انواع لوله کشی فاضلاب ساختمان

لولههای دوجداره به دلیل طرح خاص جداره خارجی و انعطافپذیری این لولهها، در صورت تسطیح و ریگلاژ مناسب و استفاده از خاک سرند شده و تراکم اصولی و لایه به لایه خاک اطراف و بالای لوله در زمان خاکریزی، از مقاومت مکانیکی کافی در مقابل بارهای ترافیکی و وزن خاک روی آن برخوردار تامین لوله بدون درز میباشند. بنابراین حمله در بالای سطح جریان صورت میگیرد و در نتیجه سیمان تدریجاً حل میشود. امروزه این محصولات پلیمری در بسیاری از پروژههای تأسیسات زیربنایی مربوط به خطوط انتقال و شبکههای تحت فشار آب و خطوط انتقال و شبکههای جمعآوری فاضلاب بصورت ثقلی و تحت فشار، منهول ها ، سپتیک تانکها و مخازن شیمیائی مورد استفاده قرار میگیرد.

این در حالی است که لولهی مانیسمان رده ۸۰ ضخیم و مقاومتر از رده 40 است. لوله و اتصالات پلیکا یا پی وی سی، جزو پر مصرف ترین محصولات در لوله کشی فاضلاب می باشند. در خرید و فروش لوله های ساختمانی باید به مواد اولیه استفاده شده در ساخت لوله توجه کرد که مواد خوب و استانداردی باشد و از طرفی پروسه ساخت لوله و اتصالات هم تحت نظارت واحد کنترل کیفیت باشد و محصولات تولیدی براساس استاندارد ها باشد. دراین قسمت به بررسی لولههای پلیاتیلن(HDPE) که در ایران (یکی از بزرگترین تولید کننده های لوله پلی اتیلن) بصورت انبوه تولید و استفاده میشوند میپردازیم.

مقاومت جدارة داخلی لولههای پلیاتیلن در برابر فرسایش از سایر انواع لولهها بیشتر است. لولههای ساخته شده از مواد پلاستیکی از دهة سی ام قرن بیستم در تکنولوژی فاضلاب مورد استفاده قرارگرفته اند. با توجه به تکنولوژی های ساخت مواد پلیمری، فعالیت روزافزونی در زمینه تولید لولههای انعطافپذیر صورت گرفته است.

با توجه به ماهیت مولکولی مواد پلیمری، این نوع لولهها از شرایط مناسبی جهت بکارگیری در محیطهای خورنده شیمیایی، زمینهای شور و محیط های صنعتی و آلوده برخوردار بوده و در حقیقت این ویژگی از مهمترین مشخصههای شناخته شده مواد پلیمری محسوب میگردد. خطوط لوله انتقال: برای انتقال نفت خام، گاز طبیعی و محصولات تصفیه شده از مناطق تولیدی و حفاری به مراکز توزیع در مسافت های طولانی از خطوط لوله انتقال استفاده می شود. جدیدترین لوله برای مصارف مسکونی است.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد قیمت لوله بدون درز گاز لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *