آرامش خیال با امنیت دزدگیر های اماکن

دوربین های مداربسته، دزدگیرها و ردیاب ها، نداشتن امنیت انسان ها را به حداقل رسانده اند. اکثر مردم با دزدگیر ها آشنایی بیشتری دارند و بیشتر برای محافظت از خودرو از این وسیله استفاده می کنند.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، از ابتدای خلقت بشر تا به امروز امنیت مهم‌ترین بخش زندگی بوده اما بسیاری از اتفاقات، ما را در معرض خطر قرار می‌دهند و شرایط موجود، موجب بی اعتمادی ما به دنیا و هر آنچه در اطرافمان وجود دارد، می‌شود. راه‌های مختلفی وجود دارد تا یک زندگی با آرامش برای افراد ایجاد شود؛ اما برای حفاظت از محیط خانه و محل کار راه‌های راحت تری که طی دانش و فن بشری ایجاد شده اند، وجود دارد که این راه‌ها با تولید و عرضه به بازار کاملاً قابل دسترسی است. دوربین‌های مداربسته، دزدگیرها و ردیاب‌ها نداشتن امنیت را برای انسان‌ها به حداقل رسانده اند. اکثر مردم با دزدگیرها آشنایی بیشتری دارند و بیشتر برای محافظت از خودرو از این وسیله استفاده می‌کنند. اما دزدگیرها برای خانه و محل کار نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. ما در این مقاله می‌خواهیم کاربرد دزدگیر اماکن را به شما توضیح دهیم.

سیستم دزدگیر با توجه به نوع آن، در شرایط مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. گاهی افراد آن را برای محل کار و گاهی برای خانه یا خودروی خود نصب می‌کنند. دزدگیرها انواع مختلفی دارند که شامل دزدگیرهای آژیری، سخنگو و سیمکارتی می‌شوند. دزدگیرهای آژیری با داشتن سنسورهای مختلف مثل سنسور حرکتی یا سنسورهایی که در اثر ضربه فعال می‌شوند، صدا تولید می‌کنند و افراد را از وجود سارق یا اتفاقات غیر معمول با خبر می‌سازند. دزدگیرهای سخنگو کمی پیشرفته‌تر هستند و با برقراری ارتباط به صورت اتوماتیک با پیامک یا تماس اعلام خطر می‌کنند. نوع دیگر دزدگیر اماکن، دزدگیر سیمکارتی است که نیاز به اتصال خارجی ندارد و با استفاده سیمکارت به اینترنت متصل می‌شود. گاهی دزدگیرها را می‌توان از راه دور کنترل کرد و اگر در آن محل حضور نداشته باشید می‌توانید با دریافت پیام یا تماس از راه دور آن مکان را تحت کنترل داشته باشید.

مزیت نصب دزدگیر اماکن

دزدگیرهای اماکن ویژگی‌هایی دارند که نصب آن‌ها را ضروری و لازم می‌سازد. یکی از دلایلی که به تازگی و در سال‌های اخیر دزدگیرهای اماکن را مهم جلوه می‌دهد، بالا رفتن سرعت اطلاع رسانی آن‌ها است. دزدگیرهای جدید با قابلیت اطلاع رسانی سریع به صاحبان اماکن، از وقوع دزدی یا سرقت وسایل یا اطلاعات کاربران خود جلوگیری کرده است. یکی دیگر از دلایلی که نظر افراد را نسبت به دزدگیر جلب کرده، برقراری تماس است؛ در صورتی که دزدی یا سرقت و یا حرکتی غیر معمول یا ضربه‌ای به دزدگیر اتفاق افتد، سیستم هشدار آن سریعاً فعال می‌شود و تماس اضطراری با صاحب آن مکان برقرار می‌کند. گاهی دزدگیرها به گونه‌ای تنظیم می‌شوند که بتوانند با پلیس تماس برقرار کنند یا در صورت بروز حادثه‌ای مانند حریق آتش نشانی با کاربر ارتباط برقرار کنند. مزیت دیگر سیستم دزدگیر، کنترل آن از طریق تلفن همراه است. گاهی هم دزدگیرها، مخصوصاً دزدگیرهای قدیمی تر، با پخش آژیر اعلام هشدار می‌کنند.

سنسورهای موجود در دزدگیرها

دزدگیرهای اماکن، دارای سنسورهای حرکتی، لرزشی، سنسور حساس به دود و سنسور وزنی هستند. همه این سنسورها در شرایطی مخصوص کاربرد دارند. مثلاً زمانی که موجودی از دزدگیر اماکن عبور کند، سنسورهای حرکتی آن فعال می‌شوند. یا زمانی حریق و آتش سوزی پیش آید، ممکن است سنسورهای حساس به دود فعال شوند. همچنین حسگرهای چشمی و حسگرهای حرارتی در صورت عبور انسان اعلام هشدار می‌کنند. در اثر ضربه به دزدگیر اماکن، یا شکسته شدن آن نیز اعلام خطر و هشدار به صورت تماس یا آژیر به صاحب مکان اعلام می‌گردد.

دوربین مارکت، سایت تخصصی نصب دوربین مدار بسته و سیستم‌های امنیتی مانند دزدگیر، اطلاعات دقیق در حوزه دزدگیرهای اماکن را به شما ارائه خواهد داد. پس برای داشتن اطلاعات بیشتر به صفحه محصولات دوربین مارکت به نشانی https://www.doorbinmarket.com  مراجعه فرمائید.

منبع: خبرگزاری مهر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.