امروز: پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
امام جمعه الیگودرز :

حجت الاسلام ارزنده گفت: علما  ومحافظان دین نباید در برابرکسانیکه نسبت به ائمه اطهار (ع) بی حرمتی نموده و هم اکنون بدنبال  زیر سوال بردن عصمت رسول اکرم و ائمه اطهار (ع) هستند سکوت نمایند.

کد خبر: ۸۸۹۶
تاریخ انتشار: جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۶

به گزارش هیجار  ،حجت الاسلام محمد علی ارزنده در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک بمناسبت فرا رسیدن  میلاد با سعادت حضرت زینب (س) وروز پرستارگفت: متاسفانه یکی از مسئولین در صحبت های اخیرخود رسول اکرم  و ائمه اطهار (ع ) را زیر سوال برده است  که بایداز وی  این سوال پرسیده شود که چرا باید کسانی که دارای تریبون ومسئولیت در کشور هستند  اختیار زبان را ازدست داده  و چنین توهین هایی را بیان کنند!

وی ادامه داد: رسول اکرم وائمه اطهارخلیفة الله  و آینه تمامی نمای جلال الله و مظهر علم و صفات الهی هستند و خداوند هر عنایت که شامل موجودات عالم نماید تنها از مسیر ائمه اطهار (ع) است .

امام جمعه الیگودرز به آیات قرآن در خصوص رسول اکرم و ائمه اطهار اشاره کرد وافزود:  رسول اکرم سرچشمه وحی الهی و طبق آیات قرآن همه اعمال ورفتار از جانب خداوند متعال است ، کلام ،اعمال پیامبر و اهل بیت عصمت وطهارت (ع) حجت برای دیگران است چگونه می توان از آنها عیب گویی یا انتقاد نمود واگرپیامبر اکرم در اموراتی با  مردم مشورت داشته برای تربیت جامعه اسلامی بوده است.

خطیب نماز جمعه الیگودرزاضافه کرد: پس از واقعه غدیر عده ای که بنا بر ظاهر به خدا و پیامبرش قبول نداشتند بعد از سخنان پیامبراکرم (ص) این جمله را بیان می نمودند که " این سخن از خداوند یا از خود شماست  " آنها حتی به آیات قرآن شک داشته و  آنهارا  قبول نداشتند و با بهانه گیری بدنبال ازبین بردن حقیقت اسلام ناب محمدی بودند.

وی بیان کرد: متاسفانه امروز برخی از افراد از کسانیکه  حقیقت ایمان و پیامبر اکرم (ص) را درک نکرده اند الگو برداری می کنند و وظیفه علما و محافظان دین بلافاصله جواب چنین توهین هایی رابدهند.

حجت الاسلام ارزنده اظهار داشت: جای تاسف که علما در مقابل سخنان افرادی که بیان نمودند مذاکره  را حاصل  قیام امام حسین (ع) دانسته ، صلح امام حسن (ع) را زیر سوال می برند  و برای امام رضا (ع) حریم  قائل نیستند سکوت می نمایند وهم اکنون نیز بدنبال بی حرمتیهای خود عصمت رسول اکرم و ائمه اطهار (ع) را زیر سوال می برند.

وی به سخنان مقام معظم رهبری در اغتشاشات چند هفته گذشته اشاره کرد وبیان نمود: عده ای بیش از  55مرتبه بزرگترین توهین ها را به منتقدان خودنسبت داده اند  وهم اکنون صحبت از انتقاد از رسول اکرم ائمه اطهار (ع) می کنند ودر تریبونهایی که انعکاس بین المللی داشته این جملات را بیان می کنند.

امام جمعه الیگودرز به  کمبود نزولات آسمانی در شهرستان اشاره کرد وافزود: متاسفانه امسال میزان طبق گزارش هواشناسی میزان بارشها حدود 25 میلی متر بوده  در حالیکه در سال قبل میزان بارشها 178 میلی متر گزارش  شده است که نشان از خطر خشکسالی که مسئولین باید از کشت محصولاتی که نیاز به آب فراوان داشته جلوگیری کنند و مردم نیز باید در مصرف آب صرفه جویی نمایند.

خطیب نماز جمعه الیگودرز با تبریک روز پرستار گفت: حضرت زینب (س) الگوی واقعی برای همه زنان و مخصوصا پرستاران است چرا که درقیام عاشورا در هر شرایطی وظیفه خود را انجام داد وپرستاران در خدمت رسانی به بیماران نباید مشکلات شخصی آنها تاثیر گذار باشد.

وی ضمن عرض تسلیت به جانباختگان کشتی ایرانی بیان کرد : مسئولین باید پیگیریهای لازم جهت روشن شدن وشفاف سازی علت واقعی این حادثه تلخ را انجام دهند .  

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: