تغییر نام شرکت با هانا ثبت

تغییر نام شرکت با هانا ثبت

[ad_1]

یکی از مراحل ثبت شرکت‌ها، انتخاب نام مناسب برای آن است. برای این که بتوانید یک شرکت را به صورت رسمی به ثبت برسانید باید یک نام مناسب برای آن در نظر بگیرید. وجود نام مناسب برای شرکت می‌تواند برای پیشبرد اهداف آن مؤثر باشد. شرکت‌ها پس از ثبت نهایی و گذشت مدت زمان مشخص ممکن است دچار تغییرات مختلف شوند، یکی از این تغییرات در زمینه تغییر نام شرکت است.

تغییر نام شرکت به مانند مراحل ثبت آن دارای روال قانونی خاص است و مدیران شرکت‌ها می‌توانند پس از گذراندن مراحل مختلف نام شرکت انتخابی خود را پس از ثبت، تغییر دهند. شرکت‌ها پس از رسیدن به یک هدف خاص، سعی می‌کنند تا نام انتخابی خود را تغییر دهند و از این رو قانون به آنان اجازه این کار را می‌دهد. انتخاب یک اسم مناسب برای فعالیت شرکت می‌تواند به عنوان یک برند ماندگار تبدیل شود. در این بخش قصد داریم تا در مورد تغییر نام شرکت مطالب مفیدی را قرار دهیم.

در مورد تغییر نام شرکت

همان طور که بیان شد، برای این که بتوانید یک شرکت را به درستی ثبت کنید باید یک نام مناسب و درخور انتخاب کنید. توجه داشته باشید که انتخاب نام شرکت دارای شرایط و ضوابط مربوط به خود است. شما در هنگام انتخاب نام برای شرکت باید به دنبال نام‌هایی باشید که از قبل شخص دیگری آن را انتخاب نکرده باشد. استفاده از کلمات فارسی مناسب برای انتخاب نام شرکت می‌تواند شما را زودتر از آنچه که تصور می‌کنید به هدف‌تان برساند.

اگر از نام انتخابی شرکت خود راضی نیستید یا می‌خواهید پس از گذشت مدت زمان مشخص آن را تغییر دهید بهتر است به قوانین در نظر گرفته شده برای تغییر نام شرکت پایبند باشید. برای انتخاب اسم ملی باید از فرمانداری و نهادهای مختلف مجوز دریافت کنید و عرف جامعه را در نظر داشته باشید. تغییر نام شرکت از جمله تغییراتی است که به مدیران شرکت این امکان را می‌دهد تا بتوانند در راستای اهداف خود یک اسم مناسب را انتخاب کنند. توجه کنید تغییر نام شرکت تنها بر عهده مجمع عمومی فوق‌العاده است و باید به اطلاع تمامی سهامداران برسد.

مدارک مورد نیاز برای تغییر نام شرکت

برای این که بتوانید نام شرکت خود را پس از ثبت، تغییر دهید باید یک سری مدارک شناسایی را آماده کنید تا بتوانید مراحل تغییر را طبق بندهای قانونی به انجام برسانید. از جمله مدارکی که برای تغییر اسم شرکت مورد نیاز است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارائه آگهی تأسیس و آگهی انتشار در روزنامه‌های رسمی
  • صورت جلسه تغییر نام شرکت که باید به امضای هیئت مدیره رسیده باشد
  • تصویر شناسنامه و مدارک شناسایی اعضای شرکت
  • تصویر آخرین تغییرات انجام شده در روند کاری شرکت

تمامی مدارک بیان شده در بالا در صورت وجود برای ارائه، جهت تغییر نام شرکت الزامی است و برای این که بتوانید تغییر نام را به درستی انجام دهید بهتر است به موارد گفته شده توجه کنید.

شیوه تغییر نام شرکت

شاید بخواهید بنا به دلایل مختلفی نام شرکت انتخابی خود را تغیر دهید، در این صورت بهتر است با شیوه تغییر نام شرکت آشنایی کامل پیدا کنید تا در مراحل انجام آن دچار مشکل نشوید. در ابتدا باید بتوانید با تشکیل یک مجمع عمومی فوق‌العاده، تغییرات مورد نظر را تصویب کنید. پس از تصویب تغییر نام، باید یک صورت جلسه مناسب تهیه کرده و آن را به امضای تمام شرکا برسانید. این کار باعث می‌شود تا صورت جلسه به صورت رسمی شناخته شود.

حداکثر سه روز پس از نگارش صورت جلسه زمان دارید تا مدارک را به سازمان اداره ثبت شرکت‌ها ارسال کنید، در غیر این صورت صورت‌جلسه نگارش شده از اعتبار ساقط می‌شود. پس از تأیید اولیه مدارک شما جهت انجام مراحل اداری، باید به اداره ثبت مراجعه کرده و هزینه تغییر نام شرکت را پرداخت کنید. اگر مدارک شما مورد تأیید واقع شود و هیچ ایراد و نقصی در آن وجود نداشته باشد تغییر نام شرکت انجام می‌شود. دقت کنید که یک هفته پس از تغییر نام، باید آگهی ثبت تغییرات شرکت را برای تغییر اسم شرکت را در روزنامه‌های رسمی کشور منتشر کنید.

سخن پایانی

یک شرکت برای این که بتواند روند خود را به درستی طی کند باید در ابتدا یک نام مناسب برای آن انتخاب شود. ممکن است مدیران کسب و کارهای مختلف بنا به دلایلی پس از گذشت چند سال، تصمیم به تغییر نام شرکت بگیرند. طبق بندهای قانونی یکی از تغییرات مجازی که می‌توان در بحث شرکت‌ها انجام داد تغییر نام شرکت است. مدیران می‌توانند با تشکیل مجمع عمومی فوق‌العاده یک صورت جلسه مناسب تهیه کنند.

صورت جلسه باید پس از تأیید تمامی شرکا به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال شود. توجه داشته باشید که تغییر اسم شرکت در شرکت سهامی عام و خاص با تغییر نام شرکت با مسئولیت محدود کمی متفاوت بوده و هر کدام دارای بندهای مخصوص به خود است. اما به صورت کلی مراحل تغییر نام شرکت به شکل بالا بوده و شما می‌توانید در اسرع وقت کارهای مربوطه به تغییر نام شرکت را انجام دهید و پس از تأیید نهایی، آگهی تغییرات انجام شده را در روزنامه‌های رسمی کشور منتشر کنید.

برای آگاهی و مشاوره با هانا ثبت با شماره های 09123608987 و 09193015194 و 02144288361تماس بگیرید.

 

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.