امروز: شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷
شهردار الیگودرز:

دالوند گفت : بدهی شهرداری طبق نامه جدید تامین اجتماعی و بررسی صورت  وضعیت ها به زیر 40میلیارد تومان رسیده است که از این مقدار 17 میلیارد مربوط به تامین اجتماعی شهرستان که تنها از طریق تهاتر زمین قابل پرداخت می باشد .

کد خبر: ۸۶۵۴
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۰

به گزارش هیجار ،بهرنگ دالوند شهردار الیگودرز در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان  گفت: شهرداری را در 19 اردیبهشت ماه 95 با مبلغ بدهی  ۳۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان که مجموع بدهی سنوات قبل تحویل گرفتم .

وی ضمن عذر خواهی از مردم الیگودرز علت کم کاری در شهرداری عدم امکانات لازم دانست وافزود:ابتدا بدهی شهرداری ۲۵ میلیارد تومان اعلام شد اما  طبق نامه جدید تامین اجتماعی و جمع بندی وبررسی صورت وضعیت ها بدهی شهرداری در سال گذشته  ۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون بوده است.  

نشست خبری شهرداری الیگودرز،عکس،تصویر

دالوند با اشاره به اینکه در زمان تحویل شهرداری هیچگونه زمینی درتملک شهرداری نبود اظهار داشت : بدهی شهرداری هم اکنون زیر 40میلیارد است  وبسیاری از پروژه های  شهرداری از طریق امانی بوده و اگر از طریق پیمانی صورت می گرفت هم اکنون بدهی شهرداری بیش از 40میلیارد تومان می شد .    

این مسئول از زحمات نماینده ومسئولین استانی و شهرستان قدردانی نمود وبیان کرد :  ۸ میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان اوراق مشارکت بابت طلب شهرداری از ادارات دریافت شد  که امکان افزایش این اوراق نیز در روزهای آینده  وجود دارد که اخذ این اوراق مشارکت نسبت به سایر شهرستانهای استان بی نظیر می باشد ولی هنوزحدود  12 میلیارد تومان از ادارات شهرستان طلب داریم.  

وی به  املاک تملک شده توسط شهرداری درمدت یکسال اشاره کرد وبیان نمود : دوقطعه زمین که متعلق به شهرداری با توافقات انجام شده با اداره مخابرات شهرستان  تملک شد که ارزش این زمین ها حدود یک میلیارد تومان می باشد وهمچنین  چند قطعه زمین در بالاتر از میدان ولیعصر نیز تملک گردید.

دالوند با اشاره به اینکه بدهی شهردار به تامین اجتماعی 17میلیارد تومان می باشد اضافه کرد : همچنین  در پارک خانواده واقع در میدان زکات (گل گندم ) 10درصد اززمین پارک که تجاری تغییر کاربری شد که  حدود 3500متر مربع و به املاک شهرداری اضافه شد وهمچنین زمین هنرستان شهید  باهنرجنب بیمارستان امام جعفر صادق (ع) به مساحت 3500متر مربع  متعلق به شهرداری که  تملک شد و بدنبال تهاتر این املاک برای پرداخت بدهی  میلیاردی  به تامین اجتماعی می باشیم .

شهردار الیگودرزبه ساخت میادین در شهر اشاره کرد وبیان نمود :میدان ولیعصر با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد تومان  در کمتر از 30روز در خط کمربندی احداث شد و احداث میدان مدافعان حرم  بدلیل برخی  مشکلات و اقدامات ادارات برق و گاز طولانی شده که  به زودی به بهره برداری می رسد  وعملیات ساخت  میدان مرد بخیتاری بعد از تایید نقشه های نهایی  احداث خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پیشرفت پروژه های شهرداری 80درصد می باشد  افزود:  40درصد بودجه شهردار باید صرف پروژه های عمرانی و 60درصد مربوط به هزینه های جاری است وامسال شهرداری ۱۰ پروژه عمرانی در سطح شهر با هزینه ای بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان در دست اجرا دارد  که 2میلیارد تومان از این اعتبار جهت آسفالت معابر شهر است .  

شهردار الیگودرز به درآمد شهرداری اشاره کرد وافزود :امسال توان مالی مردم کاهش یافته است و بدنبال آن  پرداخت عوارض به شهردار کاهش چشمگیر داشته است که در سال گذشته در سه ماه درآمد شهرداری 6میلیارد تومان بود ولی متاسفانه  امسال در آمد شهرداری ازاین درآمدهای مردمی کاهش یافت وحتی صدور پروانه ساختمانی نیز بسیار کم شده است وبه پنج  مورد درماه رسیده است .

نشست خبری شهرداری الیگودرز،عکس،تصویر

وی بیان کرد : امسال بودجه  شهرداری الیگودرز ۲۷ میلیاردتومان مصوب شده است  که تاپایان تیرماه با احتساب اوراق مشارکت  مبلغ ۱۳ میلیارد تومان از آن تحقق یافته و یقینا تا پایان سال ۳۰ درصد بیش از مبلغ بودجه محقق خواهد شد.

 دالوند به مصوبات جلسه شهرداری الیگودرز با معاون عمران و توسعه امور،شهری و روستایی وزارت کشوراشاره کرد  وبیان نمود : یکی از مصوبات این جلسه اختصاص بیش از 1200تن قیر جهت آسفالت معابر شهر بود  که متاسفانه تاکنون محقق نشده است و سال گذشته نیز یکدستگاه گریدر به شهرداری الیگودرز اختصاص یافت و امروز هم یک ماشین آتش نشانی به ناوگان شهر اضافه شدهمچنین یکدستگاه بالابر نیز از بودجه جاری برای  شهرداری خریداری شد .

وی به شایر اقدامات در شهرداری اشاره کرد و اظهار داشت :  بعد از گذشت چندین سال ،ماه گذشته  واحد آتش نشانی الیگودرزبه سازمان تبدیل شد که باید این اقدام در سنوات قبل انجام می شد که این در بودجه ودر گرفتن شهرداری تاثیر خواهد داشت .

دالوند از همکاری مسئولین و مردم و انتقاد خبرنگاران قدردانی نمود وبیان کرد: امکانات در شهرداری الیگودرز از شهرداری با درجه هشت هم بسیار پایین تر می باشد و مبلمان وزیرساخت های شهری بسیار مشکل دارد و هم اکنون کوچه ومعابر بدون مشکل در الیگودرز بسیار کم می باشد.

 شهردار الیگودرز به  برگزازی جلسه با کاندیدای منتخب شورای پنجم اشاره کرد واظهار داشت :تنها یک جلسه با کاندیدای منتخب شورای شهر پنجم الیگودرز برگزار شده است و ادامه خدمتم در شهرداری بستگی به تصمیم این افراد دارد و حاضرم  به کاندیدای منتخب شورای شهر برنامه ارائه نمایم و یا بر اساس برنامه آنها  فعالیتم را ادامه  دهم .

نشست خبری شهرداری الیگودرز،عکس،تصویر

در انتهای این مراسم بمناسبت هفته خبرنگار از اصحاب رسانه  شهرستان با اهدای لوح وهدایای قدردانی شد .

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: