امروز: پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
امام جمعه الیگودرز:

حجت الاسلام ارزنده گفت : مراسم قربانی در روزعید ظاهر عبادت و نمادی برای ذبح نفس و خصلت های بد انسانی است تا پس از آن با اخلاص و تقوای بیشتر به درگاه خداوند مقرب شویم .

کد خبر: ۸۶۷۹
تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۲

به گزارش هیجار ،امام جمعه الیگودرز در خطبه های نماز عید قربان گفت : عبادات به دو دسته طولی و عرضی تقسیم می شود وعبادات عرضی همان  احکامی که باید مد نظر قرار گیرند تا ظاهر عبادات حفظ شود .

وی ادامه داد : عبادات طولی همان روح و حقیقت عبادات که باعث تقرب به خداوند می شود و  تقوا واخلاص در انجام  اعمال می باشد.

حجت الاسلام ارزنده اضافه کرد  :اجرای مراسم  قربانی ظاهر عبادت  و نمادی برای ذبح نفس و خصلتهای بد انسانی است  و تقوا واخلاص که ارزش انشان را از لحاظ معنویی بالا می برد .

امام جمعه الیگودرز در خطبه دوم ضمن تبریک این عید به مسلمانان بیان نمود : متاسفانه در شب شهادت امام محمد باقر (ع) وروز عرفه عده ای مشغول برپایی مجلس عروسی و گناه می باشندو به جای اینکه عبادات و راز و نیاز باخداوند مشغول باشند از آن غفلت می کنند و به انجام گناه می پردازند .

وی  به پیام مقام معظم رهبری به حجاج اشاره کرد وافزود : عده ای با دشمنان با ترحم ورافت برخورد می کنند و با دوستان با شدت برخورد می کنند متاسفانه این روش  ومنش هم اکنون عده ای در کشور  شده است .

حجت الاسلام ارزنده اظهار داشت : زمانی که خدا را فراموشی کنیم اخلاق وادب دردرون خود را قربانی نموده ایم و  اعمالمان در جهت سرکوب  فطرت خدا جویی ما خواهند بود .

امام جمعه الیگودرز بیان کرد : هفته گذشته در خطبه های نماز جمعه به این نکته اشاره شد که 50درصد نیروی شهرداری الیگودرز مازاد است که باید در قسمتهایی دیگر  بکارگیری شوند و به مردم خدمت کنند .

حجت الاسلام ارزنده بیان نمود : متاسفانه برخی در فضای مجازی مطلبی انتشار دادند که  امام جمعه در اولین توصیه به شورای شهر خواستار اخراج نیروهای مازاد شهرداری شده که کذب محض می باشد  .

وی بیان کرد :متاسفانه مدعیان دین داری همیشه از صدر اسلام تا کنون لطمات جبران ناپذیری به دین و آبروی مومنان وارد نموده اند  وهیچ گاه این تهمت ها را نمی بخشم چرا که این تهمت ها منصوب به جایگاه وحتی عواقب جبران ناپذیری  بدنبال خواهد داشت.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: