با این روش ها کنکورتو قورت بده !

[ad_1]

دغدغه ی استفاده از منابع مهم و کامل برای آمادگی در کنکور سراسری برای هر داوطلب مهم و پر از استرس خواهد بود. کتاب کمک درسی می تواند پس از مطالعه ی کتاب های درسی هر رشته بسیار مثمر ثمر باشد. برای موفقیت در کنکور سراسری مهم است که برنامه ی ریزی خوبی داشته باشید و پیش بینی کوچکی از آینده را برای خود یادداشت کنید. وجود ایستگاه های جبرانی بعلاوه ی تمرکز بر روی ظاهر و باطن کتاب های کمک درسی باید اولین الویت برای شما قلمداد شود. نقشه ی راه هر داوطلب کنکور با دیگری متفاوت خواهد بود، دانستن اینکه در چه سطحی از اشراف بر روی درس های تخصصی و عمومی هستید نیز دیگر پارامتر مهم در  انتخاب و خرید کتاب کنکور شما محسوب می شود. 

برای کنکور چگونه آماده شوید؟

به جز برنامه ریزان خبره و کسانی که سال هاست در راه مشاوره دادن به داوطلبان کنکوری عمر و وقت خود را گذاشته اند، هیچکس دگیر نمی تواند به شما بگوید چگونه درس بخوانید. البته باید بگوییم یادگیری و مطالعه رابطه ای تنگاتنگ با یکدیگر دارند، هر چقدر زمان بیشتری را برای بررسی و خواندن درسنامه و نکات قرار دهید به همان میزان نیز ناخودآگاه خود را برای پذیرش تکنیک های تست زنی آماده کرده اید. 

شیوه صحیح مطالعه چه چیزی را در بر خواهد داشت؟

۱- زمان مطالعه را کاهش می دهد.

۲- میزان یادگیری را افزایش می دهد .

۳- مدت نگهداری مطالب در حافظه را طولانی تر می کند.

۴- بخاطر سپاری اطلاعات را آسان تر می سازد.

چگونه درست مطالعه کنیم؟

برنامه ریزی درستی برای ساعات مطالعه داشته باشید، مکان خوبی را برای این کار در نظر بگیرید. زمان استراحت را محدود اما با فاصله ی زمانی مناسب قرار دهید و مهم تر از همه عجله نکنید، مطالعه باید طوری باشد که عمق کلام را به خاطر بسپارید. 

برای یادگیری بهتر چه کاری می توان انجام داد؟

برای داشتن مطالعه ای فعال و نتیجه بخش ضروری است تا خلاصه برداری را در صدر لیست خود قرار دهید. یادداشت برداری، بخشی مهم و حساس از مطالعه است که باید به آن توجهی خاص داشت، با این کار در زمان صرفه جویی به سزایی خواهید داشت. 

 مراحلی که باید در خواندن کتاب کمک درسی از آن استفاده کنید

۱-خواندن بدون نوشتن 

۲- خط کشیدن زیر نکات مهم 

۳- حاشیه نویسی 

۴- خلاصه نویسی 

۵- کلید برداری 

۶- خلاقیت و طرح شبکه ای مغز 

کنکور با چه منابعی آسان می شود؟

پس مطالعه ی دقیق کتب درسی و انجام خلاصه نویسی و نکته برداری که در بالا ذکر شد، حالا زمان انتخاب کتاب کمک درسی برای کمک بیشتر به شما فرا رسیده است. بانک کتاب کتابیمو افتخار این را دارد تا با بررسی برترین منابع کنکور برای داوطلبان تمام رشته ها، منابعی مناسب را برای آنان فراهم آورد. با جست و جوی نام کتابیمو در موتورهای جست و جو نیز می توانید از تخفیف های فوق العاده ی این سایت فروشگاهی برای خرید کتاب کمک درسی مناسب رشته ی خود بهره مند شوید. 

سعی کنید در انتخاب منابع مهم خود برای آمادگی در کنکور سراسری سراغ نشرهای مشهور در این حوزه بروید، با این کار یک قدم به انتخاب یک کتاب کمک درسی مفید نزدیک خواهید شد. همه می دانیم نشرهای زیاد خوبی در این حوزه در حال فعالیت هستند، در گام بعدی باید لیستی از نقاط ضعف و قوت خود را آماده کرده و به ترتیب اهمیت شروع به خریداری و خواندن هر منبع کنید. در خرید کتاب کمک درسی خود را محدود به یک برند و انتشارات نکنید، با خواندن توضیحات هر کتاب کمک درسی و مقایسه آن ها با یکدیگر در کتابیمو می توانید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

چند نمونه از بهترین منابع کنکور:

دین و زندگی جامع گاج

تست عربی خیلی سبز

قرابت معنایی نشر الگو

زیست پایه گاج

شیمی میکرو گاج

تست ریاضیات خیلی سبز و …

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *