تحصیل رایگان در اروپا | پایگاه اطلاع رسانی رجا

[ad_1]

تحصیل رایگان در آلمان

آلمان یکی از محبوب ترین و بزرگترین کشور های اروپایی است که در سال های اخیر نظر خیلی از دانشجویان بین المللی را به خود جذب کرده است.

از ویژگی های تحصیل در آلمان میتوان گفت که تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور به دو زبان آلمانی و انگلیسی برای کلیه دانشجویان (چه بومی و چه بین المللی) امکان پذیر است. آلمانی ها بر این باورند که علم و دانش عنصر با ارزشی است که نمیتوان به آن نگاه تجاری داشت و هر کسی که به دنبال کسب علم و دانش است میباست به آسانی به آن دسترسی داشته باشد.

از دیگر ویژگی های تحصیل در آلمان آن است که اکثر فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان موقعیت شغلی مناسبی بعد از تحصیل رایگان در این کشور پیدا میکنند. چرا که آلمان سومین اقتصاد برتر دنیاست و بازار کار پویایی منتظر نیروهای متخصص است.

بزرگترین ویژگی جذاب تحصیل رایگان در آلمان آن است که دانشگاه های آلمان جز برترین دانشگاه های بین المللی هستند. برای مثال دانشگاه صنعتی مونیخ جز پنجاه دانشگاه برتر جهان است و هر ساله دست آورد های علمی زیادی برای جهانیان به ارمغان می آورد.

برای تحصیل در آلمان حداقل باید مدرک دیپلم دبیرستان یا فنی و حرفه ای داشته باشید. همانطور که قبلا گفته شد در آلمان به دو زبان انگلیسی و آلمانی میتوان تحصیل کرد. اگر به دنبال تحصیل به زبان آلمانی هستید میبایست حتما حداقل مدرک ب1 آلمانی داشته باشید و اگر به دنبال تحصیل به زبان انگلیسی هستید از شما مدرک آیلتس حداقل با نمره 6 درخواست میشود.

همانطور که گفته شد در دانشگاه های آلمان نیازی به پرداخت شهریه ندارید در نتبجه دانشگاه های آلمان بورسیه ای نیز به دانشجویان اعطا نمیکنند! هزینه زندگی در آلمان هم برای دانشجویان متوسط 850 یورو در ماه است. این مبلغ برای یک ماه هزینه های رفت و آمد، مسکن، تفریح، خورد و خوراک و … را تامین میکند. البته هزینه های زندگی بستگی به سبک زندگی دانشجو و در نهایت شهر محل سکونت وی دارد.

اگر به دنبال تحصیل رایگان در آلمان هستید پیشنهاد میکنم برای تکمیل اطلاعات خود روی اینجا کلیک کنید تا به صفحه اختصاصی تحصیل رایگان در آلمان منتقل شوید.

تحصیل رایگان در ایتالیا

ایتالیا مهد هنر، تاریخ و معماری جهان است که مردمانی با روحیه لطیف و شاعرانه دارد. تحصیل رایگان در ایتالیا از طریق دریافت بورسیه برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است. بورسیه DSU یا همان بورسیه استانی ایتالیا است که به دانشجویان کشورهای جهان سوم تعلق میگیرد. برای این بورسیه نیازی به داشتن معدل بالا یا هر ویژگی دیگری ندارید! کافیست نشان دهید که از پس هزینه های زندگی و تحصیل در اروپا برنمیاید. در صورت دریافت بورسیه تا سقف 5200 یورو در سال به دانشجو ارائه میشود که هزینه های شهریه را پوشش میدهد و میتواند یک کمک هزینه زندگی برای دانشجو نیز باشد. این کمک هزینه میتواند تا سقف 70 درصد از هزینه های زندگی دانشجو را کاهش میدهد.

پیشنهاد میکنم برای کسب اطلاعات بیشتراینجا کلیک کنید تا اطلاعات کاملی از تحصیل رایگان در ایتالیا کسب کنید.

تحصیل رایگان در فرانسه

 فرانسه کشوری که به کشور عشق و ادب مشهور است برای دانشجویان بین المللی امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های این کشور را فراهم نموده است. برای تحصیل رایگان در فرانسه کافیست به زبان فرانسوی تسلط داشته باشید و حداقل مدرک ب2 فرانسوی را داشته باشید. متاسفانه تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه رایگان نیست و اگر اصلا با زبان فرانسوی آشنایی نداشته باشید میتوانید یک دوره کالج زبان فرانسوی در فرانسه بگذرانید تا با زبان فرانسوی آشنا شوید و سپس وارد رشته تحصیلی مورد علاقه خود شوید. هزینه های زندگی در فرانسه نسبت به سایر کشور های اروپایی مقرون به صرفه تر است اما گر بخواهید در شهری مثل پاریس مشغول به تحصیل شوید مطمئناً هزینه های زندگی بیشتری را متحمل خواهید شد. متوسط هزینه زندگی در فرانسه برای یک دانشجو حدود 700 یورو برای یک ماه میباشد. بسیاری از دانشگاه های فرانسه از برترین دانشگاه های بین المللی هستند که برای هر دانشجویی تحصیل در این دانشگاه ها آرزوی بزرگی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل رایگان در فرانسه میتوانید اینجا کلیک کنید و به صفحه اختصاصی این کشور در وبسایت گروه مهاجرتی اپلای من مراجعه فرمایید.

گروه مهاجرتی اپلای من متخصص در حوزه اعزام دانشجو به اروپا با ده سال سابقه کار در این حوزه افتخار خدمت رسانی به هموطنان عزیزمان را دارد. برای ارتباط با گروه مهاجرتی اپلای من و دریافت مشاوره رایگان، میتوانید از طریق شماره های 02128429292 و 02191035092 اقدام فرمایید.

 

*محتوای فوق صرفا تبلیغاتی است*

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.