آموزش فعال سازی تلفن گویا سانترال

[ad_1]

حتما برای شما هم پیش آمده است که با یک مجموعه کاری تماس گرفته باشید و یک اپراتور گویا شروع به معرفی بخش‌های مختلف آن نموده باشد ( برای مثال شما حتما با این پیغام‌ها آشنا هستید : برای ارتباط با بخش فروش عدد 1 ، واحد پشتیبانی عدد 2 و … را فشار دهید ). این قابلیت را منشی تلفی گویا، اپراتور گویا، تلفن گویا و در اصطلاح تخصصی دیزا می‌گویند.

قابلیت های اپراتور گویا

بر اساس گزارش ایده آل گستر بسیاری از مجموعه‌هایی که اقدام به راه اندازی یک مرکز تلفن ( سانترال ) می‌نمایند؛ یکی از اولین اولویت‌هایشان فعال سازی تلفن گویا سانترال می‌باشد. همانطور که می‌دانید؛ این قابلیت باید بر روی دستگاه سانترال ( PBX ) فعال شود. با توجه به اینکه اکثریت مجموعه‌های کاری در ایران از مرکز تلفن پاناسونیک استفاده می‌کنند؛ در این مقاله به آموزش فعال سازی تلفن گویا در سانترال پاناسونیک خواهیم پرداخت.

فعال سازی تلفن گویا در سانترال‌های پاناسونیک

همانطور که می‌دانید؛ دستگاه‌های سانترال پاناسونیک به دو دسته کم ظرفیت و پر ظرفیت تقسیم بندی می‌شوند. در ابتدا باید بدانیم که برای استفاده از تلفن گویا در هر کدام از دستگاه‌های سانترال پاناسونیک، احتیاج به یک کارت دیزا خواهیم داشت. این کارت باید ابتدا به صورت فیزیکی بر روی دستگاه نصب شود و سپس به صورت نرم افزاری برنامه ریزی شود.

تلفن گویا در سانترال کم ظرفیت

در سانترال‌های کم ظرفیت به ازای هر کارت دیزا، یک کانال به دستگاه سانترال اضافه می‌شود و به ازای هر کانال یک مشتری می‌تواند با اپراتور گویای شرکت در ارتباط باشد دستگاه‌های سانترال کم ظرفیت به صورت پیش فرض دارای یک کانال دیزا می‌باشند. بنابراین دستگاه سانترال کم ظرفیت شما؛ تنها قادر به پاسخگویی به یک مشتری در آن واحد می‌باشد.

این بدین معنیست که اگر همزمان دو مشتری با شرکت شما تماس بگیرند؛ یکی از آن‌ها آنقدر پشت خط بماند که نفر اول به یکی از بخش‌های مجموعه ( واحد فروش ، پشتیبانی و … ) متصل شود. برای رفع این مشکل، شما می‌توانید یک کارت دیزای دیگر به دستگاه سانترال اضافه نموده و کانال‌ها را به 2 افزایش دهید.

برای سانترال‌های کم ظرفیت، امکان اتصال بیش از دو کارت دیزا وجود ندارد؛ به عبارتی دیگر، تنها دو نفر می‌توانند به صورت همزمان از اپراتور گویا استفاده نمایند. کارت دیزایی که برای سانترال کم ظرفیت استفاده می‌شود؛ از مدل KX-TE82494 می‌باشد. بعد از آنکه کارت دیزا را خریداری و در محل مناسب بر روی دستگاه سانترال نصب کردید؛ باید آن را راه اندازی نمایید:

برای انجام تنظیمات کارت دیزا بر روی سانترال کم ظرفیت، باید تلفن KX-T7730 را از طریق جک 01 به دستگاه سانترال متصل نموده و مراحل زیر را دنبال نمایید:

  • دکمه Program را فشار دهید
  • ابتدا دکمه * و سپس # و پس از آن پسورد دستگاه ( به صورت پیش فرض 1234 را وارد کنید )
  • کد ۴۱۴ را وارد کرده و دستگاه را به کمک دکمه Mute از حالت Normal به وضعیت DISA OGM تغییر و یک رقم جهت شماره پیغام صوتی وارد کنید
  • کد ۵۰۰ را وارد کرده و دستگاه را از حالت without AA به وضعیت With AA تغییر دهید
  • کد 501 را وارد کرده و پس از انتخاب یکی از ارقام 0 تا 9، داخلی مورد نظر را وارد کنید

اکنون شما تعیین کرده‌اید که مشتری با  وارد کردن یکی از ارقام 0 تا 9، به یک داخلی خاص ( که در زمان تنظیمات تعیین کرده‌اید؛ وصل شود )

شما می‌توانید پیغامی که می‌خواهید برای مشتریان پخش شود را نیز ضبط نمایید. برای اینکار باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا کلید Program را فشار دهید
  • کد ۹۱ را وارد کرده و گوشی را بردارید
  • عددی که برای شماره پیغام صوتی در نظر دارید را وارد کرده و بعد از شنیدن صدای بوق؛ پیغامی که می‌خواهید برای تماس گیرندگان پخش شود را ضبط کنید
  • بعد از اتمام پیام، گزینه Store را انتخاب کنید

نکته : در زمان اعمال تنظیمات بر روی فعالسازی کارت دیزا، بعد از وارد کردن کد 414 ، رقمی که در ضبط دیزا به آن اختصاص داده‌اید؛ وارد کنید.

تلفن گویا در سانترال پر ظرفیت

تلفن گویا

در سانترال‌های پرظرفیت، امکان برخورداری از حداکثر 8 کانال دیزا وجود دارد. همانطور که می‌دانید؛ تنظیمات مربوط به تلفن سانترال ‌های پرظرفیت از طریق نرم افزار UPCMC انجام می‌شوند. برای فعالسازی تلفن گویا در سانترال پرظرفیت نیز باید دسگاه را از طریق USB به کامپیوتر متصل نموده و سپس وارد محیط نرم افزار UPCMC شوید.

این نرم افزار دارای بخش‌های مختلفی می‌باشد. شما می‌توانید از طریق منوی Slot کارت‌های دیزایی را که خریداری و نصب کرده‌اید مشاهده نمایید. برای ضبط پیغان دیزا باید وارد DISA MESSAGE شوید ( شما در یک سانترال پرظرفیت امکان ضبط 64 پیغام مختلف را خواهید داشت ).

برای ضبط پیغام دیزا باید یکی از تلفن‌های شرکت را در کلاس MANAGER ثبت کرده و سپس از طریق کد 361* بر روی دستگاه تلفن، پیغام‌های مختلف دیزا را ضبط نمایید.

در ادامه باید ارقام 0 تا 9 را به داخلی‌های مختلف متصل نماییم. در قسمت ۲-۳-۵ می‌توانیم هر شماره را به داخلی‌های مرتبط وصل نماییم. برای مثال اگر در پیغام 501 که ضبط کرده‌اید؛ رقم 3 را به بخش فروش اختصاص داده‌اید؛ باید در ادامه نیز داخلی مربوط به بخش فروش را به همین رقم متصل کنید.

برای خدمات و تعمیر سانترال پاناسونیک با ایده آل گستر تماس بگیرید.

از آنجایی که برنامه ریزی سانترال‌های پرظرفیت، یک امر کاملا تخصصی می‌باشد؛ طبیعی است که توضیحات ما در این مقاله ممکن است برای شما اندکی گیج کننده باشد.  بنابراین توصیه می‌کنیم هرگز شخصا اقدام به این کار ننمایید. برای خرید کارت‌های دیزا و همچنین برنامه ریزی آن‌ها در سانترال‌های پرظرفیت، می‌توانید با واحد فروش ایده آل گستر به عنوان نمایندگی رسمی و مجاز محصولات مخابراتی پاناسونیک در ارتباط باشید.

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *