امروز: پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
حمایت علنی آمریکا، اسرائیل و عربستان از اختشاشگران؛

در چند روز اخیر اعتراضاتی به وضعیت معیشتی در تهران و چندشهر کشور برگزار شد اما برخی بیگانگان بر روی این موج سوار شدند و صحنه‌گردانی این اتفاقات را به خصوص در فضای مجازی عهده‌دار شدند.

کد خبر: ۸۸۳۷
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۵

به گزارش هیجار ،پس از تجمعاتی که در چند روز گذشته به دلیل وضعیت نامساعد اقتصادی و در برخی شهرها توسط جمعی از مالباختگان موسسات مالی اتفاق افتاد، روز گذشته تعداد معدودی در مقابل دانشگاه تهران تجمع کردند که برخلاف دیگر تجمعات، تجمع آن‌ها رنگ و بوی سیاسی داشت.

در این تجمع خبری از اعتراض به گرانی‌ها و وضع اقتصادی نبود و شعارها بیشتر با مضامین ساختارشکنانه و سیاسی از جمله «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران»، «مرگ بر روسیه»، «دانشجو می‌میرد ذلت نمی پذیرد» و شعارهایی تند علیه مسئولان نظام بود.

در ادامه اغتشاشات روز گذشته، تعدادی از آشوبگرها با آسیب رساندن به اموال عمومی و آتش زدن سطل‌های آشغال در خیابان انقلاب، سعی کردند ایجاد رعب و وحشت کنند اما نکته قابل تامل در ساماندهی این آشوب ردپای آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها و سعودی‌ها است.

به گزارش فارس،‌ ترامپ بی‌تجربه در همان ساعات ابتدایی با حمایت علنی از اغتشاشات در ایران، بیانیه کاخ سفید را در حساب توییتری‌اش منتشر کرد و نوشت: «گزارشات زیادی از تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز شهروندان ایران که از فساد رژیم و هدر دادن ثروت این کشور برای تأمین منابع مالی تروریسم در خارج این کشور خسته شده‌اند، وجود دارد».

 

ترامپ چندی بعد دوباره از برخی ناآرامی‌ها در ایران حمایت کرد. وی در توییتی مدعی شد سران ایران تنها از توان نظامی آمریکا و مردم ایران می‌ترسند.

 

سناتور «جان مک‌کین» نیز با به اشتراک گذاشتن مقالات ضد ایرانی درباره اغتشاشات اخیر، در توئیتر خود بر حمایت آمریکا از اغتشاشگران تاکید کرد.

 

«سارا سندرز» سخنگوی کاخ‌سفید در پیام توئیتری با بیان اینکه آمریکا در کنار اغتشاشگران ایستاده، تهدید کرد: روزهای چشم‌پوشی آمریکا از سرکوبگیری در ایران به پایان رسیده است.

 

«مایک کلی» عضو مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت پنسیلوانیا، با اشاره به حمایت دونالد ترامپ از اغتشاشات ایران، گفت آمریکا در کنار اغتشاشگران ایستاده و دوست آنهاست.

 

حساب رسمی توئیتر «آمریکا در فارسی» نیز  هشتگ تظاهرات سراسری را به ایرانیان پیشنهاد داد و از آن حمایت کرد.

 

اما بیشترین کسی که به ندای آمریکایی‌ها جواب مثبت داد، سعودی‌ها بودند. همانطور که مشخض است بیش از 70 درصد هشتگ «تظاهرات سراسری» از خارج از ایران توییت شده و عربستانی‌ها با 27 درصد سردمدار این حرکت بودند.

 دیگر هشتگ‌های اعتراضات اخیر در ایران از این نقاط در توئیتر داغ شد، عربستان، اسرائیل، ترکیه، آمریکا و ...

 

هشتگ  «یحدث الان فی ایران» هم در این مدت کوتاه یکی از ترند جهانی توییتر شد که باز هم نشان از همکاری کاربران عرب زبان در اغتشاشات اخیر دارد. با کمی بررسی مشخص می‌شود که مبدا این حرکت هم عربستان بوده است!

 

البته آش این اغتشاشات آن قدر شور شد که تروریست‌های جبة‌النصره از آشوب‌های نه چندان گسترده در ایران نیز ابراز خوشحالی کردند.

 

از دیگر فته‌گرهای این غائله، منافقین بودند که در این روزها دوباره به شدت فعال شدند.

 

 کارشناس فارسی زبان شبکه العربیة از پاریس (به عربی می‌گوید) فکر کردید خون کشته های مجاهدین خلق! پایمال می‌شود؟

 صفحه های منافقین و حامیانشان در حمایت از اعتراضات ایران

 

گرچه اعتراض قانونی به وضعیت اقتصادی کشور حق مردم است اما صحنه‌گردانی این حرک توسط کشورهایی که طی دهه‌های اخیر علنی و غیرعلنی مردم ایران را تحت انواع و اقسام فشارها قرار دادند، نشان از فتنه جدید می‌دهد.

انتهای پیام/

منبع :فارس

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: