امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
گزارش مردمی ؛

الیگودرز با وجود جاذبه های زیبای طبیعی وگردشگری  ولی بدلیل عدم وجود زیر ساخت های مناسب و بی توجهی مسئولین به این صنعت به ایستگاه موقت برای مسافران نوروزی تبدیل شده است .

کد خبر: ۹۰۹۱
تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۲

به گزارش هیجار ،صنعت گردشگری و افزایش سفر می تواند نقش کلیدی در ایجاد فرصت های شغلی و توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هر منطقه داشته باشد بنابراین تحقق این مهم با توسعه زیر ساخت های گردشگری امکان پذیر است.

الیگودرز مشرق زیبای لرستان با وجود داشتن ظرفیت های گردشگری بالقوه و بالفعل ولی بدلیل عدم وجود زیر ساخت ها این صنعت همچنان برای مسئولین ومردم  شهرستان بی رونق وناشناخته شده است .

نمایشگاه نوروزی در الیگودرز،عکس،تصویر،مشرق زیبای لرستان

 

بی توجهی مسئولین در ایمن سازی جادهها  وامکانات گردشگری

محمد برفی مسافرانی که از استان  تهران به مناطق جنوبی کشورسفر نموده است در این باره گفت: برای چندمین بار که از  الیگودرز عبور می کنم  ومتاسفانه به جاذبه های گردشگری و تفریحی شهرستان نرفته ام چرا که حتی مسیر برای من مسافر نامشخص و وقتی از غرفه داران نمایشگاه در خصوص وضعیت جادهها سوال پرسیدم گفتند که نامناسب وامکانات رفاهی کم است حتی برای دسترسی  باید مسیر را دوباره برگردم. 

 

نمایشگاه نوروزی در الیگودرز،عکس،تصویر،مشرق زیبای لرستان

وی ادامه داد: مسئولین این شهرستان  برای معرفی بیشتر جاذبه های گردشگری از طریق رسانه ملی وشبکه های اجتماعی  اقدام کنند و جادههای ورودی شهرستان را ساماندهی کنند و تابلوهای راهنما برای معرفی بیشتر جاذبه های گردشگری  در مسیر نصب نمایند.

این مسافر یادآور شد: متاسفانه در استان  لرستان مسئولین در توجه به امکانات رفاهی و خدمات به مسافرین توجهی نداشته و بیشتر جاذبه های گردشگری وطبیعی در جاده های با عرض کم و خطر ناک وجود دارد وهیچ توجهی در خصوص ایمن سازی و استفاده از امکانات رفاهی  لحاظ نمی شود.

عدم معرفی جاذبه های گردشگری مشرق زیبای لرستان

یکی دیگر از مسافران در این باره گفت: حداقل تصاویر جاذبه های گردشگری شهرستان  باید در مسیرهای ورودی نصب شود  ودفترچه راهنمای گردشگری  کامل وجامع نیست  اولا توضیحات  وتصاویر مختصر و ثانیا نقشه ای برای مسیر دسترسی در آن ترسیم نشده وباید از افراد بومی و عابرین عبوری در طول مسیر سوال شود که امری خسته کننده و طاقت فرسا می باشد.

نمایشگاه نوروزی در الیگودرز،عکس،تصویر،مشرق زیبای لرستان

وی ادامه داد: متاسفانه محل نمایشگاه نوروزی  مناسب نمی باشد و  کف پوش این نمایشگاه ،عدم وجود  پارکینگ مناسب برای وسایل نقلیه ، فضای کم و عدم نظم خاص در غرفه ها و.... از مشکلات آن می باشد  وبیشتر غرفه داران  بدنبال کاسبی هستند چرا که حتی مکان برای استراحت ونشستن مسافران وجود نداشته و در سیاه چادرها نیز بایدمانند پارکینگ خودرو بصورت ساعتی پول پرداخت شود .

این مسافر اظهار داشت: متاسفانه الیگودرزبعنوان مقصد گردشگران نوروزی نیست چرا که اطلاع رسانی از وضعیت جاذبه های و مکانهای تفریحی وهمچنین ارائه  خدمات ضعیف است  و بدلیل عدم وجود زیر ساختهای مناسب با وجود این همه نعمتهای خدادادی در این شهرستان فقط  به محل گذر تبدیل شده است ونهایتا چند ساعتی در آن توقف می نماییم.

الیگودرز دروازه ورودی لرستان برای مسافران شرق کشور

حسین مرادی ازساکنین  اصفهان به همراه خانواده  برای اولین بار به الیگودرز سفر نموده در این باره گفت: الیگودرز دارای آب و هوای بسیار مطبوع است ولی متاسفانه در معرفی شهرستان و مکانهای تفریحی بسیار کم کاری شده است و هر مسافر نوروزی زمانیکه تصاویر ابشارها ، مکانهای زیارتی و گردشگری آن را از دفترچه راهنما مشاهده می کند اشتیاق برای  حضور در این مکانها ما را دو چندان می کند ولی با حضور در این مناطق عدم وجود زیر ساخت های لازم کاملا قابل مشاهده است.

