در خصوص نی نی لای لای ها بیشتر بدانید! + عکس

خواب کودک در روزها و ماه های اول زندگی بسیار مهم است و باید سعی شود که خواب راحت را برای او فراهم کرد. توجه به این نکته می تواند بر رشد کودک تاثیر مثبت و قابل توجهی داشته باشد، خرید نی نی لای لای خواب کودک را راحت تر می کند و یکی از وسایلی است که می تواند در زمان خرید سیسمونی لحاظ شود.

این وسیله دارای کاربردهای مختلفی می باشد که تنوع در مدل های آن زیاد است بنابراین آشنایی با آن می تواند در زمان خرید کمک کننده باشد، پس با ما همراه باشید تا نی نی لای لای را به شما معرفی کنیم.

 

نی نی لای لای چیست ؟

این محصولات یکی از وسایلی هستند که در دسته بندی محصولات سرگرمی نوزاد و کودک قرار میگیرند .این محصولات که در زمان نوزادی به عنوان تاب و گهواره استفاده میشوند برای آرام کردن کودک بسیار مفید هستند و در زمان بیداری نیز با آویز ها و جغجغه های آن سرگرم میشوند . به نوعی میتوان گفت نینی لای لای ها  تشک های بازی هستند که به عنوان تاب و گهواره نیز مورد استفاده قرار میگیرند .

آرام کردن کودک و مکان خوابیدن او برای والدین بسیار مهم است. از گذشته تا کنون از وسایل مختلفی برای خواباندن کودک استفاده شده است که گهواره ها یکی از این موارد می باشد. از معایب گهواره های سنتی می توان به نداشتن ایمنی  آن اشاره کرد، اما امروزه نی نی لای لای ها را ساخته اند که کودک با خوابیدن در آن احساس آرامش می کند و راحت به خواب می رود.

نی نی لای لای های استاندارد از ایمنی کاملی برخوردارند و با وجود کمربندهای محکم، مانع از افتادن کودک می شوند و این یعنی ایمنی کودک حفظ می شود.

موارد کاربرد نی نی لای لای

نی نی لای لای انواع مختلفی دارد که همین امر سبب تنوع در کاربردهای آن ها می شود، اما به طور کلی بیشتر نی نی لای لای ها دارای کاربردهای زیر هستند.

  1. یک گهواره ایمن است که کودک در آن خوابی سرتاسر آرامش را تجربه می کند.
  2. قابلیت تبدیل شدن به صندلی را دارد و می توان در زمان غذا خوردن کودک از آن استفاده کرد.
  3. با حرکت های رفت و برگشتی که دارد، می توانند نقش یک تاب را ایفا کند.
  4. محلی برای سرگرم شدن بچه هاست.

 

نکات قابل توجه در زمان خرید نی نی لای لای

همیشه در زمان خرید وسایل مربوط به نوزاد و کودک، باید حساس بود و به نکته های ریز و درشت توجه کرد. در زمان خرید نی نی لای لای نیز برخی نکات مهم هستند که در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره شده است.

  1. دارا بودن کمربند ایمنی محکم و استاندارد، از اولویت های انتخاب باشد.
  2. پخش موزیک های کودکانه از نکات قابل توجه است.
  3. امکان نصب عروسک را داشته باشد.
  4. ابعاد، وزن تحمل و … را در نظر بگیرید.
  5. نشیمن گاه آن از لطافت و نرمی بالایی برخوردار باشد.

 

منبع:

https://www.iranfunmag.com/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%DB%8C-%D9%86%DB%8C-%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D9%88-%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%DA%A9/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *