امروز: پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
نماینده مردم الیگودرز:

دکتر خدابخشی گفت: نظام برنامه ریزی فعلی کشور و ساختار مجلس پاسخگو و حلال ابر چالشها ومشکلات  کشور نیست و تنها راه حل این مشکلات برنامه ریزی سیستمی جامع می باشد.

کد خبر: ۸۷۸۹
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۴

به گزارش هیجار ،نشست بازنشستگان کشوری و لشگری شهرستان با حضور دکتر خدابخشی ونماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در سالن همایش محمد رسول الله دانشگاه آزاد برگزار شد.

اولین نشست بازنشستگان کشوری و لشگری شهرستان با حضور دکتر خدابخشی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ومسئول بازنشستگان استان  در سالن همایش محمد رسول الله دانشگاه آزاد برگزار شد.

نشست بازنشستگان الیگودرز با نماینده ،عکس،تصویر

در این مراسم ابتدا چند تن از بازنشستگان به بیان مشکلات و مطالبات قانونی ازجمله اجرای کامل و دقیق قانون مدیریت خدمات کشوری ، چابک سازی بیمه ناکارآمد فعلی و اجرای همسان سازی حقوق و تسهیلات با شاغلان پرداختند .

 

نشست بازنشستگان الیگودرز با نماینده ،عکس،تصویر

دکتر محمد خدابخشی  نماینده الیگودرز در این مراسم گفت: مشکلات بازنشستگان و صندوق های بازنشستگی ناشی از ناکارآمدی نظام برنامه ریزی فعلی کشور است.

وی ادامه داد: برنامه ریزی فعلی کشور پاسخگوی مطالبات بازنشستگان نیست و نیازمند تقویت و اصلاح فوری دارد که راه حل اساسی رفع این چالش ،برنامه ریزی سیستمی جامع نگر لازم است.

خدابخشی بیان کرد: اشتغال ،آب ،محیط زیست ،صندوق های بازنشستگی ، بانکهاو آسیب های اجتماعی  6 ابر چالش در کشور هستند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به وضعیت  صندوق بازنشستگی کشوری اشاره کرد وبیان نمود: یک  میلیون 350هزار بازنشسته از این صندوق حقوق دریافت می کنند که متوسط حقوق دریافتی یک میلیون790 هزار تومان می باشد که جوابگوی مشکلات هزینه های آنها نمی باشد.

وی به  مشکلات و پاسخگویی به خواسته های بحق بازنشستگان از سوی دولت و مجلس تاکید کرد و اظهار داشت: تنها راه حل همه ابر چالش ها ومشکلات کشور وجود یک برنامه ریزی  سیستمی جامع نگر است وهم اکنون  نظام برنامه ریزی جوابگوی مشکلات نمی باشد .

نماینده مردم الیگودرز اضافه کرد :نظام برنامه ریزی باید تقویت ، اصلاح و همه جوانب در آن لحاظ شود این نگاه باید در مجلس ودولت حاکم شود و اگر نگاه سیستمی در کشور حاکم نشود و سازمان برنامه و بودجه بعنوان مغز متفکر برنامه ریزی کشور فاقد نگاه علمی و کارشناسی باشد نمی توان نیازهای بازنشستگان را برآورده سازیم.

همه باید نگاه بر نامه ریزی به مشکلات داشته باشند گفت:  متاسفانه مصاحبه های سیاسی و وعده های بدون پشتوانه  دردی از دردهای بازنشستگان ومردم درمان نخواهد کرد وساختار فعلی مجلس بصورتی که  تمرکزی بر همه امور نداشته و متاسفانه وقت و وانرژی مجلس بجای بحث وبررسی در خصوص ابر چالش ها در سایر امور صرف می شود.

خدابخشی با اشاره به اینکه برای مشکلات بازنشستگان خلاء قانونی  وجود نداردبیان کرد:احکام لازم برای بازشستگان در مجلس  مصوب شده ولی متاسفانه قانون خدمات کشوری چند سالی که اجرا نشده و برخی دستگاهها با رایزنی و  اعمال نفوذ مزایایی برای کارکنان خود در نظر گرفته بودند و فاصله زیادی ایجاده شده بود  که در برنامه ششم توسعه  احکامی برای شاغلین وبازنشستگان ایجاد یک سامانه  بانک اطلاعاتی توسط  درجهت شفافیت دریافتیها  وجلوگیری از پرداخت حقوق های  نجومی است.

 

نشست بازنشستگان الیگودرز با نماینده ،عکس،تصویر

 رئیس فراکسیون نظارت براجرای برنامه های توسعه کشور وظیفه نمایندگان را قانونگذاری و نظارت است بیان کرد: صندوق های بازنشستگی و دیگر ابر چالش ها ناشی از ناکارامدی برنامه ریزی کشور است که با روند و بحران فعلی که این صندوق ها بدان دچار شده اند قادر به ادامه حیات نخواهند بود و ضروری است مجلس به سرعت وارد عمل شود و ساز و کارهای لازم برای تنظیم مقررات این صندوق ها را طراحی کند.

خدابخشی در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات صندوق های بازنشستگی کشور اشاره کردو گفت: صندوق های بازنشستگی کشوری در حال حاضر نیازمند اصلاح ساختار است و تنها 7درصد از حقوق بازشستگان ازسود این صندوق پرداخت می شود و 21 درصد از محل کسورات شاغلین و 71 درصد نیز  از بودج عمومی کشور توسط دولت  برای بازنشستگان پرداخت می شود در این زمینه از تجارب کشورهای موفق  استفاده باید کنیم  و اصلاحات ساختاری  و پارامتریک را انجام دهیم .

وی مرکزیت صندوقها  و اصلاح سن بازشستگی را دیگر اقدامات ضروری دانست وافزود:طبق محاسبات  درسال 94 مابه تفاوت مجموع پرداختی ها به فردی که در دولت استخدام شده  و مبالغی که از این فرد دریافت می شود  170 میلیون  تومان می باشد این بمعنا این است که اگر یک نفراستخدام شود به این میزان بارمالی به صندوق تحمیل می کند اگر اصلاح ساختاری انجام نشود صندوق بازشستگی کشورقطعا دچاربحران خواهد شد.

نماینده مردم الیگودرز گفت: به همه بازنشستگان قول مساعد جهت حل همه مشکلات آنها را می دهم و خواسته این قشر عزیز را به دولت و نمایندگان مجلس انعکاس خواهم داد .    

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: