اختتامیه جشنواره خاتم مجازی شد

اختتامیه جشنواره خاتم مجازی شد

[ad_1]

به گزارش رجانیوز علی اکبر اشعری رئیس جشنواره خاتم اظهارکرد: در پنجمین دوره جشنواره خاتم از میان ۴۹۵  اثر رسیده در این دوره، ۲۶۲ اثر در بخش بزرگسال، ۲۱۵  اثردر بخش کودک و نوجوان و ۱۸ اثر در بخش بین الملل به دبیرخانه جشنواره رسید.

وی افزود: از میان این آثار در مرحله اول داوری ۶۵  اثر در بخش بزرگسال ، ۲۰  اثر در بخش کودک و نوجوان  و ۵  اثر در بخش  بین الملل به مرحله نهایی راه یافتند، در بخش بزرگسال استان‌های تهران و قم به ترتیب با ۳۸  و ۲۶  اثر بیشترین عنوان ارسالی را داشته و استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، فارس،‌کرمان، یزد، اردبیل و قزوین حضور چشمگیری در این بخش از جشنواره داشته‌اند.

اشعری گفت: دربخش کودک و نوجوان، استان‌های آذربایجان غربی، اصفهان و همدان به ترتیب با ۴۵، ۲۰ و ۱۷ اثر بیشترین عنوان ارسالی را داشته و استانهای آذربایجان شرقی، خراسان رضوی،کرمان و تهران نیز حضور چشمگیری در این بخش جشنواره داشته‌اند.

رئیس جشنواره خاتم اضافه کرد: در بخش بین الملل نیز بیشترین اثر از کشور امارات متحده عربی و کشورهای لبنان، عراق و سوریه به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. در این دوره ۷۰ درصد نویسندگان‌ بخش بزرگسال و ۸۰ درصد نویسندگان بخش کودک و نوجوان برای نخستین بار در جشنواره شرکت کرده‌اند.

وی گفت: همچنین ۶۰ درصد آثار بخش کودک و نوجوان توسط افراد دارای سن ۹ تا ۱۶ سال نوشته‌اند. باتوجه به دستورالعمل‌های بهداشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا، آیین اختتامیه جشنواره پنجم ساعت ۱۱ صبح  روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه همزمان با سالروز معراج ‌پیامبر مکرم اسلام صلی الله علیه وآله وسلم بدون حضور شرکت کنندگان‌ در جشنواره و سایر میهمانان در دفتر نشر فرهنگ اسلامی برگزار می‌شود و مراسم مستقیماً از طریق برخی شبکه‌های اجتماعی پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.