ردیاب خودرو چیست؟

این کارخانهها معمولا جزو اولینهای جیپیاس در دنیا هستند که به نیاز مشتریان آگاه هستند و همیشه محصولات و نرمافزارهای خود را به روز نگه میدارند. ردیاب ماهواره یکی از بهتزین نوع ردیاب های خودرو هست که امنیت ماشینتون رو میتونین با خیال راحت بهش بسپارین در واقع با این ردیاب میتونین ماشینتون رو به امن ترین جای دنیا تبدیل کنین. نحوه استفاده از یک دستگاه ردیاب GPS در خودرو معمولاً بسیار آسان است، اما نحوه استفاده بسته به نوع دستگاه ردیاب متفاوت می باشد. بعضی از ردیاب های خودرو GPS هم توسط باتری خود دستگاه تغذیه می شوند، به این معنی که این ردیاب را تقریباً در هر قسمتی از اتومبیل می توان قرار داد و استفاده کرد. اما به این نکته توجه کنید که به هنگام به سرقت رفتن خودرو هر چه سریع تر اطلاعات نرم افزار را در اختیار پلیس قرار دهید، زیرا : شانس اینکه خودروی شما سریعتر پیدا شود بیشتر خواهد بود. تنها نکته این است که اکثر این ردیابها نیاز به خدمات موبایلی دارند تا اطلاعات مکانی واقعی را به شما ارائه دهند.

سناریوهای مختلفی بر پایه این نوع ردیابها می توان پیادهسازی کرد که بسیار مفید هستند. البته در برخی از ردیابها از سیستمهای مسیریاب دیگری چون GLONASS که یک سیستم مسیریاب روسی است، کار میکنند؛ البته تعداد این ردیابها محدود است و همه جا سرویسدهی ندارد. با برخی از ردیاب های خودرو GPS حتی شما می تواند هشدارهای آنلاین را تنظیم کنید تا هر زمان که راننده از سرعت تعیین شده یا محدوده منطقه تعیین شده خارج شد به کاربر هشدار دهد. سازنده هر دستگاه بهتر میتواند نرم افزار مناسب دستگاه را ارائه دهد. سیستم های ردیاب GPS معمولا در مدیریت ناوگان تجاری استفاده می شوند و دارای دو بخش اصلی هستند: قسمت سخت افزار ردیاب یا همان دستگاه ردیاب و نرم افزار دستگاه. ردیاب GPS، برای تعیین مکان یک دستگاه گیرنده GPS از یک شبکه ماهواره ای که به طور خاص برای همین منظور طراحی شده است استفاده می کند.

در ادامه با بررسی ردیاب پیشرفته و دزدگیر ماهواره ای خودرو برند زنوتیک Xenotic با ایران رهیاب همراه باشید. در حقیقت سیستم ردیاب GPS از فرایندی استفاده می کند که به آن “محاسبات سه گوشه ای” یا Trilateration گفته می شود که بر اساس آن تعیین موقعیت فیزیکی دستگاه ردیاب GPS با توجه به فاصله دستگاه از سه ماهواره GPS که در مدار زمین قرار دارند انجام می شود. سیستم های ردیاب جی پی اس استفاده شده در ناوگان تجاری برای انتقال داده هایی مانند موقعیت مکانی ، سرعت حرکت ، جهت حرکت ، باز بودن درب ، بسته بودن درب ، روشن بودن وسیله ای که ردیاب بر روی آن سوار است ( مانند اتومبیل ، کامیون ، خاور ، مینی بوس ، اتوبوس ، تریلی ، هلیکوپتر ، هواپیما ، قطار و …) و همچنین خاموش بودن وسیله ای که ردیاب بر روی آن سوار است برنامه ریزی شده است. در برخی موارد استفاده از یک جی پی اس ساده نیز می تواند ما را به هدف مان نزدیک کند. اما برخی از آنها حتی زمانی که اتومبیل خاموش است از برق باتری اتومبیل استفاده می کنند که در این حالت باید شما دستگاه را از اتومبیل جدا کنید تا باتری اتومبیل آسیب نبیند.

ردیاب های GPS زمان واقعی (Real-Time) قابلیت ارایه اطلاعات سرعت و موقعیت خودرو را به صورت آنی و لحظه ای دارند، در حالی که مدل های ارزان قیمت تر این اطلاعات را در خود ذخیره می کنند تا کاربر بتواند در زمان دیگری به این اطلاعات دسترسی داشته باشد. با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی همگانی به اینترنت پرسرعت، سبک زندگی افراد دراین سال ها شدیدا تغییر کرده است، به عنوان مثال دیگر کمتر کسی را میبینید برای امنیت خودرو صرفا به یک قفل فرمان اکتفا کند، این افراد با پیشرفت تکنولوژی امنیت و کنترل کامل خودروشان را با یک دستگاه کوچک به اسم ردیاب خودرو رقم میزنند و هرگز دغدغه ای در این زمینه ندارند چرا که میدانند آخرین تکنولوژی امنیت برای خودرو همین ردیاب است. تعیین محدوده جغرافیایی یا ژئوفنس برای مشاغل و همینطور برای افراد بسیار مفید است. ردیابی و مدیریت ناوگان حمل و نقل ، مدیریت کارمندان و پرسنل ، کنترل فرزندان به صورت نامحسوس ، کنترل سیستم پخش محصولات آرایشی و بهداشتی یا محصولات غذایی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *