بنابراین جابجایی خالصی صورت نگرفته است

اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم که پیستون دقیقا چه کاری انجام می دهد، باید بگوییم که پیستون انرژی حاصل از احتراق سوخت در موتور را به حرکت رفت و برگشتی تبدیل می کند و در نهایت این حرکت، به چرخها و به صورت حرکت چرخشی منتقل میشود. هر چه فشار احتراق بیشتر باشد عمل درزبندی رینگ های تراکم بهتر انجام می شوند. هر چند با این روش خودش هم نتوانست بازی کند ولی به هر حال اقداماتی انجام داد که از ویژگیهای مثبت پرسپولیس جلوگیری کرد. یکی از ایراداتی که مستقیما به پیستون ربطی ندارد ولی در اثر بروز آن میتواند پیستون را هم خراب کند، بریدن تسمه تایم است. پیستون یکی از قطعاتی است که در انواع موتور احتراقی دیده میشود و جزء جداییناپذیر آنها به شمار میرود. فرهاد مجیدی بدون شک در یکی از حساسترین مقاطع فصل قرار دارد و هر تصمیمی که درباره سیستم تیمش بگیرد، روی روند و فرم تیم در این پیستون بنز ده تن فصل تاثیرگذار است. پیستونها از دیدگاههای مختلفی تقسیمبندی میشوند که یکی از این دستهبندیها بر اساس نوع موتور است.

یکی از لوازم مصرفی که درون موتور خودرو قرار دارد، بوش رینگ و پیستون می باشد. پیستون یکی از قطعات مرتبط با شاتون است. از آنجایی که ضربات پیستون به شاتون منتقل میشود این قطعه باید در برابر ضربات استحکام کافی داشته باشد به منظور از فولاد ساخته میشوند. به همین منظور قطر آن را حدود ۰٫۵ تا ۰٫۷ میلی متر کوچک تر از قطر دامنه ی پیستون طراحی می کنند. رینگهای روغنی شیاردار یا سوراخدار طراحی میشوند. شیار رینگ: در قسمت بالای دامنه طراحی میشوند و محل قرار گرفتن رینگها را فراهم میکنند. با توجه به مقاومت بالای چدن در برابر حرارت، چدنی ها در خودروهای خاص به کار می روند. پیشانی رینگ های تراکم چدنی را با انواع مختلف پوشش ها اندود می کنند. 1- پیستون های چدنی : این پیستون ها بیشتر در گذشته ساخته میشدند و دارای خاصیت لغزشی بهتر و انبساط کمتر میباشند . مقداری از گازهای پر فشار حاصل از احتراق پشت رینگ ها جمع می شود و به پیشانی رینگ فشار وارد می کند تا به طور کامل با جداره سیلندر تماس پیدا کند. نقش برخی از آنها پر رنگ و برخی دیگر نقش کمرنگتری دارند. به دلیل سرعت بالا و فاصله نزدیکی که نسبت به دیگر اجزا مجاور خود دارند باید دائما روغنکاری شوند و در کنار آن در حرارت ایدهآل کار کنند.

2- به کار بردن فلز انوار در ساختمان پیستون های آلومنیومی، فلز اینوار آلیاژ فولادی نیکل دار است که این آلیاژ در حرارت های بالا انبساط کمی دارد. قسمت سر پیستون که محل قرار گرفتن رینگ های آن است کاملاً دایره ای شکل است و در معرض حرارت بیشتری پیستون نیسان دیزل قرار دارد. به عنوان یک مثال اگر یک استکان را برگردانید تقریبا شکل کلی یک پیستون را خواهید دید. زمانی که فرهاد سرمربی استقلال شد، این تیم از لحاظ دفاعی به هیچ عنوان عملکرد خوبی نداشت و مصدومیتهای پی در پی یزدانی هم مزید بر علت شده بود تا آبیهای تهران چه در جریان بازی و چه روی ضربات شروع مجدد اشتباهات زیادی داشته باشند. پیستون: استوانه توخالی سربسته ای است که نیروی احتراق را توسط شاتون به میل لنگ منتقل مینماید . سوراخ انگشتی محلی است که شاتون بوسیله انگشتی به پیستون متصل میگردد. همچنین قطر پیستون طوری در نظر گرفته میشود که نسبت به سیلندر لقی لازم را داشته باشد و به راحتی در آن حرکت کند. لازم به ذکر است در هنگام ایجاد شیار، شیار عمودی را کمی مایل ایجاد می کنند تا سیلندر، دچار خط اتادگی نشود. ایجاد لایه ای از آب کروم نرم روی کروم سخت به ایجاد تماس بهتر بین رینگ و جداره سیلندر کمک می کند همچنین با ایجاد پوششی از مولیبدن روی رینگ می توان از سایش آن در دمای بالا جلوگیری کرد.

فاصله بین دو لبه رینگ پس از نصب آن در سیلندر را دهانه رینگ می نامند که باید با فیلر مناسب اندازه گیری شود تا از مناسب بودن آن اطمینان حاصل کرد. در پیستون دو نوع رینگ فشاری و روغنی وجود دارد. بین پیستون و سیلندر مقداری لقی وجود دارد تا در اثر حرارت، پیستون به دیواره سیلندر نچسبد. 3 ـ وجود شکافهای حرارتی روی پیستون : این شکافها به شکل T و در دامنه پیستون تعبیه میشوند و در اثر گرما این شکافها به هم رسیده و از چسبیدن پیستون به سیلندر جلوگیری میکنند و در ضمن کمترین لقی بین پیستون و سیلندر را ایجاد مینمایند که باعث افزایش کمپرس و قدرت موتور میشود . وجود لقی بین سیلندر و پیستون بسیار حائز اهمیت است به طوری که باید لقی مجازی بین پیستون و سیلندر در نظر گرفته شود . انحنای رینگ با پیشانی گرد بسیار کم است و معمولا به چشم دیده نمی شود. تا سایش را به کمترین حد ممکن برساند. در نتیجه پوشش کاری پیشانی رینگ پیستون با کروم یا کروم سخت، سایش جدار سیلندر به مقدار زیادی کاهش می یابد.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از پیستون پراید ژاپنی دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.