امروز: جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
در هفته دولت؛

فرماندار الیگودرز گفت: امسال در هفته دولت 59 پروژه در سطح شهرستان با اعتباری بالغ بر۵۰ میلیارد تومان  به بهره برداری می رسد و طرح های اشتغال زا در اولویت برنامه همه مدیران قرار گرفته است.

کد خبر: ۸۶۷۳
تاریخ انتشار: شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۹

به گزارش هیجار ، احسان جهانیان ضمن تبریک هفته دولت گفت: امسال در هفته دولت تعداد ۵۹ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان در الیگودرز به بهره برداری می رسد وبرخی از این   پروژه ها نیز در دهه مبارک فجر افتتاح می شوند.

وی ادامه داد: ۷۳ هزارنفر  در لرستان بیکار و برای اشتغال هر نفر حدود ۲۵۰ میلیون تومان نیاز است و با سرمایه گذاری و ورود بخش خصوصی  که آمار بیکاری  کاهش پیدا خواهد کرد.

 فرماندار الیگودرز به اعتبار اختصاص یافته در شهرستان اشاره کرد و بیان کرد: امسال در کمیته برنامه ریزی شهرستان در حوزه های مختلف اعتباراتی در نظر گرفته شده است که در مجموع  560میلیارد ریال اعتبار شهرستان می باشد.

 وی بیان کرد: ریز پروژه هایی برای بخش های مختلف تعریف شده است رویکرد و تلاش همه مدیران در سالجاری جهت تحقق  اقتصادمقاومتی تولید واشتغال است و سیاست مدیریت در شهرستان الویت دادن به طرح های اشتغال زادر شهرستان است.

جهانیان از  زحمات امام جمعه،نماینده شهرستان ،شورای تامین قدردانی نمود و اظهار داشت: همه مسئولین ونهادها بدنبال ایجاد اشتغال و توسعه در سطح شهرستان هستند امیدواریم  با پرهیز از ورود به حاشیه مشکلات شهرستان رفع شود.

 این مسئول اضافه کرد: رای اعتماد بالای نمایندگان مجلس به وزرا  نشان از این است که مجلس همراه و همدل با دولت راهکارهای موثری در توسعه واشتغال در سطح کشور دارد و امیدوارم با همکاری و هم افزایی  دوره پنجم شورای شهر و روستا با مجموعه مدیریت درحوزه خدمات شهری نیز شاهد تحول و توسعه باشیم.

 وی به خدمات نظام در حوزه روستایی در سطح شهرستان  اشاره کرد و افزود: از مجموع 417 روستای شهرستان الیگودرز 138روستای بالای 20 خانوار در اولویت طرح های دولت قرار دارند و  این تعداد روستا از نظر تعداد 34درصد روستاهای شهرستان را شامل می شوند و 85  درصد جمعیت روستاهای شهرستان را پوشش می دهند.

 جهانیان  اضافه کرد: ۹۵ درصد از روستاهای بالای 20خانوار برق رسانی و آب رسانی شده است  واز نظر پوشش ارتباطی تلفن ثابت وهمراه نیز  ۷۹ درصدتحت پوشش قرار گرفته اند.

 وی اضافه کرد: ۹۷ درصد از این روستاها نیز  راه ارتباطی دارند که ازاین  مقدار  ۷۰ درصد آسفالت می باشند و عملیات گاز رسانی تنها به  41 درصد از این روستاها انجام شده است که با استاندارهای لازم فاصله داریم.

 فرماندار الیگودرز اضافه کرد: امسال در هفته دولت 11 روستا از نعمت گاز برخوردار می شوند و برای 44 روستای که عملیات گازرسانی آغاز شده است انتظار داریم  که  تا قبل از آغاز فصل سرما یا حداکثر  بهمن ماه بخش قابل توجهی از این روستا تحت پوشش شبکه گاز رسانی قرار گیرند.

 وی بیان کرد: به  42 درصد از روستاهای بالای 20خانوار خدمات درمانی وبهداشتی حداکثرتا  سه روز در هفته ارائه شده است همچنین در حوزه آموزش و پرورش نیز به  87 درصد خدمات آمورشی ارائه می شود . 

خبرنگار: یاسر مومنی

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: