امروز: شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷
رییس منابع طبیعی الیگودرز:

سعیدی فر گفت : امسال  ۳۷۲ هکتار از اراضی منابع طبیعی الیگودرز رفع تصرف گردید و برای بیش از  ۱۱ هزار از اراضی ملی سند اخذ شد.

کد خبر: ۹۰۲۸
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۹

به گزارش هیجار ،مرتضی سعیدی فر رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری الیگودرز ضمن تبریک هفته منابع طبیعی گفت:در سال جاری ۳۷۲ هکتار از اراضی منابع طبیعی الیگودرز رفع تصرف شده و برای ۱۱ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی سند اخذ و ۳۸ هزار هکتار نیز از این اراضی  در برنامه دریافت سند می باشد.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان الیگودرز تعداد ۱۱۴ معدن وجود دارد افزود: از این تعداد ۵۶ معدن با مجوز منابع طبیعی فعالیت می کنند که برای آنها دفترچه تهیه شده است.

سعیدی فر گفت: مقدار ۲۹ هکتار از اراضی ملی محدوده روستاها جهت احداث مسکن روستایی و اجرای طرح هادی در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است.

وی با اشاره به اراضی ملی حاشیه شهر نیز گفت: امسال سه پلاک از این اراضی به مسکن و شهرسازی واگذار شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری الیگودرز مجموع منابع طبیعی الیگودرز را ۴۳۵ هزار هکتار عنوان کردو افزود: از این میزان ۲۸۰ هزار هکتار جنگل و مابقی مراتع می باشد و شهرستان الیگودرز رتبه اول منابع طبیعی در استان را به خود اختصاص داده است.

وی به گستردگی حوزه منابع طبیعی شهرستان الیگودرز اشاره نمود و افزود: متاسفانه برخی نگاههای منفی به منابع طبیعی الیگودرز و کمبود نیرو و امکانات در شهرستان مشکلات زیادی را در این حوزه بوجود آورده است که در صورت تداوم وضعیت به مراتب بدتر خواهد شد.

سعیدی فر منابع طبیعی را عامل مهم زندگی و حیات دانست و افزود: عدم توجه و گهگاهی نامهربانی با طبیعت از موضوعاتی است که رفع آن نیاز به فرهنگ سازی و همت همگانی دارد.

این مسئول به اقتصاد مقاومتی و توسعه گیاهان دارویی اشاره نمود و افزود: ۴۲۵ هکتار از اراضی ملی جهت کاشت گیاهان دارویی در اختیار بهره برداران الیگودرز قرار گرفته است.

وی افزود: اجرای طرح  حفاظت مشارکتی از جمله اقداماتی است که در راستای کاهش مشکلات کمبود نیرو اجرایی شده و تا کنون قرارداد ۵۹ هزار هکتار منعقد شده است.

 رییس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری الیگودرز اضافه کرد: با پیگیری های نماینده الیگودرز اواخرسال گذشته انقلابی بزرگ در توسعه فضای سبز صورت گرفت و با اختصاص ۷۰ هزار نهال و و کاشت این نهال ها در حاشیه سد حوضیان حرکت خوبی در جهت توسعه فضای سبز صورت گرفت و در کمربندی جنوبی هم این نهال کاری توسط شهرداری انجام شد که نیاز مند توجه و نگهداری می باشد.

وی با اشاره به گستردگی منابع طبیعی در بخش بشارت ذلقی گفت: این بخش نیاز به ایجاد پاسگاه حفاظتی و  شول آباد  هم نیازمند ایجاد نمایندگی اداره منابع طبیعی می باشد که امیدواریم با پیگیری مسوولین و نماینده الیگودرز این خواسته محقق شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: