استفاده از سرور مجازی ایران

استفاده از سرور مجازی ایران

[ad_1]

سرور مجازی امروزه مورد توجه عده بسیاری قرار گرفته است. این سرور که به آن Virtual private server  هم گفته می شود به واسطه تجزیه سرورهای دیگر که فیزیکی هستند کار می کند. به سرورهایی که منابع کمتری دارند و به تعداد بیشتری از فناوری ها نیاز دارند. فناوری مجازی سازی یکی از مهم ترین هاست که در سرور مجازی مورد استفاده قرار گرفته است.

به طور گسترده می توان گفت که سرور مجازی در خدمات اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد. سرورهای خصوصی مجازی که به آنها VPS گفته می شود می توانند حریم خصوصی را در زمینه فعالیت برای کاربران مختلف ایجاد خواهند کرد. هر سرور مجازی به صورت کاملا جداگانه عمل می کند و شما میتوانید روی یک سرور از سیستم عامل های مختلفی هم استفاده کنید که نسخه های متفاوت دارند.

 

 

سرور مجازی ایران

سرور مجازی میتواند منابع مختلفی را از سرورهای فیزیکی به صورت کاملا مجزا به خود اختصاص دهد که از جمله آنها می توان به سی پی یو، رم و … اشاره کرد. به طور مثال می توان گفت که هر یک از آنها منابع مختلفی برای خود دارند که از جمله آنها می توان به سرورهای مجزا اشاره کرد. این در حالی است که کاربر ها می توانند در هنگام استفاده از سرور مجازی از منابع کامپیوتری خود نیز استفاده نکنند و این امکان را دارند که برنامه هایی که برای ان ها کاربردی است را روی آن نصب کنند و در نهایت هم در محیط اینترنت یا شبکه های داخلی شرکت و یا موسسات مختلف از آنها استفاده کنند.

در دنیای اینترنت از سرور مجازی چه استفاده ای می شود؟

کاربردهای مختلفی برای سرورهای مجازی به عنوان هاستینگ وجود دارد. بسیاری از شرکت هایی که در این زمینه و برای میزبانی وب فعالیت دارند، این سرویس را با هزینه های مقرون به صرفه به شما ارائه خواهند کرد که برای کاربران عادی و شرکت های مختلف بسیار کاربردی هستند.

 

 

سرور مجازی ایران

شرکت ها هم برای اینکه بتوانند وبسایت خود را میزبانی کنند باید به جای اینکه یک سرور فیزیکی را با پهنای باند با هزینه های بالا و همچنین زمان نگهداری برای سرور ارائه دهند، می توانند از سرورهای مجازی استفاده کنند. این سرورها هزینه کمتری دارند و همچنین برای صاحبان وب سایت های مختلف مقرون به صرفه تر خواهند بود.

افراد و یا مشاغلی که در این بخش میخواهند سایت خود را بررسی کنند باید از سرور مجازی استفاده کنند تا تحت شرایط عادی بتوانند با هزینه های کمتر و همچنین بهره وری بیشتر از آنها استفاده کنند. در سرور مجازی تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که به روت یا بخش ادمین دسترسی داشته باشید. در این حال می توانید دسترسی به کانفیگ کامل را در این بخش داشته باشید.

سرور مجازی ویندوز چیست؟

بسیاری از افراد به دنبال اخذ سرور مجازی برای سایت های خود هستند. این افراد بعضا از این سرور ها برای ویندوز استفاده می کنند. شما در این حال می توانید با استفاده از یک IP اختصاصی که توسط سرویس های مختلف برای شما ایجاد می شود یک نام کاربری و رمز دریافت کنید. در نهایت هم میتوانید از قسمت remote desktop connection استفاده کنید که در تمامی سیستم های ویندوز وجود دارد که همین میتواند باعث اتصال به سرور شود.  خرید سرور مجازی ایران هم شامل بخش های مختلفی است که از تقسیم بندی قطعات مختلف سرورهای مختلف ابری ساخته می شوند. شما میتوانید در هریک از سرورها، هر نرم افزاری که میخواهید را نصب و حذف کنید. آنچه که باید بدانید این است که سرور مجازی ویندوز هیچ تفاوت خاصی با ویندوز سیستم ندارد و شما میتوانید تمامی کارهایی که در ویندوز خود انجام می دادید را در این سرور هم انجام دهید.

 

 

سرور مجازی ایران

کاربردهای سرور مجازی

اینطور تصور کنید که میخواهید یک فایل را برای دانلود بگذارید. در این حال باید ادیت های لازم را روی آن انجام دهید و سپس آن را به هاست دانلود خود منتقل کنید. در این حال باید بدانید که حجم اینترنت خانگی شما رو به زوال خواهد رفت. شما میتوانید اما در یک سرور مجازی این کار را با سرعت 1 تا 40 مگابایت انجام دهید و همان سرعت را نیز در هاست دانلود خود آپلود کنید. در کل میتوان گفت که سرور مجازی این سرعت را برای شما افزایش خواهد داد.

مزایای استفاده از سرور مجازی ایران

این سرور ها نسبت به سرورهای دیگر که اختصاصی هستند هزینه های بسیار کمتری دارند و البته می توان گفت که قابلیت ارتقا در آن ها نیز تا حد بسیار زیادی بالاتر از سرورهای معمولی است. دسترسی در آن ها نسبت به سیستم عامل های مختلف بسیار راحت تر خواهد بود و شما میتوانید متناسب با منابعی که دارید از سرعت های مختلف هم بهره مند شوید. در نهایت هم میتوان گفت که میتوانید Snapshot را در این بخش داشته باشید. مجازی سازها که یک بخش مهم در این زمینه هستند سرعت راه اندازی بالاتری در سرور مجازی دارند. آنچه که باید بدانید این است که این سرورها اگرچه مجازی هستند اما عملکردی کاملا مشابه با سرورهای اختصاصی دارند.

استفاده از سرور مجازی

سرورهای مجازی قدرتی دارند که میتوانند توسط آنها پورت هایی قوی برای کارهای مختلف ایجاد کنند. عمده ترین استفاده از سرور مجازی، هاست دانلود و همچنین میزبانی وب است. شما میتوانید روی سرورهای مجازی سیستم عامل ویندوز همراه با وب سرورهای مختلف و همراه با یک توزیع لینوکسی کنترل پنل ادمین را در دست بگیرید و آن را به عنوان سرور دانلود یا هاست سایت خود قرار دهید.

استفاده از سرور مجازی اما به همین راحتی ها هم نیست. هر نرم افزاری که در این بخش مورد استفاده قرار می گیرد باید به صورت 24 ساعته در حال کار کردن باشد و به همین دلیل هم استفاده از سرور مجازی بیشتر حس می شود.

 

 

سرور مجازی ایران

شاید تصور کنید که سرور مجازی چیست و چگونه میتوانید با پورت 1000 مگابایتی سرعت دانلود خود را تا 125 مگابایت افزایش دهید. در این حال باید بدانید که این کار رویا نیست و شما میتوانید با سرور مجازی ایران هم این کار را انجام دهید. البته سرعت دانلود به پارامترهای مختلف دیگری هم وابسته است و تنها پورت سرور در آن دخیل نیست و به همین دلیل هم باید آن ها را بررسی کنید.

اگر بخواهیم به طور خلاصه این نکته را برای شما باز کنیم باید بگوییم که در شبکه هر کامپیوتر یک شناسه وجود دارد. این شناسه باعث شناخته شدن این بخش خواهد شد. برای اینکه بتوانید به سرور مجازی خود متصل شوید، باید ابتدا آی پی آن را شناسایی کنید.  اگر سیستم عامل شما یکی از آن سیستم هایی است که لینوکس را به عنوان سیستم عامل خود می شناسد باید بدانید که باید از طریق SSH به آن متصل شوید. اگر روی رایانه خود از این ویندوز استفاده می کنید، باید بدانید که نرم افزارهایی که میخواهید از آن ها بهره مند شوید کدام ها هستند.

 

 

سرور مجازی ایران

سرور مجازی ایران ویندوز

حال اگر سیستم عامل سرور شما ویندوز است، باید توسط ریموت دسکتاپ به آن متصل شوید و همانند رایانه خود با آن کار کنید. در صورتی که سیستم عامل سرور مجازی شما یکی از توزیع های لینوکسی است باید بدانید که باید به وسیله ssh  به آن متصل شوید. در این حال میتوانید به راحتی با سرور مجازی کار کنید چرا که میتوانید یک رابط گرافیکی نصب کنید و یک محیط گرافیکی هم داشته باشید. منتها نکته ای که در این بخش وجود دارد این است که شما نمی توانید یک محیط گرافیکی داشته باشید بدون اینکه رابط گرافیکی را نصب کنید. البته این بخش هم ممکن است که با اندکی مکث همراه باشد و مشکل هم آنجاست که بین رایانه شما تا سرور اندکی فاصله وجود دارد. سرور شما بعضا در کشورهای خارجی مستقر است و به همین دلیل ممکن است که گاهی کیفیت سرور مجازی هم پایین بیاید. در این حال پیشنهاد ما به شما این است که شرکت میزبان خود را به خوبی استفاده کنید تا بتوانید از سرور مجازی ایران استفاده بهینه داشته باشید.

 

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *