امروز: دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
امام جمعه الیگودرز:

حجت الاسلام ارزنده  گفت: مسئولین ،کارکنان ادارات ومردم  باید به اقامه نماز دراول وقت توجه ویژه داشته باشند  و در هنگام ادای  این فریضیه واجب الهی بمعنای واقعی خود را در محضر خداوند بدانند.

کد خبر: ۸۸۱۳
تاریخ انتشار: جمعه ۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۶

به گزارش هیجار ،حجت الاسلام محمد علی ارزنده در خطبه های نماز جمعه این هفته به پیام رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز اشاره کرد وبیان نمود:  متاسفانه بی توجهی به مسئله نماز تاجایی که برخی  ادارات  فاقد نماز خانه یا حتی مکانهایی مانند زیر راه پله و مکانهای نامناسب که امکان  برگزاری نماز جماعت وجود نداشته بعنوان  نماز خانه انتخاب می کنند.

وی ادامه داد: در برخی دستگاهها و ادارات شهرستان نیز حتی با برپایی نماز جماعت ولی همه  کارکنان آن ادارات در این فریضیه واجب الهی شرکت نمی کنند.  

حجت الاسلام ارزنده به سخنان شهید رجایی که به کار بگوید نماز داریم اشاره کرد وبیان نمود: حکومت اسلامی مجوزداده که حقوق بگیران دولت در وقت اداری  بمدت 15 دقیقه  نماز اول  وقت را بجا بیاورند ولی متاسفانه عده ای به این موضع بی اعتنا می باشند واین افراد درحقیقت " خسر الدنیا و الآخرة " هستند.

خطیب نماز جمعه الیگودر با اشاره به اینکه  مسئولین ومردم  باید در رابطه نماز باید امکانات را هزینه کنند اضافه کرد: متاسفانه در هتل ها و رستوانها  با وجود ساختمانهای بسیار مجلل ولی  بدترین امکانات و مکانها را برای نماز خانه  در نظر گرفته اند که این امرگویای این مطلب است که از روز نخست به  مسئله عبادات وبندگی بمعنای واقعی فاصله گرفیتم و امروز شاهد بی اعتنایی وبی توجهی به واجبات الهی از سوی مسئولین ومردم درجامعه  هستیم.

امام جمعه الیگودرز بیان کرد: مسئولین ،کارکنان ادارات ومردم  باید به اقامه نماز دراول وقت توجه ویژه داشته باشند نه اینکه  نماز را باری بر دوش خود بحساب بیاورند و باید در هنگام اقامه نماز بمعنای واقعی خود را در محضر خداوند بدانند.

وی  ضمن عرض تسلیت بمناسبت  درگذشت آیت اله حائری شیرازی به گوشه ای از زندگی وی اشاره کرد وبیان نمود: آیت اله بهجت ، آیت اله حائری شیرزای و سایر علما با  اخلاص عمل وتقوا به درجات رفیع رسیدند واز آنها  بعنوان عارفان مجاهد  وواقعی یاد می شود.

حجت الاسلام ارزنده گفت:  همه علما و بزرگان با ارادتمند وتوجه به  اهل بیت (ع)  به جایگاه بلند مرتبه رسیده اند  وبرای مثال آیت اله حائری شیرازی چند  روز در حرم حضرت معصومه (س) بعنوان کفش دار خدمت می کرند واین امربزرگترین  افتخار برای خود بحساب می آوردند.  

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: