اطلاعیه دفتر رحیم‌پور ازغدی در پاسخ به جدیدترین جعلیات

[ad_1]

گروه سیاسی-رجانیوز: دفتر طرحی برای فردا در پاسخ به انتشار یک فیلم جعلی و جمله‌ای به نقل از وی توسط رسانه‌های ضدانقلاب و بازنشر آن توسط برخی از رسانه‌ها و شخصیت‌های اصلاح‌طلب اطلاعیه‌ای صادر کرد.

 

به گزارش رجانیوز، متن  این اطلاعیه به شرح زیر می‌باشد:

 

 بسمه تعالی

 

۱. ویروس «جعل خبر» و سپس تغذیه از آن و توهین به شعور مردم متاسفانه درحال گسترش است اما در دنیای دروغ، به جواب درست نمی‌توان رسید. روزنامه‌نگاری بنام مسیح مهاجری نیز به زنجیره‌ای‌ها پیوسته و در روزنامه‌اش به دروغ نوشته است آقای رحیم‌پور بعد از ماجرای قتل اخیر یک سیاهپوست در آمریکا، توصیه کرده به آمریکا برویم و جنبش سیاهان را هدایت کنیم و چون این کلیپ با زیرنویس انگلیسی درسطح وسیع در آمریکا منتشر شده و دولت آمریکا هم(لابد چون زبان انگلیسی بلدند) از سخنان او مطلع شده‌اند ، موجب واکنش‌های منفی داخلی و خارجی و خطری برای منافع ملی شده است!  

 

 عقل رسانه‌ای را می‌بینید؟! 

 

و اما ماجرا چیست؟

 

این  سخنرانی، شش سال قبل(۱۳۹۳) انجام شده و در سال گذشته با عنوان «نیم نگاهی به نظریه مقاومت بین الملل» و در تبیین مبانی «دیپلماسی عمومی» و ضرورت گفتگو با افکار عمومی غرب، پخش شده است.

 

ناگهان در هفته گذشته، یک کلیپ گزینشی و ترکیبی سه دقیقه‌ای از آن، ابتدا در رسانه‌های اسرائیلی و ضد انقلاب خارج کشور همچون شبکه‌های سلطنت‌طلب و سپس در داخل توسط کسانی چون مهاجری و تاجزاده و پنج رسانه زنجیره‌ای داخل کشور که معمولا گرسنه دروغ و لجن هستند، منتشر و عینا با همان تحلیل رسانه‌های دشمن، تکرارشد.

 

روح  جرج فلوید بیچاره هم از ماجرا بی‌خبر!

 

به‌ویژه که این سخنرانی ۶ سال پیش از این و در پاسخ به تهدیدهای صریح و مکرر حاکمیت ایالات متحده مبنی بر دخالت در امور داخلی ایران  و حمایت از اغتشاشات و تلاش برای براندازی جمهوری اسلامی، متقابلا به شکاف‌های درون جامعه آمریکایی و کینه‌های طبقاتی و نژادپرستی بسیار عمیق آمریکا اشاره و مستدلا توصیه می‌کند که با افکار عمومی در غرب و به ویژه آمریکا در این باب باید سخن گفت و نباید از «دیپلماسی عمومی» غفلت کرد.

 

۲. مورد دیگر،  جمله‌سازی در مورد پوشش زن و برهنگی در عرصه عمومی بود که یک مطالبه مردانه ازسوی مردان فاسد است که بنام «حقوق زن»، طرح می‌شود. سخنی کاملا درست که این داخلی‌ها پای شبکه‌های ماهواره، آن را با قرائت آنسوی آبی‌ها می‌شنوند و بازتاب می‌دهند.

 

اما برای چندمین بار به اطلاع می‌رساند آقای رحیم‌پور هیچ صفحه‌ای در اینستاگرام و توئیتر نداشته‌اند و متاسفانه بیش از چهل صفحه‌ی مجازی در توئیتر، اینستاگرام، فیسبوک و دیگر شبکه‌های مجازی بنام آقای رحیم‌پور و بدون اطلاع و هماهنگی  مدتهاست که مشغول فعالیت هستند و هیچکدام به تماس‌های ما پاسخ نمی‌دهند و برخی از این صفحات، کاملاً دشمنانه و به قصد تحریف و تخریب فعالیت می‌کنند.

 

پلیس محترم فتا نیز که حواسشان به همه جا هست در پاسخ به تقاضای ما برای بستن این صفحات غیرقانونی یا دسترسی به مسئولین صفحات  فیک و تقلبی که غالبا درخارج از کشور بوده  و در مطالب، دست می‌برند و با نشر سخنان و تصاویر دیگران و گاه بی‌ربط و غلط انداز، کارشان تهیه خوراک برای بیماران رسانه‌ای است، درپاسخ فرمودند ما نمی‌توانیم در حریم شخصی آنان دخالت کنیم و باید ازطریق دادگاه اقدام کنید.

 

پس این دفتر نیز فعلاً چاره‌ای جز تکذیب‌های گاه به گاه ندارد تا در آینده چه شود.

 

اما با رسانه بیمار و زباله گرد داخلی چه می‌توان گفت؟ 

 

شاید تنها یک نکته: ظرفیت درست خواندن و جرئت اندیشیدن داشته باشید. چرا نمی‌توانید متن این دو سخنرانی را منتشر و نقد کنید تا منصفانه قضاوت شوند و قضاوت شوید؟

 

 کاش «رسانه» باشید نه «دستگاه تولید زباله».   

 

تا تکذیبیه بعدی درود بر هر که به برتری حقیقت ایمان دارد.

 

 دفتر طرحی برای فردا (نشر آثار حسن رحیم پور)

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *