ترامپ به پرتاب ماهواره «نور» واکنش نشان داد

ترامپ به پرتاب ماهواره «نور» واکنش نشان داد

[ad_1]

گروه سیاسی-رجانیوز: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در یکی دیگر از ادعاهای خود علیه ایران، به پرتاب ماهواره نظامی «نور» از سوی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد و مدعی شد: ایران را به دقت رصد می‌کنیم.

 

به گزارش رجانیوز، وی همچنین در ادامه گزافه‌گویی‌های خود مدعی شد: ما بیشتر از خود ایرانی‌ها درباره آنها می‌دانیم. ما این اقدام (پرتاب موشکی) را نگاه کردیم و همه چیز را در این باره می‌دانیم.

 

گفتنی است ماهواره نور به عنوان نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران صبح روز چهارشنبه (۳ اردیبهشت ماه) از ماهواره بر ۳ مرحله‌ای قاصد از کویر مرکزی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت پرتاب و در مدار ۴۲۵ کیلومتری زمین قرار گرفت.

 

ترامپ از روز گذشته دور تازه‌ای از حملات لفظی را علیه ایران آغاز کرده که البته با توجه به ناکامی وی در مهار کرونا و نزدیکی به موعد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰، بیشتر با هدف تحریف افکار عمومی انجام می‌شود.

 

وی روز گذشته در پیامی توئیتری مدعی شده بود: به نیروی دریایی آمریکا دستور داده‌ام هر شناور ایرانی که به کشتی‌های آمریکایی (در خلیج فارس) متعرض شوند را هدف قرار داده و نابود کنند!

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *