احتمال لغو ممنوعیت پرواز هواپیماهای بوئینگ در اروپا

[ad_1]

پاسیک کی، رئیس سازمان امنیت هوانوردی اتحادیه اروپا، اعلام کرد که ممکن است مجوز پرواز هواپیماهای بوئینگ 737 مکس که بیش از یک سال است پرواز آنها در سراسر جهان ممنوع شده در ماه نوامبر صادر شود.

 

وی گفت برای نخستین بار در یک سال و نیم گذشته می‌توانم اعلام کنم که پایان ممنوعیت پرواز هواپیماهای 737 مکس، شدنی است.

 

رئیس سازمان امنیت هوانوردی اتحادیه اروپا ادامه داد انتظار می‌رود در فاصله کمی پس از صدور مجوز پرواز هواپیماهای بوئینگ 737 مکس از سوی سازمان هوانوردی فدرال آمریکا این سازمان اروپایی هم مجوز پرواز آنها را صادر کند که به احتمال زیاد در ماه نوامبر این مسئله اتفاق خواهد افتاد.

 

به گفته وی احتمالا تا پایان سال جاری این هواپیماهای بوئینگ که به خاطر دو مورد سقوط آنها در اواخر سال 2018 و ابتدای سال 2019 و کشته شدن 346 نفر پرواز آنها در سراسر جهان ممنوع شده بود، به خدمت بازگردند.

 

این مقام اروپایی بدون ارائه اطلاعات بیشتر گفت که به احتمال زیاد صدور مجوز پرواز این هواپیماها در چین بیشتر از اروپا طول بکشد.

 

ارزش سهام بوئینگ در معاملات شب گذشته و احتمالا به خاطر انتشار اخبار مرتبط با این مسئله 3.8 درصد رشد کرد.

 

سازمان امنیت هوانوردی اتحادیه اروپا مدت‌هاست که در زمینه بررسی امنیت هواپیماهای 737 مکس با شرکت بوئینگ و سازمان هوانوردی فدرال آمریکا در کش و قوس به سر می‌برند.

 

تمام اختلافات ما به جز یکی با طرف‌های آمریکایی حل شده و ما، کانادایی‌ها و برخی دیگر از کشورها خواستار آن هستند که امکان قطع برق دستی یک سیستم هشدار در هواپیماهای بوئینگ 737 که به نظر می‌رسد دلیل سقوط دو مورد آنها بوده است برای خلبانان فراهم شود.

 

کانادایی‌ها همچنین خواستار ارائه خدمات آموزشی بیشتر برای صدور مجوز پرواز هواپیماهای بوئینگ هستند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.