ساختار پیشگویی حافظ از نظر محققان چگونه است ؟

ساختار پیشگویی

اینکه عملی که از قبیل فال حافظ پیشگویی باید نتیجه ای از اعتقادات ناشی از آن باشد و میزان عکس العمل آن (یعنی اعتقادات ناشی از عمل بعنوان توضیح بعد از واقعیت) دشوار است ، قابل تشخیص است. در میان فرهنگهای بزرگ ، سنت چینی وسیعترین وسعت را برای پیشگویی در اختیار داشته است. با این وجود هیچ کیهان شناسی مذهبی یا نظریه نظری درباره چیدمان جهان وجود ندارد. که بتوان آن را با سنت های مایا ، سانسکریت (هندو) یا یهود-مسیحی مقایسه کرد . که از این طریق می توان انواع روش های رایج را ناشی کرد.

گاهی اوقات ، مانند تجارت پررونق طالع بینی در کشورهای مسیحی از زمان رنسانس . پیش فرضهای متافیزیکی (متعالی) رویه ممکن است به منظور به حداقل رساندن تعارض با آموزه های رسمی مذهبی و علمی ، نادیده گرفته شوند. با این حال ، به طور کلی ، مبانی فلسفی پیشگویی لازم نیست که عمیق باشند یا به خوبی کار شده باشند ، اما در هر کجا که باشند .

نشانه های اساسی اعتقادات اساسی در مورد انسان و طبیعت مرئی یا نامرئی است. برخی از سنت های پیش گویی – مانند طالع بینی ، (پیشگویی با استفاده از شکل ها یا خطوط) ، یا رشته های پیشگویی چینی – آنقدر قدیمی و ثابت هستند. که کشف زمینه های اصلی آنها عملاً غیرممکن است. در طول قرن ها چنین شیوه هایی از تغییرات زیادی جان سالم به در برده و به تلاش های مستمر برای پاسخ به سوالات تکراری در مورد وضعیت انسان تبدیل شده اند.

پیشگویی سنتی

چنین سنتی که مدتها پیش در نظریه سلطنتی (کشیشی) نظامهای بدوی تأسیس شده است . هنوز نشانه متخصصانی است که تکنیکهای سیستماتیک آن را کار می کنند. از آنجا که این عمل اکنون فقط به عنوان یک سنت عامیانه یا عامه پسند مشاهده می شود . عجیب است که تصور کنیم که هر سنت فلسفی مشکوکی که پیشگویی می کند زنده مانده است.

یونانیان بازرگان ، دریانورد و فردگرا سیستم ذهنی تمدن جمع دگرگونی بین النهرین را به خود جذب كردند . و با افزودن رشته فالگیری آن را شرح دادند و از طریق علوم هلنیستی ، مصری و اسلامی به اروپا منتقل كردند. در جریان این تحول ، ممکن است یک رابطه دو طرفه بین دیدگاه یک جامعه نسبت به جهان و سیستم آن دیده شود.

کشیش ها و دانشمندان مختلفی در این سیستم مشارکت داشته اند. با این وجود مطابقت آشکاری بین شخصیت کلی فرهنگ. و کاربردهایی که برای پیشگویی می یابد وجود دارد. به این معنا که جهان بینی ضمنی در سیستم پیشگویی ممکن است. منعکس کننده استفاده تاریخی و نه زمینه استفاده فعلی باشد.

نظر علمی

این فقط به درک عملی نیاز دارد تا با یک هیئت مدیره مشورت کنید یا از یک چوب چنگال برای تصمیم گیری در مورد حفاری برای آب استفاده کنید. از این رو ، افراد با اعتقادات بسیار متفاوت ممکن است. همان شیوه ها را در پیش بگیرند و تنها در جایی که هر دو در یک زمینه فرهنگی توسعه یافته باشند. می توان مطابقت کامل بین عمل و اعتقاد را انتظار داشت.

جایی که بیشتر محبوبیت هنر مانتیک از عطر و طعم “عجیب و غریب” آن ناشی می شود . نمادگرایی آن ممکن است کمی درک شود. با این حال ، از نظر ماهیت خود ، پیشگویی به عنوان یک رشته توسعه می یابد. و به یک سنت سازمان یافته از متخصصان تبدیل می شود. این بدان دلیل است که معمولاً وسیله ای که باید پیش گناهان به آنها متوسل شوند ، آنها را از هم جدا می کند.

پیشگویی علمی

این مورد حتی در میان مردمی مانند شکاف زند در نیل و کنگو در آفریقا وجود دارد . جایی که متوسل شدن به فالگیری می شود و معمول ترین تکنیک های مورد استفاده در صلاحیت افراد عادی شناخته می شود. در آنجا ، در مورد یک موضوع حساس یا بحث برانگیز ، یک اعتبار خارق العاده مورد نظر است . و نهایت اطمینان یک سخنرانی منعکس کننده وضعیت سیاسی صاحب آن است.به عنوان مثال ، سخنرانی پادشاه به عنوان مقام نهایی شناخته می شود ، و دربار سلطنتی با احتیاط سازمان یافته برای محافظت از این کشتی قدرت (پیشگویی و سایر موارد) از آلودگی.

تعداد کمی از جوامع مانند اشتیاق مشتاقانه مانند زند زندگی می کنند . که به طور معمول آن را استخدام می کنند تا افکار خود را کشف کنند و بدون تأیید شفاهی از قبل هیچ کار مهمی را در نظر نمی گیرند. در میان زند ، می توان فرد معمولی را یک متخصص فال دانست. در جای دیگر ، پیش گویی مختص بحران های خاص است. و برای تضمین پاسخ صحیح باید با یک متخصص شناخته شده مشورت شود.

انواع پیشگویی ها

از آنجایی که مکاتب هنر نمایشی از کسانی که به تکنیک صریح و روشن متکی هستند. تا کسانی که شناسایی شهودی با یک نقش را آموزش می دهند . مهارت های ذهنی از مکانیکی تا الهام بخش است .اما اغلب هر دو مهارت را در یک قالب منحصر به فرد و کاملاً منسجم ترکیب می کند.

مطالعه تطبیقی شیوه های پیشگویی حداقل به اندازه رساله (درمورد پیشگویی) سخنران رومی و سیاستمدار سیسرون .در قرن اول قبل از میلاد مسیح قدمت دارد . و تمایز مناسب در آنجا بین اشکال استقرایی و شهودی محدوده را تعیین می کند. یک طبقه متوسط ، پیشگویی تفسیری ، طبقه بندی کم سخت تری را مجاز می داند . زیرا بسیاری از رشته های پیشگویی قویاً به سختی استقرایی یا به خلسه و تصرف اعتماد نمی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *