امروز: پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
گزارشی از اردوی تیم ملی کوهنوردی جوانان در الیگودرز؛

دعوت شدگان تیم ملی جوانان کشور از وضعیت میزبانی الیگودرز بسیار احساس رضایت نمودند و آن را بهشت ایران برای کوهنوردان و فعالیت در این رشته ورزشی دانستند.

کد خبر: ۸۶۶۹
تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۱

به گزارش هیجار  ،سومین اردوی تیم ملی کوهنوردی جوانان کشور بمدت چهار روز در شهرستان الیگودرز برگزار شد و با توجه به اینکه  این شهرستان  برای اولین بار میزبان ملی پوشان کوهنورد است از وضعیت میزبانی و همچنین اردوی تیم ملی جوانان گزارشی تهیه نموده ایم.

الیگودرز آمادگی میزبانی برای اردوهای تیم ملی در همه رشته های ورزشی را دارد 

مهدی شاه نصیری، رئیس اداره ورزش جوانان الیگودرز در این باره گفت: امسال میزبان تیم ملی جوانان کوهنوردی کشورمان در شهرستان می باشیم که الحمداله با امکانات خوبی که در شهرستان وجود داشت بسیاری از این اردو احساس رضایت نمودند.

 

مهدی شاه نصیری،رئیس اداره ورزش وجوانان الیگودرز،عکس،تصویر

 

وی ادامه داد: الیگودرز با توجه با امکانات ،خوابگاه و.... آماده میزیانی برای اردوهای تیم ملی کوهنوردی در سایر رشته های ورزشی را دارد و وجود بالگرد امداد یکی از مزیت های این شهرستان تا در زمان وقوع حوادث به  کوهنورد خدمات ارائه دهد.

 

سرپرست تیم ملی جوانان کشور : اولین صعود تیم سال آینده به یکی از قلل هیمالیا خواهد بود

 مجید نعمت الهی، سرپرست الیگودرزی تیم ملی جوانان کشور ضمن رضایتمندی از این اردو در ابن باره گفت: تیم ملی  چند روز گذشته وارد شهرستان الیگودرز شده در روز اول جهت ادای احترام به شهدای گمنام مراسم راهپیمای برگزار شد و پس ازآن مدت دو روز از این اردودر کوهستان برگزار شد و دو روز دیگر نیز آموزش های لازم جهت  پزشکی کوهستان به شرکت کنندگان ارائه شد.

 وی ادامه داد: 30نفر که از کلیه استانهای کشور در این اردو حضور دارند و این اردو در 2 بخش مردان وزنان برگزار شد و همه این افراد قبلا دوره های تخصصی را گذرانده اند.

 

مجید نعمت الهی،سرپرست تیم ملی کوهنوردی جوانان کشور ،عکس،تصویر

 

مربی سابق  تیم ملی کوهنوری امید کشور  بیان کرد: در نهایت از این 30نفر 12 نفر لباس تیم ملی را با تن خواهند کرد و سال آینده  برای اولین بار به  یکی از قله های هیمالیا صعود خواهند کرد.

 نعمت الهی  اضافه کرد: 2 نفر از جوانان شهرستان الیگودرز در این اردو قرار دارند و 2 نفردیگر  نیز در اردوهای تیم ملی سنگ نوردی کشور شرکت نموده اند که نشان از اهمیت جوانان به این رشته ورزشی در شهرستان است.

 

اردوی تیم ملی کوهنوردی جوانان در الیگودرز،عکس،تصویر

 

وی اظهار داشت: امروزه متاسفانه بعلت هزینه هایی بالایی رشته  کوهنوردی جوانان کمتر به این رشته گرایش پیدا می کنند و بیشتر بدنبال رشته ای ورزشی با هزینه پایین هستند ولی در نهایت عده ای هستند که علاقمند و با وجود هزینه بالا در این مسابقات شرکت کنند و با این ورزش ادامه دهند.

  الیگودرز بهشت کوهنوردان ایران

خانم ابراهیمی یکی از شرکت کنندگان این اردو در این خصوص به خبرنگار ما گفت: برای اولین بار در اردوهای تیم ملی شرکت می کنم   مربیان،شرکت کنندگان وآموزشها بسیار عالی بوده است.

 

اردوی تیم ملی کوهنوردی جوانان در الیگودرز،عکس،تصویر

 

وی ادامه داد: شرایط میزبانی الیگودرز واقعا عالی به علت آب وهوا ، امکانات و ... بسیار مناسب بوده است و مخصوصا مهمان نوازی مردم الیگودرز جای قدردانی دارد و این شهرستان بهشت کوهنوردان می باشد وبه همه کوهنوردان توصیه می کنم به این شهرستان بیایند و  به هفعالیت ورزشی خود در ادامه دهند.  

  کوهنوردی ورزشی لذت بخش وخاطره انگیز

خانم اسدی یکی از شرکت کنندگان در این اردو اظهار داشت: این اردو  از نظر کسب تجربه بسیار عالی بود در این مدت بسیار کوتاه مربیان آموزش های بسیار خوبی ارائه نمودند و جهت  کسب تجربه  بسیار ضروری بود.

 

اردوی تیم ملی کوهنوردی جوانان در الیگودرز،عکس،تصویر

 

وی ادامه داد: به بانوان توصیه می کنم که  ورزش کوهنوردی را ادامه دهند و این رشته ورزشی  برای همه  رده های سنی لازم است  چرا که این رشته ورزشی مانند سفرهای خانوادگی یاد وخاطره انگیز است ومخصوصا دختران امروز باید انجام دهند تا مادران قوی در اینده باشند.

 این کوهنورد اضافه کرد: بسیاری از افراد می توانند  به صورت پیاده روی یا حرفه ای این رشته ورزشی را انجام دهند ولی انجام آن  به صورت خانوادگی یا بادوستان بسیار لذت بخش که سبب شادی و سلامتی می شود.

 

کوهنوردی ورزشی از دل طبیعت

علی رستمیان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: پس از 8سال کوهنوردی در استان آذربایجان شرقی بسیار خوشحالم که در سن 27 سالگی در اردوهای تیم ملی شرکت می کنم و از مردم ومسئولین خونگرم  جهت میزبانی این اردو قدردانی می نمایم.

 

اردوی تیم ملی کوهنوردی جوانان در الیگودرز،عکس،تصویر

 

وی ادامه داد: شرایط میزبانی ورفتار مسئولین اداره ورزش وهیئت کوهنوردی بسیار با گرمی بود و اصلا در این شهرستان احساس غریبی نمی کردم  و خوشحالم که سومین اردو در مناطق لر نشین ودر جمع  بختیاری های عزیز برگزار شد.  

این کوهنورد ضمن دعوت جوانان به رشته ورزشی کوهنوری اضافه کرد: کوهنوردی یک مزیت خاصی که نسبت به سایر رشته های ورزشی دارد این است که نیاز به سالن ورزشی ندارد واین ورزش دردل طبیعت و علاوه بر سلامتی  بسیار لذت بخش است.

 

کوهنوردی ورزشی لذت بخش برای جوانان

محمدی یکی دیگر از شرکت کنندگان در اردوی تیم ملی جوانان کشور داوطلب کنکور بود که در سن 18 سالگی به اردوی تیم ملی دعوت شده بود و در این خصوص افزود: من کوهنوردی  از کودکی با پدرم  آغاز کردم این رشته  سختی های خود را دارد اما در کنار این لذتها ارامشی وجود دارد که در هیچ رشته ای دیگر وجود ندارد.

 

وی بیان کرد: شرایط میزبانی این مسابقات عالی بود  مخصوصا آب وهوا، محل اسکان واقای  نعمت الهی از اساتید با اخلاق و حرفه ای این رشته می باشد.

 

اردوی تیم ملی کوهنوردی جوانان در الیگودرز،عکس،تصویر

 

وی اظهار داشت: جوانان اگر به دنبال تفریح سالم ،نشاط و شادابی با دوستان خود هستند توصیه می کنم رشته کوهنوردی را انتخاب کنند.

 برگزاری اردوهای تیم ملی در شهرستان علاوه بر معرفی ظرفیت ها این شهرستان و جذب گردشگران، سبب ایجاد انگیزه بیشتر جوانان به سمت فعالیت های ورزشی می شود که امیدواریم این  اردوها همچنان ادامه داشته باشد.

 گزارش: یاسر مومنی

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: