آمریکا ۳۰۰ کامیون سلاح به سوریه فرستاد

[ad_1]

در ادامه تقویت حضور نظامی و اشغالگری واشنگتن در سوریه، ارتش آمریکا یک کاروان متشکل از ۷۰ کامیون حامل سلاح، تجهیزات نظامی و لجستیک را از عراق به سوریه فرستاد.

 

خبرگزاری آناتولی به نقل از منابع محلی گزارش داد: «ارتش آمریکا از طریق گذرگاه مرزی الولید با عراق، ۷۰ کامیون به سوریه فرستاده است».

 

این منابع که خواستار عدم افشای نام و هویتشان شدند، به آناتولی خبر دادند که کاروان ارتش آمریکا شامل ۱۲ خودروی زرهی، کامیونهای حاوی تجهیزات ضروری و چندین تانکر بود و روز پنجشنبه (هفته گذشته) به پایگاه‌های نظامی آمریکا در استان‌های حسکه و دیر الزور فرستاده شدند.

 

خبرگزاری آناتولی گزارش داد: «ایالات متحده که از سازمان‌های تروریستی پ‌ک‌ک و ی‌پ‌گ در سوریه حمایت می‌کند، طی دو هفته اخیر از طریق عراق حداقل ۳۰۰ کامیون در ۵ کاروان به منطقه (سوریه) فرستاده است».

 

طبق گزارش این رسانه دولتی ترکیه‌ای، آمریکا از اواخر اکتبر و آغاز عملیات موسوم به «چشمه صلح» ترکیه، در حال تمرکز روی تقویت مواضع خودش در مناطق اطراف میدان‌های نفتی سوریه است و همزمان از پایگاه‌هایش در منطقه عملیاتی خارج می‌شود».

 

آناتولی همچنین گزارش داد: «نیروهای ایالات متحده در حال حاضر ۱۱ پایگاه نظامی و مراکز نظامی فعال در مناطق اشغالی حسکه، رقه و دیر الزور دارند».

 

در ادامه این گزارش آمده است: «واشنگتن به طور مداوم در حال ارسال تجهیزات برای نیروهایش است که در میادین نفتی اشغال شده توسط تروریست‌های پ‌ک‌ک و ی‌پ‌گ مستقر هستند».

 

گزارش این رسانه درباره تقویت حضور اشغالگرانه آمریکا در میادین نفتی سوریه در حالی منتشر شده که چندی قبل دونالد ترامپ در جمع طرفدارانش درباره علت حضور نظامیان آمریکایی در سوریه صحبت کرده بود.

 

رئیس‌جمهور آمریکا در تجمع انتخاباتی هفته گذشته خود در کارولینای شمالی اذعان کرد که حضور نظامیان آمریکایی در سوریه به خاطر نفت است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.