شدن سریع التهاب و بازگشت پوست به رنگ طبیعی خود پس از بین رفتن زگیل میشود. در ادامه به طور خلاصه به دیگر خواص این گیاه اشاره میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.