نمایشگاه نوروزی در الیگودرز،عکس،تصویر،مشرق زیبای لرستان

وی ادامه داد: امسال ما لرستان رامقصد سفرها انتخاب کرده ایم و به سایر شهرستانهای این استان سفر نمودیم  والیگودرز بعنوان ورودی لرستان برای مسافران  شرق کشور باید مورد توجه مسئولین لرستان قرار گیرد چرا که مکانهای دیدنی ،گردشگری ومناطق روستایی بسیار زیادی دارد ومردم روستایی این شهرستان بسیار مهمان نواز هستند.  

مرادی اظهار داشت: مسافرانی  که برای دیدن جاذبه های گردشگری به این شهرستان سفر می کنند انتظار دارند امکانات رفاهی ، رستورانهای بین راهی و سوئیت ها ،مغازهای تعمیر وسایل نقلیه  و....  وجود داشته باشد ولی کمتر در این شهرستان مورد توجه مسئولین ومردم قرار گرفته است .باید مردم ومسئولین به موضوع گردشگری توجه بیشتری کنند چرا که الیگودرز با وجود این همه زیباهای خدادادی بسیار جای پیشرفت و توسعه دارد و قطعا اگر یکی از این جاذبه های طبیعی در استان اصفهان بود بسیار مورد توجه قرار می گرفت.

 نمایشگاه نوروزی در الیگودرز،عکس،تصویر،مشرق زیبای لرستان 

استفاده از ظرفیت های بومی برای جذب گردشگران

علی کشاورز یکی دیگر از مسافران نوروزی گفت:  برگزاری نمایشگاها برای معرفی مکانها و صنایع دستی وگردشگری  خوب ولی کافی نیست در سایر استانها مانند یزد بنرهایی از جاذبه ها ومکانهای گردشگری  در محل نمایشگاه و حتی در داخل شهر نصب شده که سبب ایجاد انگیزه برای مسافران می شود ولی در الیگودرز در نمایشگاه و ورودیها چیزی مشاهده نکردیم.

 وی ادامه داد: صنایع دستی ،میراث فرهنگی ،غذاهای محلی از نوع بهترین باید در معرض عموم مسافران  قرار گیرد نه اینکه به مکانی  تنها برای کسب درآمد تبدیل شود  حتی  می تواند با اجرای نمایشهای محلی  آداب وسنن این شهرستان به مسافران نوروزی معرفی نمود .

نمایشگاه نوروزی در الیگودرز،عکس،تصویر،مشرق زیبای لرستان

 

این مسافر اضافه کرد: افراد بومی از سد حوضیان که در ابتدای شهر الیگودرز بسیار تعریف نمودند که سبب شد از این مکان زیبا بازدید کنیم  ولی برای حضور مسافران و استفاده از این مکان تفریحی هیچگونه امکاناتی وجود نداشت وحتی در جاده ورودی از سمت اصفهان وسایر ورودیها  تابلوی  برای هدایت مسافران به این مکان دیدنی و جذاب وجود نداشت .

 زرینی یکی دیگر از مسافران نوروزی که  از ملایر به استان اصفهان مسافرت کرده است  در این خصوص گفت:  الیگودرز دارای مفاخر و هنرمندان بسیاری در سطح کشور است ولی این شهر ناشناخته مانده است وبسیاری از شهرها واستانها  با جاذبه تاریخی ، گردشگری یا مناطق دیدنی شناخته شده اند مسئولین  ومردم باید این مسئله را توجه قرار دهند.

نمایشگاه نوروزی در الیگودرز،عکس،تصویر،مشرق زیبای لرستان

عدم وجود مکان ثابت برای نمایشگاه نوروز در الیگودرز

امیر افروغ یکی از غرفه داران الیگودرزی در نمایشگاه نوروزی شهرستان به مشکلات مسافران نوروزی اشاره کرد وبیان نمود: متاسفانه نمایشگاه نورزی هر سال در الیگودرز مکان ثابت نداشته و مسئولین هر سال در نزدیکی  ایام نوروز مکانی جدید برای برپایی نمایشگاه در نظر می گیرند .

نمایشگاه نوروزی در الیگودرز،عکس،تصویر،مشرق زیبای لرستان

وی ادامه داد: بسیاری از مسافران از وضعیت نامناسب سرویس بهداشتی  نمایشگاه احساس نارضایتی نموده از فاقد سیستم روشنایی در جادههای ورودی شهرستان ، عدم وجود پارکینگ مناسب ، مکانهای گردشگری ،... داشتند و برای ادامه مسیر و یا حتی رفتن به مناطق گردشگری سوالات بسیار داشتند که بایدیک راهنما در نمایشگاه جهت پاسخگویی در نمایشگاه حضور داشت. 

وی بیان کرد: امسال کرایه هر غرفه برای 10روز  500هزار تومان است که سبب می شود بسیاری از اجناس در این مکان گران بفروش برسد که عاملی برای عدم استقبال از این نمایشگاه بود مسئولین باید برای جذب تروریست امکانات بیشتری در نظر بگیرند و امکانات رفاهی به مسافران ارائه دهند.

گزارش :یاسر مومنی

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: