ابتلای دوباره فرد به کرونا اثبات نشده است

[ad_1]

مصطفی قانعی رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا و دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در برنامه تلویزیونی با بیان اینکه اکنون هیچ موردی نداریم که یک نفر دو بار مبتلا شده باشد، بیان کرد: طبق بررسی‌ها، برخی اسفند ماه به کرونا مبتلا شدند؛ آن زمان آنقدر کیت نداشتیم که به صورت قطعی بگوییم یک نفر مبتلا به کرونا است و تشخیص بر اساس سی‌تی‌اسکن ریه بود که آنفولانزا هم همین علائم را داشت.

 

وی  ادامه داد: علت اینکه «تامیفلو» تجویز می‌شد همین بود که فرد مبتلا به آنفولانزا بود؛ بنابراین اگر فردی مدعی است که اسفندماه کرونا گرفته، کرونا نبوده؛ ما اکنون به دنبال مدارکی قطعی هستیم که یک فرد، دوبار تست حلقی PCR آن مثبت شده باشد.

 

رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا افزود: ما مواردی داریم که ویروس در حلق یک فرد ۳۰ روز وجود دارد و بعد از دو هفته بهبودی، دوباره فعال می شود؛ این فعال شدن مجدد است؛ اما گر ما عفونت مجدد را بتوانیم اثبات کنیم موضوع دیگری است؛ این مهم است که هنوز چنین موردی نداشته‌ایم. هنوز برای ما که در یک مورد دو عفونت دیده شده باشد اثبات نشده است.

 

قانعی با تاکید بر اینکه در صدد هستیم عفونت مجدد را اثبات کنیم، بیان کرد: مدارکی به دست رسیده اما منتظریم مدارکی دال بر عفونت مجدد یک فرد در کمیته علمی ببینیم که اثبات فعالیت مجدد ویروس در بدن فرد باشد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.