تعدیل کارگران هتل شهر و اعتراض شورای شهری‌ها

[ad_1]

گروه اجتماعی-رجانیوز: افشین حبیب‌زاده عضو شورای شهر تهران در دویست و شانزدهمین جلسه شورای شهر تهران،‌در تذکری به شهردار، اظهار داشت: هتل شهر از مجموعه‌های مرتبط با سازمان بازنشستگی شهرداری تهران است که از سال 89 مدیریت این هتل به یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان بازنشستگی واگذار شد و پرسنل آن جهت انعقاد قرارداد به شرکت هادیان‌شهر؛ معرفی شدند.

 

به گزارش رجانیوز، وی افزود: مدیریت مجموعه هتل‌شهر مبادرت به انعقاد قرارداد ماهانه با پرسنل شاغل در هتل کرده که این امر موجب سلب آرامش و امنیت شغلی کارکنان شده است.

 

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: از پاییز سال گذشته میزان دریافتی پرسنل نسبت به 6 ماهه اول سال، کاهش محسوسی داشته و برخی از کارگران هتل شهر که سوابق حضورشان در این مجموعه5  تا 18 سال است به دلیل کاهش دریافتی با مشکلات مواجه شدند.

 

حبیب‌زاده گفت: کارگران ‌به منظور آگاهی از چرایی این اتفاق در دفتر شرکت عمران تهاتر شهر به عنوان بهره‌بردار هتل شهر، حاضر و نسبت به این روند اعتراض می‌کنند. که از آن زمان به مرور برخی از پرسنل تعدیل شده‌اند.

 

وی افزود: با شیوع ویروس کرونا در اسفند سال گذشته، تعطیلی بسیاری از مشاغل به ویژه در حوزه گردشگری و هتل‌ها به وقوع پیوسته و در این شرایط موج جدیدی از تعدیل‌ها نیز صورت گرفته است.

 

رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران گفت: هر چند مدیران شرکت عمران تهاتر شهر مازاد بودن نیروها در هتل‌شهر و زیان ده بودن این مجموعه را دلیل این تعدیل مطرح می‌کنند اما بررسی‌ها نشان می‌دهد در همین مدت افراد جدیدی در هتل مشغول فعالیت شده‌اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *